Úroveň diskuzí v rozličném pokecu

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Depresárium

Příspěvek od Naoki »

Pořád tu máme tlačítko na přivolání moderátora, které byste měli využívat. Urážky, jízlivosti a kousavý styl psaní mi dost vadí. Vím, že tu nejsou dost vzácné. Ale fakt nemám sílu ani motivaci to tu proaktivně číst a pečlivě hlídat.
Kdyby lidi věděli že to tlačítko něco skutečně udělá tak ho budou používat častěji a nebudeš muset to proaktivně číst. Ale když člověk vidí jak i přes užití se věci nemění protože subjektivita, protekce, apod. tak to přestane řešit, ale úroveň to nezlepší.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Outvictus

Re: Depresárium

Příspěvek od Outvictus »

Naoki píše: 29. 10. 2020, 16:13 Kdyby lidi věděli že to tlačítko něco skutečně udělá tak ho budou používat častěji a nebudeš muset to proaktivně číst. Ale když člověk vidí jak i přes užití se věci nemění protože subjektivita, protekce, apod. tak to přestane řešit, ale úroveň to nezlepší.
Je to tak. Já už ho použil několikrát, a reakce i na přímé osobní útoky a výhružky byla maximálně nějaké varování (které už Sosáček nejspíš sbírá do kolekce), nebo relativizace toho a strkání hlavy do písku.
A pak jsem se teda ještě dozvěděl, že Markus když myslí, že to nevidím, vypráví zhrzenému jelitu, že stejnak kecám blbosti.
Jako léčba z naivity účinná, ale to je asi tak vše.

A pak tedy ten dvojí metr je někdy až absurdní. Jakože agenta hansse opravdu nemusím, ale že dostal varování za tohle níže, zatímco ve stejné diskusi se kromě Sosáčka chová jako hovado i Ecthelion, aniž by byli za to veřejně postiženi, je krásná ukázka. A opět to není ojedinělý incident, ale opakovaný jev. Tvrdit pak, že to je jen nepozorností moderátora/admina, je pak už jen testování mé naivity, o kterou už jsem však přišel.
Markus píše: 21. 10. 2020, 17:57
hanss píše: 21. 10. 2020, 16:49 Analogie: Zrovna tenhle odstavec mi přijde, jako když by se jménu boje proti iracionalitě a represivnosti křesťanského náboženství nahradilo křesťanství islámem. Sosáček by takovou výměnu podpořil.
Já vím, že je tohle napjatá diskuze, ale dosud se dařilo držet jí v mezích i bez nějakých tvrdých moderovacích zásahů. Ale takovéhle osobní výpady nebo strawmeni tomu fakt nepomáhají. Zkuste si je prosím odpustit, ať se nám to tu nezvrhne a nemusíme diskuzi zamykat nebo začít rozdávat banány.

Naznačovat někomu slušně, že je kdovíjaký -ista, je sice slušné, ale pořád dost destruktivní.
Jen namátkou ze stejné diskuse.
Sosáček:
EDIT: i kdyz te mistni obvykli podezreli ochranci nenavisti mezitim masivne predbehli, teda.
To ze tebou lide na internetu pohrdaji prece neni zadny trest. To je normalni reakce na tvoje chovani.
Takhle otevrene lhat je za me teda solidni drzost.
nebo pokus vysvetlit to Vallunovi (kde empatie nemuze fungovat)
Mentalni kotrmelce bojovniku proti reprezentaci mi napadne pripominaji blbecky
to je solidni domestic abusersky bullshit
kdyz ti moderator rika ze se mas na nejaky svuj toxicky bullshit vykaslat, tak bys mel poslechnout, pokud si chces uchovat privilegium sem psat.
Ecthelion:
Původně jsem speciálně na tebe nechtěl reagovat, kvůli tvému toxickému vyjadřování, podsouvání myšlenek a manipulacím.
Tohle je zvlášť vypečená věta (zvýrazněno).
A co ty jsi všechno zvládl vygenerovat za lži z toho jednoho postu?
Až je to dost na blití.
Ale snažit se z toho ublíženě generovat 16ti stránkový thread
Pokrytectví much? Ale dost to vysvětluje.
Místo aby napadal jen názor, nebo jen řečníka osobně.
Což opět předvádíš ty.
Jestli o něčem nechceš diskutovat, tak nediskutuj. Nikdo tě sem nenutí chodit. Ale, nevykládej ostatním co mají a nemají dělat.
Taky vypečené.

A koukám, že i sám krutovládce perlil:
že jim to bylo vnuceno jako "zásah zvnějšku", jak tady kydnul Jerson?
přitom jsi to jen a pouze ty, kdo je tady fanatik a svatý válečník
označím tohle za neskutečnej kec. A ještě než začneš odpovídat, tak se prosím hluboce nadechni a napočítej do desíti.
A tak je to tu pořád. :clap:
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Depresárium

Příspěvek od Argonantus »

Marky:
Protože to nejsou vlákna o lidské povaze, ale o RPG. A to je dobře.
Pobavil jsi mne.
Pokud není předmětem hry simulace chování robotů (vzácně a v Českých Budějovicích), jde obvykle o simulaci lidských vztahů.
Dokonce si nemalá část RPGčkařů myslí, že jinak by to moc nedávalo smysl, kdyby hra neměla vztah ke skutečnému chování.

Tohle je od počátku ústřední důvod, proč mne vlajka "debata o RPG" zaujala.
Protože k hraní vlastnímu jsem žádné RPGF léta letoucí nepotřeboval.

Vše, co jsi vyjmenoval, je pro mne zcela a především o lidské povaze. "Oldschool", třeba. To je dokonce metaherní kategorie z podstaty věci.

Je zajímavý a častý omyl technicky zaměřených lidí, že podceňují význam psychologie, iracionálna, pocitů, předsudků atd.
"Čistě racionální pohled na svět" - nemožný z podstaty věci - je zvláštním způsobem zranitelný a někteří jedinci toho bezohledně využívají.
Invictus, třeba, vzorný to figurant, by jako člověk deklarovaně racionální neměl důvod být rozčilen.
Outvictus

Re: Depresárium

Příspěvek od Outvictus »

Argonantus píše: 29. 10. 2020, 17:50Invictus, třeba, vzorný to figurant, by jako člověk deklarovaně racionální neměl důvod být rozčilen.
To má úplně jednoduchý klíč, rozčiluje mě, když někdo tvrdí něco, co je prokazatelně logicky nesprávné (nebo se mi tak aspoň jeví i na druhý či třetí pohled). Asi kdyby mě to nerozčilovalo, neměl bych jiný motor k tomu na to reagovat.
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Depresárium

Příspěvek od Argonantus »

Markus:
Nemyslím, že by Hanlonova břitva tím dilematem popsala přesně jádro problému.

IMHO je mnohem přesnější prorok Izajáš:
Zatvrď srdce tohoto lidu, zacpi jim uši a zavři oči, aby očima neuviděli, ušima neuslyšeli, srdcem nepochopili a neobrátili se, aby nebyli uzdraveni


Jde o ten zvláštní duševní stav, kdy je člověk nastaven tak, že některé věci absolutně nevidí.
Při čemž jiné věci, konvenující jeho názoru, vidí okamžitě, a vášnivě se dožaduje nápravy.

Nebo jinak - hledání míry zavinění zakrývá to, že jde o problém poruchy přijímače, nikoli vysílače.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Markus »

Což o to, já ty věci vidím, jen asi máme – abych pokračoval v hospodské metafoře – jinak nastavenou laťku toho, kdy je podle mě nutné mezi ty kuřáky před hospodou vlítnout, a kdy radši zůstanu uvnitř v sále, budu se věnovat hostům u herních stolů a nechám venkovní partičku, ať si to nějak vyřeší mezi sebou.

Pokud se tady vzedme vlna volání po tom, aby hospodský častěji vylézal ven a sekíroval kuřáky, tak to můžeme zkusit. Bude to takový nostalgický návrat do dob před 10 lety. :)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

Co já si pamatuju, tak v době před 10 lety tu byla stimulující tvůrčí atmosféra. To pruděním kuřáků neuděláš, leda by se s notnou dávkou zlomyslnosti vymýšlelo, čím je nasrat. Ale to je pořád poněkud jiná tvůrčí atmosféra, než před deseti lety.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Depresárium

Příspěvek od Jiron »

Outvictus píše: 29. 10. 2020, 17:45
Naoki píše: 29. 10. 2020, 16:13 Kdyby lidi věděli že to tlačítko něco skutečně udělá tak ho budou používat častěji a nebudeš muset to proaktivně číst. Ale když člověk vidí jak i přes užití se věci nemění protože subjektivita, protekce, apod. tak to přestane řešit, ale úroveň to nezlepší.
Je to tak. Já už ho použil několikrát, a reakce i na přímé osobní útoky a výhružky byla maximálně nějaké varování (které už Sosáček nejspíš sbírá do kolekce), nebo relativizace toho a strkání hlavy do písku.
A pak jsem se teda ještě dozvěděl, že Markus když myslí, že to nevidím, vypráví zhrzenému jelitu, že stejnak kecám blbosti.
Jako léčba z naivity účinná, ale to je asi tak vše.

A pak tedy ten dvojí metr je někdy až absurdní. Jakože agenta hansse opravdu nemusím, ale že dostal varování za tohle níže, zatímco ve stejné diskusi se kromě Sosáčka chová jako hovado i Ecthelion, aniž by byli za to veřejně postiženi, je krásná ukázka. A opět to není ojedinělý incident, ale opakovaný jev. Tvrdit pak, že to je jen nepozorností moderátora/admina, je pak už jen testování mé naivity, o kterou už jsem však přišel.
Markus píše: 21. 10. 2020, 17:57

Já vím, že je tohle napjatá diskuze, ale dosud se dařilo držet jí v mezích i bez nějakých tvrdých moderovacích zásahů. Ale takovéhle osobní výpady nebo strawmeni tomu fakt nepomáhají. Zkuste si je prosím odpustit, ať se nám to tu nezvrhne a nemusíme diskuzi zamykat nebo začít rozdávat banány.

Naznačovat někomu slušně, že je kdovíjaký -ista, je sice slušné, ale pořád dost destruktivní.
Jen namátkou ze stejné diskuse.
Sosáček:
EDIT: i kdyz te mistni obvykli podezreli ochranci nenavisti mezitim masivne predbehli, teda.
To ze tebou lide na internetu pohrdaji prece neni zadny trest. To je normalni reakce na tvoje chovani.
Takhle otevrene lhat je za me teda solidni drzost.
nebo pokus vysvetlit to Vallunovi (kde empatie nemuze fungovat)
Mentalni kotrmelce bojovniku proti reprezentaci mi napadne pripominaji blbecky
to je solidni domestic abusersky bullshit
kdyz ti moderator rika ze se mas na nejaky svuj toxicky bullshit vykaslat, tak bys mel poslechnout, pokud si chces uchovat privilegium sem psat.
Ecthelion:
Původně jsem speciálně na tebe nechtěl reagovat, kvůli tvému toxickému vyjadřování, podsouvání myšlenek a manipulacím.
Tohle je zvlášť vypečená věta (zvýrazněno).
A co ty jsi všechno zvládl vygenerovat za lži z toho jednoho postu?
Až je to dost na blití.
Ale snažit se z toho ublíženě generovat 16ti stránkový thread
Pokrytectví much? Ale dost to vysvětluje.
Místo aby napadal jen názor, nebo jen řečníka osobně.
Což opět předvádíš ty.
Jestli o něčem nechceš diskutovat, tak nediskutuj. Nikdo tě sem nenutí chodit. Ale, nevykládej ostatním co mají a nemají dělat.
Taky vypečené.

A koukám, že i sám krutovládce perlil:
že jim to bylo vnuceno jako "zásah zvnějšku", jak tady kydnul Jerson?
přitom jsi to jen a pouze ty, kdo je tady fanatik a svatý válečník
označím tohle za neskutečnej kec. A ještě než začneš odpovídat, tak se prosím hluboce nadechni a napočítej do desíti.
A tak je to tu pořád. :clap:

Tohle je dokonale on topic. Poté co si občas masochisticky čtu facebookové komentáře pod politickými příspěvky, mi tyhle citáty nejenže nepřijdou přes čáru, dokonce mi ani nepřijdou nějak obzvlášť urážlivé. Ale jasně, chceš malý kousek internetu kde ti bude příjemně, to chápu.

Fakt, že na RPGF chodí v drtivé většině sofistikovaní, inteligentní lidé možná podtrhuje tvou deziluzi. Na druhou stranu žijeme v době vymezování a polarizace a nikomu se tento společenský trend nevyhne. Ano je to depresivní a smutné, leč nevyhnutelné. Duch doby.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Depresárium

Příspěvek od Argonantus »

Takto; já coby postava před hospodou a jednou nohou nakročenou k tramvaji
- tak ještě jedno pivo, kluci, ale fakt už musím letět -
naprosto nevolám vůbec po ničem, vím, že nemohu ovlivnit dění v hospodě a vlastně na tom nemám nějaký velký zájem.

Pouze potvrzuji některá možná překvapivá pozorování rozčileného Outvicta, který haleká vlastně už z ostrůvku tramvaje přes ulici, a popírám tvrzení Ilgira, který je stále uvnitř, a tvrdí, že je to bezva a volání, že je kdejaký nově příchozí nácek, je čímsi roztomilé.

Tento pohled vyžaduje systematicky ignorovat efekt, že nově příchozí si dají jedno pivo, a potom spěšně odcházejí a nevracejí se, někdy ani nedopijí.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Selhan »

Tak já se přidávám k Ilgirovi. Možná kluci vážně můžete jít, když vás to tady tak sere. Tahle scéna mi přijde směšná.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

Víte v čem je problém? Neberete to s tou hospodou vážně. Takže ještě jednou a pořádně:
https://www.youtube.com/watch?v=H8MVMzsFWco
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Depresárium

Příspěvek od York »

Invictus: Kontext je důležitej, stejně jako kdo s kým zrovna mluví. Ačkoliv se občas s Ecthellionama dost ostře neshodnu, nemám pocit, že by na mě ve veřejný diskusi útočili, nebo říkali něco, co by mě zraňovalo. Za něco bojujou, já je napadám za způsob, jakým to dělaj, a na koho při tom útočej, a bejt na jejich místě, taky by mě to asi dost nakrklo. A Sosáčkovy komentáře byly sice otevřeně nepříjemný, ale současně tím upozornil na střet zájmů a moderátorskej pravomocí - což nejspíš nebylo potřeba, ale ani tak to v podobnejch situacích není od věci. A obecně zrovna Sosáček mi z nějakejch důvodů žluč nezvedá a vůbec mi nevadí, když se do mě opírá.

Je samozřejmě otázka, jak moc vadí, když se někdo otevřeně opírá do někoho, komu to nevadí - ale určitě míň, než když se dějou věci, který někomu opravdu vaděj. Bonzovací tlačítko je asi docela dobrý v tom, že můžeš moderátorům sdělit, že jde o ten druhej případ, a tudíž by bylo dobrý s tím fakt něco udělat.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Argo má velkou pravdu v tom, že prostředí je natolik vyhraněné, že pro nováčky není lehké sem přijít a zůstat...na druhous tranu, mne osobně to nevadí, nemalý, ale přeci jen uzavřený orkuh alespoň trochu známých lidí je pro mne příjemnější...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: Depresárium

Příspěvek od Muzzug »

Vallun píše: 29. 10. 2020, 21:00 Argo má velkou pravdu v tom, že prostředí je natolik vyhraněné, že pro nováčky není lehké sem přijít a zůstat...
Jo, tohle můžu jenom potvrdit. Resp. v mém případě není ani tak problém zůstat, jako spíš odrazení od zapojení se do diskuze. Takže ve finále jsem v roli pasivního konzumenta... :-?
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Karotka píše: 29. 10. 2020, 00:12 Pořád je hospoda U RPG. Takže bych spíš řekl, že to co ty nazýváš hlavním sálem, je spíš takovýto kouření před hospodou, kde se sejdou lidi od různejch stolů a rozličně pokecávají. Případně si dávaj přes hubu.
A někteří ani do tý hospody nejdou a vydržej před pokuřovat ní celej večer.
Hele Honzo a jak to bylo s tim tvym odcchodem?

Protoze ja si vybavuju, zes mi rikal nebo jako "ja jsem tam prestal psat, protoze mi typek rekl 'ty pises to same co Sosacek, ale jinymi slovy'".

Jak to teda bylo?

A doplnujici dotaz, co te na tom prohlaseni, ze pises to co ja, tak urazilo, ty hajzle $D
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vallun a 4 hosti