Klávesnice Keychron

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Klávesnice Keychron

Příspěvek od ShadoWWW »

Jaký máte názor na klávesnice od Keychronu (K2, K3 atd.)? Máte s nimi nějaké zkušenosti? Osobně za nejlepší klávesnici považuji Magic Keyboard s číselnou klávesnicí. Je tichá, má nízký stisk, nabitá vydrží měsíc každodenního provozu a jako bezdrátovka neuvěřitelně (!) nízkou odezvu. Keychron klávesnice vypadají jak z devadesátek a lidé milují, že jsou tak hlučné. To osobně nechápu. Jsem rád, když konečně přišly tiché klávesnice s nízkým zdvihem.

Co je na tom tak super, že je lidé tak milují, a to i ve srovnání s Magic Keybord? Je to jen hype, pozérství, nebo je za tím něco víc?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od Quentin »

Vím, že to bude asi zbytečný a nekonstruktivní příspěvek, ale ... proč kupovat klávesnici za 3k? :eyecrazy: Moje Chicony za 180kč slaví 15 let a funguje bez problémů.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od York »

Quentin píše: 7. 9. 2021, 16:26 Moje Chicony za 180kč slaví 15 let a funguje bez problémů.
Ty máš ještě Chicony? Tu bych možná za ty 3k koupil :-)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od ShadoWWW »

Quentin: Když sedíš u počítače 10+ hodin denně, většinu času z toho píšeš na klávesnici, máš to jako zdroj obživy a díky tomu vyděláváš několikanásobek průměrné mzdy, tak otázka pak zní: Proč ne?

Na pracovních pomůckách jsem nikdy nešetřil a vždycky se mi to vyplatilo. Šetřím na jiných místech.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od Quentin »

ShadoWWW: Nikdy příležitost na flex nepropásneš :D

Spíš mi šlo o to, že mezi levnými a drahými klávesnicemi nevidím jen drobný rozdíl, ale žádný :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od ShadoWWW »

Musel jsem si najít, co je to flex. Chlubení. Když myslíš, že by se někdo chlubil klávesnicí za 3 tisíce... tvoje věc. Co mám zkušenosti, tak lidé se spíš chlubí mobily, televizemi, dovolenými, drahými koníčky apod., což jsou věci řádově někde jinde a zároveň věci, které já buď vůbec nemám, nebo mám hodně skromné.

A když už ale mám za něco platit, tak chci nejlépe znát zkušenosti lidí, co za to zaplatili.

Tedy zpět k otázce. Ta nezněla, pro čsi kupovat klávesnici za 3k+, ale klávesnici Keychron? Sice existují youtube videa, ale ty jsou obvykle od lidí, co ji sotva vybalili.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od Jerson »

Těžko to poradím. Posledně jsem dva týdny četl recenze a ptal se lidí, pak jsem koupil "odolnou hráčskou" klávesnici za dva tisíce, které do dvou let slezla barva z WSAD, když jsem hrál s bídou pět hodin týdně. A když jsem chtěl doplnit recenzi, zjistil jsem, že se už dávno neprodává.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od Pieta »

Quentin píše: 7. 9. 2021, 16:26Vím, že to bude asi zbytečný a nekonstruktivní příspěvek, ale ... proč kupovat klávesnici za 3k? :eyecrazy: Moje Chicony za 180kč slaví 15 let a funguje bez problémů.
Já ani nevím, jak je moje Chicony stará, protože ke mně přišla, až když ji v práci nikdo nechtěl. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od Bifi »

Ja si neviem vynachváliť Sculpt Ergonomic Keyboard aj s tou vysokou myšou od Microsoftu. Mal som predtým inú drôtovú ergonomickú, bola vysoká a široká a ťažká jak hovado (ale aj tak mi slúžila zo 10 rokov). Všetky rovné klávesnice mi robia karpál, ale mám aj široko posadené ramená, to je možno tým.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od ShadoWWW »

Zrovna jsem chtěl Jersonovi napsat, že i já jsem se jednou krutě spálil. Běžně mám na stole mimo PC příslušenství i různé přístroje a těch drátů, co od nich vždycky vedlo, bylo jak někde v laborce na ČVUT. V roce 2006 jsem se rozhodl koupit svou první bezdrátovou klávesnici. Vyhlídl jsem si právě set od Microsoftu. S myšmi a kdysi i joysticky od MS jsem měl jen ty nejlepší zkušenosti. Byl to set klávesnice a myši, na bluetooth, ergonomická klávesnice s nízkým zdvihem, pogumovanými klávesami, a ta sada nesla v názvu game edition, že je velmi odolná i s rázným zacházením. Měla v názvu i nějaké číslo, ale to už si teď nevzpomínám.

Koupil jsem si ji a velmi brzy jsem zjistil, že myš byla OK, ale klávesnice měla hroznou odezvu. Doslova jsem psal tak rychle, že ta klávesnice nestíhala. Psala pomaleji, než jsem psal reálně já, a u třetího čtvrtého slova už vynechávala písmena ve slově. Prve jsem myslel, že jsou blbě ovladače, ale měsíc jsem si s ní hrál a bylo to pořád stejně špatně. Nejhorší bylo, že ta klávesnice stála tolik peněz, kolik jsem za žádnou klávesnici pak už nikdy nedal. Myš jsem si nechal, ale klávesnice putovala do sklepa, že ji třeba někomu aspoň zadarmo udám. Neudal jsem ji nikomu a nakonec ji vyhodil.

Místo ní jsem si koupil nejobyčejnější drátovou klávesnici a byl spokojenější než s tou od MS. K bezdrátové klávesnici jsem se vrátil až někdy kolem roku 2015, kdy už jsem vážně musel omezit kabely na stole a všechno, co se dalo udělat bezdrátově, bezdrátově udělat. Nechtěl jsem se ale zase spálit, tak jsem pořídil docela levnou bezdrátovku od Logitech na FM receiver. Byla docela OK, ale bylo poznat, že má prodlevu, i když tak hrozný jako ta od MS to nebylo. Nedávno ale přestaly fungovat nějaká tlačítka, tak jsem pořídil tu od Applu a totálně mě dostala ta odezva, co je jak na drátovce, a taky tak dlouhodobé nabytí. Byl to taky první produkt od Applu, který jsem vzal na milost a musel jsem uznat, že Apple dělá doce dobré věci, že to nejsou jen předražené designovky.

No zrovna včera přišla manželka, co má Mac Air (druhý produkt od Applu, co jsem vzal na milost a musel uznat, že v poměru cena/výkon nic jiného podobného neseženu, i když má tu nejlevnější variantu), že se jí tak moje klávesnice na iOS hodí.

Tak hledám náhradu pro sebe. Jestli jít znovu do té stejné, nebo do nějaké jiné. Podstvícení ani žádný vychytávky v podobě speciálních (multimediálních) kláves nepotřebuji, ale musím uznat, že mě docela chybělo, že nejde spárovat s více zařízeními, jako moje myš od Logitechu, protože často přecházím mezi prací na PC a noťasu a to přepínání mi zvětšuje prostor na stole (= stačí 1 zařízení místo 2).

Bifi: Přiznám se, že do té Sculpt Ergonomic Keyboard bych se bál jít (kvůli mé zkušenosti). Jak to má vlastně s odezvou a jde spárovat a pak přepínat mezi zařízeními?

Zatím je mým favoritem Logitech MX Keys, který má teď nově i CZ variantu. Odezva se zdá dobrá (doufám, že bude podobná jako ta u Magicu), dá se přepínat mezi zařízeními podobně jako myš. To jsou výhody. Má podsvícení, které je mi šumák. Vydrží nabitá jen týden, což je za mě velké mínus, ale holt zatím nevidím lepší variantu. Kdyby se Magic Keyboard dal přepínat mezi zařízeními, byla by to pro mě jasná volba. Takhle zatím vítězí ta od Logitechu.

Doufal jsem, že tu má někdo i toho Keychrona, ale asi ne.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od Bifi »

ShadoWWW píše: 7. 9. 2021, 21:15 Bifi: Přiznám se, že do té Sculpt Ergonomic Keyboard bych se bál jít (kvůli mé zkušenosti). Jak to má vlastně s odezvou a jde spárovat a pak přepínat mezi zařízeními?
Odozva skvelá, aj keď ja nepíšem ultrarýchlo.
Pichám len malý USB prijímač do NB, neskúšal som v iných zariadeniach. Žiadna inštalácia alebo sťahovanie drajvrov.
Baterky (2xAA) vydržia mesiace.
Je k nej aj oddelený numerický pad, veľmi praktické riešenie (mám ho bežne v zásuvke, ale stále je aktívny).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od ShadoWWW »

Tak na tu teda mrknu blíž.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od MarkyParky »

Zajímavý, já to mám s tou MS myší a klávesnicí přesně naopak.

Koupil jsem jí kdysi kvůli tomu, že jako téměř jediná na trhu měla dostřel 8m od recieveru bez postřehnutelného zvýšení latence. Ale myšl fyzicky odešla hrozně rychle a musel jsem dokoupit novou, zatímco klávesnice pořád drží.


Jo a taky jsou zajímavé ty preference - nízký zdvih, tichá, lehká.

Loni jsme vybírali do práce klávesnice k novým radarům. Požadavky - vysoký zdvih + custom cvakání = odezva pro víc smyslů, ať na ní šáhneš odkudkoliv, a k tomu závažíčko navíc, aby byla těžká a nelítala po stole.

Holt jiná práce, jiné požadavky na lopatu :)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

ShadoWWW píše: 7. 9. 2021, 21:15 Tak hledám náhradu pro sebe. Jestli jít znovu do té stejné, nebo do nějaké jiné. Podstvícení ani žádný vychytávky v podobě speciálních (multimediálních) kláves nepotřebuji, ale musím uznat, že mě docela chybělo, že nejde spárovat s více zařízeními, jako moje myš od Logitechu, protože často přecházím mezi prací na PC a noťasu a to přepínání mi zvětšuje prostor na stole (= stačí 1 zařízení místo 2).
Jsem na tom podobně a používám KVM switch od Atenu ve kterém mám dongle na myš a klávesnici od Yenkee (ta klávesnice -YKB 2000 - se podle mě snaží imitovat tu Magic Keyboard), BT sluchátka a drát pro reprák. Pokud ti jde o redukci drátů, tak teď jsem objevil, že existuje i koncept monitoru jako dokovací stanice s tím, že některé právě mají zabudovaný i ten KVM switch, takže všechny bezdrátové dongly lze narvat do něj a ten pak připojit přes 2 USB-C ke dvěma PC s tím, že pokud je jedno z nich laptop, tak to prý utáhne i napájení.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Klávesnice Keychron

Příspěvek od Ecthelion »

ShadoWWW píše: 7. 9. 2021, 21:15 Zatím je mým favoritem Logitech MX Keys, který má teď nově i CZ variantu. Odezva se zdá dobrá (doufám, že bude podobná jako ta u Magicu), dá se přepínat mezi zařízeními podobně jako myš. To jsou výhody. Má podsvícení, které je mi šumák. Vydrží nabitá jen týden, což je za mě velké mínus, ale holt zatím nevidím lepší variantu. Kdyby se Magic Keyboard dal přepínat mezi zařízeními, byla by to pro mě jasná volba. Takhle zatím vítězí ta od Logitechu.
Uz asi rok a pul pouzivam Logitech Craft. A je to vyborna klavesnice. Drzi jako nova.
Se zapnutym podsvicenim vydrzi baterka asi tyden. Pokud ho vypnes vydrzi podstatne dele. Ale zkusenost nepodam, podsviceni pouzivam. Nabjieni je bezproblemove, ma USB Cecko. Craft kolecko je aboslutne uzasny kus HW. Ale pouzivam ho jen na relativne malo veci (mam tam nastavenou velikost Brushe pri kolorovani), ale to k cemu to pouzivam je neocenitelny.
Sparovani s vic zariezenima je super a funguje perfektne.
ShadoWWW píše: 7. 9. 2021, 21:15 Doufal jsem, že tu má někdo i toho Keychrona, ale asi ne.
No, mozna po tom cos je vsechny urazil hned v prvnim postu, nemaji chut sem moc postovat. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů