Úroveň diskuzí v rozličném pokecu

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16258
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Depresárium

Příspěvek od MarkyParky »

Argonantus píše: 29. 10. 2020, 17:50 Pobavil jsi mne.
Pokud není předmětem hry simulace chování robotů (vzácně a v Českých Budějovicích), jde obvykle o simulaci lidských vztahů.
Tvé pobavení pramení z toho, že zaměnuješ hráče a postavy.

Když si uvědomíš, že nejsou totéž, přestane to jako reakce na předchozí debatu dávat smysl.

To ta Sosáčkova námitka byla alespoň k věci.


Argonantus píše:
Je zajímavý a častý omyl technicky zaměřených lidí, že podceňují význam psychologie, iracionálna, pocitů, předsudků atd.
"Čistě racionální pohled na svět" - nemožný z podstaty věci - je zvláštním způsobem
To je ad-hominem, strawman a redherring v jednom?
Návštěvník

Re: Depresárium

Příspěvek od Návštěvník »

Jiron píše: 29. 10. 2020, 18:20Tohle je dokonale on topic. Poté co si občas masochisticky čtu facebookové komentáře pod politickými příspěvky, mi tyhle citáty nejenže nepřijdou přes čáru, dokonce mi ani nepřijdou nějak obzvlášť urážlivé. Ale jasně, chceš malý kousek internetu kde ti bude příjemně, to chápu.
Já chápu, že jenom procházíš okolo, ale v rámci toho ti unikla hlavní pointa těch ukázek citací. A to je ten dvojí metr, který Markus tak vehementně popírá. Tedy, že veřejně napomene hansse za nějakého chabého strawmana, které tu Sosáček trousí v každém druhém příspěvku, ale na hovadské chování dalších svých oblíbenců nereaguje, bez ohledu na to, že Ecthelion je dokonce moderátor. A opět, toto není výjimka, ale opakovaný stav.
Kdyby to tady bylo prostě no rules, tak to snesu lépe, než tohle.
Fakt, že na RPGF chodí v drtivé většině sofistikovaní, inteligentní lidé možná podtrhuje tvou deziluzi. Na druhou stranu žijeme v době vymezování a polarizace a nikomu se tento společenský trend nevyhne. Ano je to depresivní a smutné, leč nevyhnutelné. Duch doby.
Nevyhnutelné, leda tak hovno (*rozčilení*). Znám dost lidí, se kterými se nepotkám ve všem názorově, ale dá se s nimi diskutovat dost věcně i do hloubky. Stačí chtít. Dokonce bývali, a někteří ještě jsou, i tady. Ale chápu, že je pohodlnější si namlouvat, že to je nevyhnutelné.
Selhan píše: 29. 10. 2020, 18:36 Tak já se přidávám k Ilgirovi. Možná kluci vážně můžete jít, když vás to tady tak sere. Tahle scéna mi přijde směšná.
No říkal jsem si, že tu ještě chybí figura "vaše diskuse mě obtěžuje, a nechci se jí účastnit", tentokrát ve verzi "táhni, když se ti tu nelíbí", a s dovětkem "vaše metakomunikace mě znejisťuje, nechte ji v implikované rovině".
Jinak já už jsem na odchodu, takže tě nebudu dlouho obtěžovat. Jen tedy ti dám dar k zamyšlení - jestli je vždy správné řešení, pokud se ti někde něco nelíbí, prostě odejít a nezkoušet to změni.
York píše: 29. 10. 2020, 20:26Ačkoliv se občas s Ecthellionama dost ostře neshodnu, nemám pocit, že by na mě ve veřejný diskusi útočili, nebo říkali něco, co by mě zraňovalo.
Jestli to, jak s tebou jednal (a sorry, ale nebudu psát v množném čísle, protože to psal jeden člověk), je pro tebe v pořádku, brát ti to nebudu. Já to mám jinak a kdybych viděl něco podobného v reálu, tak bych zakročil. Taková míra disrespektu k tobě a Lynczovi od osoby, která tu má jít příkladem a sama řešit neshody, je pro mě hodně za čarou.
A obecně zrovna Sosáček mi z nějakejch důvodů žluč nezvedá a vůbec mi nevadí, když se do mě opírá.
Tohle ve mě evokuje stockholský syndrom, a bité ženy, co manžela neopustí ("je na mě sice zlý a bije mě, ale zase někdy je mi s ním dobře, a já už si na to i zvykla". Reflektuješ, že se do tebe opírá, ale nevadí ti to. Ok. Vážně?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Depresárium

Příspěvek od York »

Návštěvník píše: 29. 10. 2020, 21:58 Tohle ve mě evokuje stockholský syndrom, a bité ženy, co manžela neopustí ("je na mě sice zlý a bije mě, ale zase někdy je mi s ním dobře, a já už si na to i zvykla". Reflektuješ, že se do tebe opírá, ale nevadí ti to. Ok. Vážně?
Ne, tonení sebemrskačství ani láska k Sosáčkovi (brrr $-o), prostě mi to jen nevadí. Zas mi vaděj jiný věci, který ostatním nevaděj (třeba žůžovej skin fóra :-)=).
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Depresárium

Příspěvek od Argonantus »

Marky:
ano, je to malinko ad hominem. Nějak netuším, jak se tomu dá vyhnout. Pokud se tě to dotklo, tak se omlouvám, nebylo to účelem.

Jestli strawman a red herring, to je nedokazatelné, protože toto je můj axiologický a neprokazatelný názor, podložený toliko zkušeností - které já přikládám váhu značnou, ale racionálně nemá váhu žádnou.
Lze vzít nebo nechat ležet.
Moje argumentace už nikam dál nepokračuje a nic nikomu nechci dokazovat.
Slunce v duši.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Hele a to, ze kdyz ti nekdo rekne "me X nevadi" tak ty odpovis "to si jenom myslis, ale ve skutecnosti ses tyrana zena" tak to neni disrespekt jak svina? Rict nekomu "hele ja vim to co si opravdu myslis lip nez ty, pojd, ja ti to vysvetlim", sebrat mu veskerou svobodu toho co ma ve vlastni hlave?

Nevim, jak to ma York, ale za me je "ja vim lip co si myslis nez to vis ty sam, protoze jsi zmanipulovana chudinka" o dost vic na ranu, nez kdyz mi nekdo rekne "ty curaku" protoze to druhe je sice sproste slovo, pravdepodobne z nasranosti, ale to prvni ukazuje totalni pohrdani a aroganci.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Depresárium

Příspěvek od York »

Sosáček: Pokus se občas o trochu empatie. Invictus zjevně nechápe, jak můžeš někomu nevadit. Já to taky nechápu, přestože mi nevadíš, takže mu naprosto rozumím ;-)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Mit empatii k utocnikovi je tezke, a nejak v tom nevidim tu hodnotu.
But nobody came.
Návštěvník

Re: Depresárium

Příspěvek od Návštěvník »

York píše: 29. 10. 2020, 22:05Ne, tonení sebemrskačství ani láska k Sosáčkovi (brrr $-o), prostě mi to jen nevadí. Zas mi vaděj jiný věci, který ostatním nevaděj (třeba žůžovej skin fóra :-)=).
No jak myslíš, tvoje preference. Jen mi tak logicky nesedí, že si uvědomuješ, že se do tebe opírá, a přitom tvrdíš, že ti to nevadí. V kontextu toho, že pokud vím nejste nějací kámoši, a není to nějaké hrubější popichování, mi to prostě nejde dohromady.
A pochybuji, že to takto jako ty, má většina diskutujících, protože pak by jim zřejmě nevadily ani útoky ostatních.
Sosacek píše: 29. 10. 2020, 22:11Hele a to, ze kdyz ti nekdo rekne "me X nevadi" tak ty odpovis "to si jenom myslis, ale ve skutecnosti ses tyrana zena" tak to neni disrespekt jak svina?
Strawman, implikovaná verze.
Rict nekomu "hele ja vim to co si opravdu myslis lip nez ty, pojd, ja ti to vysvetlim", sebrat mu veskerou svobodu toho co ma ve vlastni hlave?
Strawman, implikovaná verze, ale ten otazník tam je trochu na sílu Sosi, vycházíš z formy.
Nevim, jak to ma York, ale za me je "ja vim lip co si myslis nez to vis ty sam, protoze jsi zmanipulovana chudinka" o dost vic na ranu, nez kdyz mi nekdo
Přechod na nepřímou výhružku násilím.
"ty curaku" protoze to druhe je sice sproste slovo, pravdepodobne z nasranosti, ale to prvni ukazuje totalni pohrdani a aroganci.
Obhájení vlastního disrespektující stylu diskuse relativizací o předchozího strawmana, zakončeno implikovanou urážkou.

Mě jen fascinuje, kolik lidí ti tu tvoji přetvářku žere.
Outvictus

Re: Depresárium

Příspěvek od Outvictus »

Sosacek píše: 29. 10. 2020, 22:29 Mit empatii k utocnikovi je tezke, a nejak v tom nevidim tu hodnotu.
Sosi naprosto narovinu, jsi opravdu tak mimo, že tuhle větu myslíš vážně a vůbec si neuvědomuješ, že se vztahuje na tebe?
Nebo si to uvědomuješ, a hraješ tuhle svou cynickou hru zcela bez zábran?

Mě to zajímá, jestli jsi prostě jen člověk s minimální mírou sebereflexe, a nebo psychicky narušený.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Jako
Návštěvník píše: 29. 10. 2020, 21:58 Tohle ve mě evokuje stockholský syndrom, a bité ženy, co manžela neopustí ("je na mě sice zlý a bije mě, ale zase někdy je mi s ním dobře, a já už si na to i zvykla".
Hele a to, ze kdyz ti nekdo rekne "me X nevadi" tak ty odpovis "to si jenom myslis, ale ve skutecnosti ses tyrana zena" tak to neni disrespekt jak svina?
Návštěvník píše: 29. 10. 2020, 22:30 Strawman, implikovaná verze, ale ten otazník tam je trochu na sílu Sosi, vycházíš z formy.
jo, no $D

EDIT:
Outvictus píše: 29. 10. 2020, 22:34 Mě to zajímá, jestli jsi prostě jen člověk s minimální mírou sebereflexe, a nebo psychicky narušený.
:lol:
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20844
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Úroveň diskuzí v rozličném pokecu

Příspěvek od Markus »

Tak děkujeme za názor a tady máte klíčenku.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Úroveň diskuzí v rozličném pokecu

Příspěvek od Bajo »

Ja bych chtel za sebe rict, ze z me strany bylo historicky mnoho pokusu o cilene, nestranne a empaticke moderovani, ale neustaly feedback a generalizovani typu: moderatori nadrzuji, maji dvoji metr, lidi maji protekci, Brnencka klika konspirace apod. me postupne odradili v tom smyslu, ze se vzdycky najde nekdo, komu se neco neliby a vylozi si to jako umyslne, koordinovane protezovani nekoho / neceho ze strany moderatoru.

+ Na sledovani rozlicneho jsem postupne prestal mit cas.
Zamčeno

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 8 hostů