Portréty a podpisy

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Portréty a podpisy

Příspěvek od Dalcor »

Jak jste si všimli tak jsme asi po 5 letech změnil portrét. Jaký máte vztah ke svému protrétu, proč zrovna právě takový portrét a co vlastně na vašem portrétu je?

Stejně i s podpisy. Proč zrovna takový podpis a co vystihuje?

Já jsem si vyhrál s obrázkem Vévody Jana Lucemburského, Krále českého z knihy Crecy 1346: Triumph of the Longbow. Cise zrovna tohodle Lucemburka moc rád nemám, ale zatím jsem nenašel lepší kresbu krále v boji. Rád bych měl portrét mého oblíbence Záviše z Falkenštejnu či Přemysla Otakara II.

Podpis ej jasný - odkaz na DL Lexicon no a poté jakési motto Shevarašových kněží, tedy zajímavě RP postavy.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ja portrety jak vidite ignoruju. Je to proto ze do toho limitu neumim nacpat nic co by se mi libilo.

Ale ted kdyz sis zmenil obrazek, tak mne uplne vydesilo ze si nepamatuju jak vypadal ten predchozi :>:o/ (kazdopadne pamatuju si ze se mi libil vic).
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Conan na Aquilonském trůnu od Luise Roya
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Já mám Piccola z Dragonballu. Důvod je prostý, nenapadla mě vhodnější ikonka než moje nejoblíbenější anime postava. S dragonballem jsem prošel pubertou, a hodně se mi vryl do paměti. A Piccolo má velmi složitý osud a osobnost, řekl bych že je to psychologicky nejzajímavější postava z celé série. a navíc vypadá drsňácky. :wink:
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Můj portrét je strážce Minas Tirith z úchvatného obrázku Watchful Peace od Johna Howa. Johna Howa mám jako autora hodně rád a dílo pana Tolkiena je úchvatné, proto tenhle obrázek... :)

OT: Ehm, Dalcore, proč je tvůj oblíbenec Záviš z Falkenštejna? Vždyť zradil českého krále, druhého tvého oblíbence... $D Osobně ho moc rád nemám... :wink:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

No moje ikonka je výřez z obrázku Anryho Nema. Ani nevím proč, ale hrozně se mi zalíbil, tak jsem si jí zvolil a jsem jí věrný byť už jsem několikrát změnil ten výběr.

No a co se podpisu týče... "In nomine Ordinis!" je bojové zvolání rytířů řádu růže z mého světa Creetu a ten zbytek měním podle momentální situace obvykle jako glosu nějakého dění tady na fóru.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

About Záviš:
No zradil, či nezradil? Ano po jánevím jaké bitvě se Vítkovci postavili proti králi který se snažil omezit moc šlechty v čechách (třeba založením města Budějovice a klášteru ve Vyšším brodě na Vítkovském území). Pod vedením Záviše z, nyní, rakouského Falkenštejnu. Který nebyl ani nejstarší ani nejmocnější s vítkovské šlechty ale byl to králův oblíbenec. Navíc miloval královu manželku ;)

Podle některých zdrojů byl záviš v předvečer bitvy u Suchých krut (29.10. 1278) u Přemysla, ale znovu se nedohodli.

Tady nastupuje pani Vaňková, nejpřednější česká autorka historických románů, Záviš prý Přemysla varoval proti zradě Miloty z Dětic, který byl ve službách Olomouckého biskupa a Opavského vévody Mikuláše, Přemyslova nevlastního syna. Také mu nabídl své služby, což ale Přemysl odmítl. Podle paní Vaňkové přemysl tušil svojí porážkua zradu mezi českými pány. Záviš byl pak jediný kdo by dokázal zem ochranit.

Ale vraťme se k bitvě. Přemysl se prosekal až k Rudolfovi, ale pak byl hrot českého útoku zastaven a král byl dokonce obklíčn, obklíčení ze kteréhos e ještě dostal. jenže strategické zálohy, které by rozhodly do bitvy se nezapojili. Pod velením pana Miloty se otočili, další přicházející jednotky a druhosledové jednotky se obrátili na úprk také, tím byly železní pány (výkvět české šlechty) obklíčeni a proaženi, Přemysl potom zabit 17 bodnými ranami pdo dohledem menších rakouských šlechticů.

Jsou dva názory na operace Miloty. 1. že zradil a on je vinen největší zradou. 2: Svojí lehkou sílu vedl proti kumánům kteří napadali český týl a tábořiště.

Pravda je dávno ztracena.

vraťme se k Závišovi. Po bitvě vjíždí na české území. Okamžitě se psotaví proti braniborům Oty Korutanského (poručníka Václava II) který se ujímá vlády. polu s vítkovci drží celou moravu a Jižní Čechy, poté hlavně za jeho peníze je Václav II vykoupen. Stává se jeho maršálkem a prvním mužem království. Bere si Kunhutu Uherskou, vdovu po Přemyslovi. Jendá čestně, zbrojí a uzavírá přátelství proti Habsburkům, učí Václava II vládnout, vychováváho jako vlastního syna. V podstatě stabilizuje celé země koruny české. Nakonec ho václav zradu zatýká a po dvou letech nechává popravit. nyní je již historicky dokázané že to je na nátlak habsburské manželky Václava II Guty a biskupa Tobiáše - proti Závišovskou a Pro Habisburchskou kliku an českém dvoře.

Takže je Záviš opravdu zrádce? Podle pramenů to byl jeden z největších a nejmocnějších evropských rytířů své doby, majitel rozsáhlých lén. Prý krásný a čestný muž. Velice vzdělany, výborný rytíř, vojevůdce a politik!. Kde je pravda. Pravda je že Vítkovci pod vedení Záviše se postavili králi, ale na Moravském poli proti královi nevytáhli. Což mu Habsburkové neodpoustili.

EDIT: Spousta chyb ale já už pospíchám domů
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

OT:
No, jednak zdvihnul odboj Vítkovců proti Přemyslovi před bitvou na Moravském poli a tím pomohl Habsburkům a navíc se hodně historiků domnívá, že během bitvy na Moravském poli byl v táboře Habsburků... krátce po bitvě navíc jeho zbrojné houfy bojují proti Přemyslovým věrným...
Podle některých záznamů si pro uherskou princeznu jel s odznaky české královské moci, de facto, jako český panovník... $D

Jak to bylo doopravydy nezjistíme, osobní kvality i některá správná rozhodnutí mu rozhodně neupírám... ale podle mě to spíš byl selfmademan, který to trochu přehnal a nakonec neodhadl na co stačí... $D
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

moj avatar je Fenriz na obale platne Transilvanian Hunger od kapely Darkthrone.
http://www.metal-archives.com/release.php?id=624

dlhodobo je to moj oblubeny obrazok... dokonca som mal aj take tricko a ten album je v mojej top10 pretoze je to blackmetalovy paragon..

co sa tyka mojho podpisu tak jasna reklama na moj system a ten dialog zo southparku mi prisiel taky smiesny ze som sa s nim musel podelit... ale pravdepodobne sa tam uz dlho neohreje...
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Moj je zase z jedneho plagatu sebevrazednej hardcorovej kapely Converge (jedna z mojich naj), obrazok sa vola Deathdealer a namaloval ho spevak Jacob Bannon. http://www.indiemerchstore.com/bannon/

No a podpis je Monty Python a vyskytuje sa v nom slovo PREMISA. $D

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Bifi píše:No a podpis je Monty Python a vyskytuje sa v nom slovo PREMISA. $D
Ano. Monty Python vymysleli i GNS Teorii. $P Akorát se o tom moc všeobecně neví. :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Alnag píše:
Bifi píše:No a podpis je Monty Python a vyskytuje sa v nom slovo PREMISA. $D
Ano. Monty Python vymysleli i GNS Teorii. $P Akorát se o tom moc všeobecně neví. :>;o)
Kdepak, GNS teorii vymyslel Jára Cimrman
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Já mám ikonku Garrisona z Battle Chasers od J. Madueiry, byť je to typ hrdiny, který moc nemusím, ten obrázek se mi líbí.

Můj podpis je tuším z Aspen Guns n Drugs Club. Několikrát jsem byl v pokušení jej změnit podle dění na fóru, ale vzhledem k tomu, že do diskusí nepřispívám tak často a u jiných se mi to nelíbí...
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 167
Registrován: 3. 7. 2004, 23:03
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Kdo hrál, poznal, že na mém portrétu je ochranný oblek z Falloutu (celý je vidět kupříkladu zde). Pochází z balíku několika desítek portrétů z Vaultu šílené brahmíny a poprvé jsem jej použil před pár lety, když mě omrzel lim lim. Postupem času se mnou srostl.

První věta mého podpisu je samozřejmě název skvělého tracku od Faithless. Chvíle, kdy se počítám k "věřícím", patří k nejlepším. Prostor na druhém řádku je vyhrazen reklamě $:)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Já už dlouhá léta trpím Nespavostí

Abych nebyl pořád offtopic, tak můj obrázek je neodolatelně zlý Black Mage z 8-bit Theatre
Podpis moc nepoužívám, protože každej, kterej si vyberu, mě za chvíli začne štvát.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 7 hostů