IT Poradna

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Jerson »

S Custom rotation dokážu obrázek otáčet ručně, nevím jak to nastavit na automatické vyrovnávání.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Jerson »

Iam Passingby píše: 24. 9. 2021, 01:24 Zeby???
Image > Adobe 8BF Plugins > Perspective Transformations

Ale ja to nepouzivam a je otazka, jestli to jde vyuzit pri hromadnym zpracovani...
Nenašel jsem, jak tím obrázek automaticky otočit, aby byl vyrovnaný.
Iam Passingby

Re: IT Poradna

Příspěvek od Iam Passingby »

Nevimproc jsem myslel, ze potrebujes korekci perspektivy...
Pro ImageMagick (opensource nastroj pro prevody a upravy obrazku) jsem nasel nejaky skript, ktery by to teoreticky mohl umet, ale je pro Bash/Linux/Unix, takze asi k nicemu. (navic je jenom pro prikazovou radku a s oldschool wall-of-text style dokumentaci...)

Korekce naskenovanych dokumentu
Pripadne automaticka korekce perspektivy
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: IT Poradna

Příspěvek od eerieBaatezu »

Mi po čase přestane fungovat myš a když restartuju komp, tak zase nějakej čas běží (a občas i klávesnice). Mám čím dál víc usb hubů a usb věcí zapojenejch do kompu. Může to bejt zdrojem, že bych měl koupit silnější? Někdy, když dám tu myš do jiný řady usb slotů, tak mi ještě nějakou dobu jede a pak se stejně pojebe. Nebo doufám, že to není základní deskou?
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tohle se mi taky stává. Mám bezdrátovou myš i klávesnici, obě mají bluetooth přijímač v KVM přepínači (s vlastním napájením), který je připojený přímo k laptopu a přes opakovač k mému osobnímu PC. Začalo mi to dělat myslím tehdy, když jsem to zapojil přes ten opakovač. Mám pocit, že Windows prostě v jednu chvíli to zařízení přestane rozpoznávat a to přestane fungovat. Myš a klávesnice nereaguje, repráku se rozhodí hlasitost. Přímo zapojený laptop s tím nemá problém. Domnívám se ale, že na tom má podíl i ten systém, protože po nějakých nedávných updatech se to sice děje pořád, ale mnohem méně často, a zejména po probuzení z uspání.

Jak vypadá tvoje situace, netuším, možná zkus popsat víc, jaký kolík dáváš do jaké díry, v tom je vždy potřeba mít přehled.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: IT Poradna

Příspěvek od eerieBaatezu »

Eleshar_Vermillion píše: 25. 10. 2021, 20:52 možná zkus popsat víc, jaký kolík dáváš do jaké díry, v tom je vždy potřeba mít přehled.
Tyjo já nevím. Mám tam asi nějaký usb 3 a usb 2 porty. Zapnu komp, chvíli myš jede, pak přestane. Dám jí do jinýho usb v jiný řadě a buďto se rozjede, nebo vůbec a akorát vyskočí, že windows nerozpoznal zařízení. A když zkusím dát klávesnici do usb, kde nechtěla jet myš, tak taky nejede.
Tak akorát restartuju komp s tím, že dám všechno, kde to bylo původně a zase to nějakou dobu jede.
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Zkus jiný hub.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: IT Poradna

Příspěvek od eerieBaatezu »

Eleshar_Vermillion píše: 5. 11. 2021, 13:50 Zkus jiný hub.
No sem se naštval a myš píchl do hubu místo donglu, kterej sem hodil do usb od kompu a zatím to fachá už pár hodin bez problému. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Vallun »

Jde nějak z PDFka odstranit uzamčení/vyžadování hesla?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: IT Poradna

Příspěvek od MarkyParky »

Zadat heslo a výsledné odemčené PDF "Uložit jako.." do PDF bez hesla. Případně poslat na "PDF tiskárnu" , která ho uloží jako nové PDF.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: IT Poradna

Příspěvek od Sosacek »

Mate nekdo zkusenost s tim, jak dobre funguji ruzni ISP co pouzivaji CETINove kabely? Pripadne doporuceni? Uz me dost nebavi UPCcko.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Vallun »

Sos - sorry, nevím:(

https://www.alza.cz/brother-dcp-l2712dn-d5248630.htm

Zase to vypadá, že potřebuju domu tiskárnu se skenerem:/

Napadají vás prosím nějaké důvody, proč nevzít tuto?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: IT Poradna

Příspěvek od Sosacek »

Na Brother jsem slysel dobre reference a cernobily laser je dobra volba z hlediska ceny naplne a tak.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: IT Poradna

Příspěvek od Antharon »

Ja som svojho casu z dotacii nakipil o kus vacsiu brother a som spokojnz, za rok som minul cierny toner, vysiel asi na 40e, farebne sa skoro neminaju
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3810
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Selhan »

Sos: Mam zkusenost ze strany ISP, Cetin proste ma jednotnou nabidku, technicky tam neni rozdil, proste mas optiku do datacentra, a i ti nejvetsi matalci a hajzlici na trhu jako je Eurosignal jsou schopni poridit si rozumnou centralni infrastrukturu. Realne se to asi bude lisit jen v tom, jak maji prijemnou hotlajnu. My do toho nesli, protoze je to deal trochu na houby - ty zaruky Cetinu, ze pripadne poruchy opravdu budou resit, jsou dost mizerne, a koncaci samozrejme budou volat ISPkovi, ne na Cetin.

Vallun: Hele mám levný černobílý Brother jak doma tak v kanceláři a jsem s ním docela spokojený. Není to rozhodně high-end, nemá to žádné cool fíčury a pokročilé nástroje - ale to mi upřímně vyhovuje. Grafiku na tom netisknu, a text to zvládne.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů