Prodejny deskovek v Brně

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od ShadoWWW »

Co se to během covidu stalo? Nedávno zavřel svou pobočku v Brně Černý rytíř (což byla mimochodem jeho úplně první pobočka, dřív než ta pražská), dnes jsem se dozvěděl, že během prázdnin zavřel v Brně svou pobočku i FYFT. Že během léta zavřela i Dračí pevnost je už jen třešničkou na dortu.

Co se to v Brně děje? $-o Proč zavírají své pobočky prodejny deskovek? Vždyť Planeta her si vede líp než kdy předtím.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od Markus »

Třeba je Planeta her všechny sežrala. :D Já nebyl jinde ani nepamatuju.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od Vitus »

Pro přehlednost hlásím, že zatím Herní prostor na Kladně přežil. :)
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 642
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od Ota »

Překvapivě širokou nabídku deskovek mají třeba v Luxoru (NC Královo Pole) a také u Vágnera na České (tam jsem tedy nebyl od začátku CovidAge).
Takže je možné, že střed Gaussovky pomáhají pokrývat obchody ala Tesco (člověče nezlob se / Monopoly atd.), širší okolí středu pak výše zmíněné obchody a k uspokojení zbytku pak Planeta asi bohatě stačí.

Trošku sobecky se mi líbí, že se přestěhovali k nám do KrPole, mám to 5 minut pěšky :).

P.S.: Předevčírem jsem jel autem kolem Arrakisu na Veveří. Ve výloze tam nějaké deskovky měli, ale už jsem tam nebyl roky.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od ShadoWWW »

Arrakis má už něco přes dva roky nového majitele. Už tam není ten starý pán, ale mladý klučina. V Tescu, u Dobrovského apod. byly deskovky vždycky. Speciálky vykrývaly hobby trh. Nechce se mi věřit, že by Planeta her pokrývala celou cílovku těch dvou zavřených obchodů. Minimálně třeba Magic karty nemají. Věřil bych tomu, že se jim prudce zvedl prodej z e-shopu, tedy okolních vesnic a městeček, možná i lidi z Brna začali v covidu objednávat víc online. Ale že by žádná jiná speciálka se v Brně pro místní hobby hráče neudržela, to mi je divné. Co jsem viděl případy odjinud, většinou když se zvedal zájem o deskovky, tak se otvíraly nové obchody. Když naopak zájem opadl, měli problém většinou všichni.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od Winnie »

Na MtG asi Brnu stačí Rishada...
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od boubaque »

Deskovky ještě prodává čajovna Za Zrcadlem, i když nemají nějaký super extra výběr. (Ale zase se tam dá hodně různých deskovek hrát a půjčit.)

Ale já už bych teda deskovky dneska stejně nejspíš kupoval jen z e-shopů. A pokud to tak má, zvlášť kvůli koronaviru, víc lidí, tak bych se nedivil, že ruší fyzické prodejny.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od Aegnor »

ShadoWWW píše:Arrakis má už něco přes dva roky nového majitele. Už tam není ten starý pán, ale mladý klučina.
Jestli myslíš toho, co tam obsluhuje, tak ten tam pracuje od 2013. :D
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od ShadoWWW »

jj, ale před těma dvěma roky se stal majitelem. :)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Arrakis
Příspěvky: 2
Registrován: 24. 8. 2021, 13:52

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od Arrakis »

ShadoWWW píše: 24. 8. 2021, 13:28 jj, ale před těma dvěma roky se stal majitelem. :)
A to je mi novinka. Ani nevím, že jsem se v roce 2019 stal majitelem Arrakisu. :D Děkuji za informaci, hned o tom budu informovat skutečného majitele, který knihkupectví vlastní od roku 2001.

Tom z Arrakisu
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od Pieta »

Arrakis píše: 24. 8. 2021, 13:54A to je mi novinka. Ani nevím, že jsem se v roce 2019 stal majitelem Arrakisu. :D Děkuji za informaci, hned o tom budu informovat skutečného majitele, který knihkupectví vlastní od roku 2001.
:-D
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od Jiron »

Nezasáhl do hry nějak Black Oil? Vím, že tam má deskovky na půjčení ale jestli prodává to nevím.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od Fritzs »

ShadoWWW píše: 24. 8. 2021, 12:31 Už tam není ten starý pán, ale mladý klučina.
On totiž umřel.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od ShadoWWW »

Tom z Arrakisu
Takže ta urban story, co jsem tehdy slyšel, je jen urban story?! :eyecrazy: :lol:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Arrakis
Příspěvky: 2
Registrován: 24. 8. 2021, 13:52

Re: Prodejny deskovek v Brně

Příspěvek od Arrakis »

ShadoWWW píše: 24. 8. 2021, 17:01
Tom z Arrakisu
Takže ta urban story, co jsem tehdy slyšel, je jen urban story?! :eyecrazy: :lol:
Ano je to jen urban story :wink: Jsem pouhým zaměstnancem, ale jak jsem v Arrakisu už 6 let sám, tak si spousta lidí myslí, že mi to patří.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů