Úroveň diskuzí v rozličném pokecu

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Depresárium

Příspěvek od ilgir »

Já jsem to nemyslel "před pěti lety vs. právě teď", ale "v dávných zlatých dobách vs. posledních pár let", což tu s oblibou razí někteří jedinci unavení životem. A samozřejmě ne jen tady. Tahle mentalita je rozšířená celospolečensky.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Ono je dulezity (*) abys bojem proti "zlatym dobam" nebojoval proti "tahle vec se za posledni roky vyrazne zhorsila", protoze pak se dostanes do konfliktu s lidma co sledujou Ruske invaze a Trumpa a Brexit a takove veci, a muzes pusobit jakot jako obhajce nebo popirac tohohle bordelu, tj. jako uplny magor.

Stare zlate casy jsou samozrejme jina vec.

(*): nebo jako, realne neni, who gives a shit
But nobody came.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Depresárium

Příspěvek od MarkyParky »

Tahle mentalita je rozšířená celospolečensky.
Tahle mentalita je rozšířená celodruhově a u ho o sapiens se projevovala odnepaměti.

Jsem si celkem jist, že i po vynálezu ohně se našli tací, co tvrdili ve svých posuncích a výkřicích, že v zimě a tmě bylo líp.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ty jo, ale stejně 2015 byl úplně jiný svět. Žádný Trump, žádný Brexit, žádná pandémie,... pár uprchlíků a válka na Ukrajině vypadají z téhle perspektivy celkem fajn.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od OnGe »

Vallun píše: 28. 10. 2020, 21:54Zrovna Sosáček je typický příklad toho, co je na foru dobré
Já už dneska slyšel hodně hrozných věcí, ale tohle je rozhodně top.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Depresárium

Příspěvek od ilgir »

Sosi: Jo. Ale Invictus neodešel z RPGF kvůli Brexitu ani Trumpovi. Ale protože
RPG fórum, které má velký potenciál k otevřeným diskusím o všem možném, a nadprůměrně pestré a bystré diskutující, je už několik let v úpadku, a zjevně se to spíš zhoršuje.
________________

Ještě k tomu "válečnému zpravodajství". Něco na tom přece jenom bude.

Obejměte manželku a manžela a užijte si společné chvíle, vzkázal národu Babiš

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ob ... s-40340605

Úplně jsem si představil, jak se s manželkou za jekotu sirén objímáme těsně před tím, než na nás dopadne letecká puma.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

ilgir píše: 28. 10. 2020, 22:26 Úplně jsem si představil, jak se s manželkou za jekotu sirén objímáme těsně před tím, než na nás dopadne letecká puma.
S tim udelala hromada lidi zkusenost kdyz na Hawaii omylem vsem poslali varovanim pred jadernym utokem, tady je o tom thread z redditu: https://old.reddit.com/r/AskReddit/comm ... ally_went/

Zajimave je, ze COVID mezitim za letosek zabil v USA vic lidi, nez by byl zabil ten jaderny utok na Hawai.

EDIT:
ilgir píše: 28. 10. 2020, 22:26 Sosi: Jo. Ale Invictus neodešel z RPGF kvůli Brexitu ani Trumpovi. Ale protože
RPG fórum, které má velký potenciál k otevřeným diskusím o všem možném, a nadprůměrně pestré a bystré diskutující, je už několik let v úpadku, a zjevně se to spíš zhoršuje.
V tom mas pravdu, ale ten upadek byl, ze sklidil pohrdani, vysmech a povzdechy za svoje vstupy k pandemii, od v zasade asi vsech krom Alnaga.

EDIT2: Co jsem chtel bokem rict je, ze COVID asi bude pro spolecnost hodne polarizujici. Protoze kdyz budes popirac covidiot a reknes "ona to je takova rymicka" nebo "oni to stejne byli jenom duvhodci co by za chvili stejne umreli" nebo "ja rousku nosit odmitam, protoze nejsem ovce"(*) nekomu komu to zabilo nekoho znameho nebo nedejboze blizkeho, tak fakt jako reakci tezko dostanes neco jineho nez spalujici nenavist.

(*): realne citaty odsud nebo odjinud
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 28. 10. 2020, 23:19, celkem upraveno 1 x.
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Depresárium

Příspěvek od Argonantus »

Invictus:
Tak já na tebe taky zareaguju, ať je sranda.
Ještě před časem jsem si říkal, že by bylo fajn alespoň zařídit, aby dostal za svoje výlevy Sosáček permaban, než úplně odejdu.
Tomu říkáme nereálné přání.
Nemůžeš chtít, aby se banovalo chování, které je aprobováno a názory, které sdílí majitelé fóra.
Když lezu do hostince U Kaštanu, nemělo by mne překvapit, že všichni bankéři jsou tam považováni za zloděje.
Definice "slušného chování" v pravidlech fóra znamená něco jiného, než za zdmi hostince.
Ale když tak koukám, co tu převážně zůstalo za jelita, tak vám toho Sosáčka aji přeju.(čest výjimkám)
No, když vlezu do cizí hospody, není nejlepší taktika všem vynadat. Většinou dostaneš půllitrem a ostatní hosté se tě nezastanou, spíš se tím budou zlomyslně bavit.
On si vás jednoho po druhém zpracuje osobními útoky, a s pomocí svých věrných pochlebovačů, vám tu udělá tak příjemno, až dokud neodejdete sami. Vše samozřejmě za plné ochrany od moderátorů. A pak dalšího a dalšího.
To už se dávno stalo. A není dobré to všechno házet jen na démonického Sosáčka - moc by si o sobě myslel. Vlastně se o tom rozhodlo, když konkureční bojovníci o moc odtud odešli, v tu chvíli bylo jasné, že last man standing a ovládne pole.
Stěžovat si na to ex post je zbytečné.
A někteří si pak přijdou ještě pro nášup, protože naposledy jim to nestačilo, jako třeba Argonantus.
Já si chodím pro nášup pravidelně deset let. Nikdy tomu nebylo jinak. Říkaly se tu strašné věci odjakživa, skrz které by jinde člověka přestali zvát. A vládl tu odjakživa dvojí metr, protože jsi ve stranické hospodě. Od chvíle, kdy opozice zmizela už dost jednoznačně.

V zásadě není problém hospoda, ale ty sám, jak moc tě to štve a jak moc ses rozhodl na to reagovat. Jsou lidi víc splachovací a jsou lidi víc samonasírací. Většina z nich zmizela už dávno. Někteří si, jak známo, vytvořili zrcadlovou hospodu, kde je všechno obráceně, než tady. A není to o nic lepší.

Přesto se tu dařilo hájit pár koutů, kde byl pokoj alespoň na chvíli. To dávalo návštěvám tady smysl. Daly se tu probrat některé zajímavé věci.

Bohužel, návštěvníci v těch koutech lety zmizeli. Nevím zda jim vadil styl hlavního sálu, nebo se prostě začali zcela nevinně zajímat o jiné věci.
Třetí verze je pokrok techniky; klasické internety jsou možná už out; dnes se všichni vznášejí ve své stranické bublině a tam sdílejí kolektivní bludy. Asi se nelze divit, že zbylé nety se podobají těm sociálním sítím.

V každém případě jsem sem chodil kvůli neutrálním lidem, co se o něco zajímali, a už tu spíš nejsou, než ano.
A já tu taky v posledním roce spíš nejsem, než ano; mám obrovské absence, které se prodlužují. Nějak přestávám věřit, že se tu dozvím něco nového. Spíš se ujišťuju, že se lidé nemění, vše je na svém místě a bubliny se opevňují a zapouzdřují.

Potud k Ilgirově hypotéze, že to fóru neškodí. Mám podezření, že škodí, a docela hodně, jen si toho nikdo nevšiml. *

K jiným otázkám, jako třeba k covidu, se nevyjadřuji, protože spolu jako obvykle nesouhlasíme prakticky v ničem. Ale asi to není podstatné v této smyčce.

*sorry, všiml. Paradoxně Sosáček v nedávné poznámce.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

K tomu patri jeste jedna vec - Markus krutovladce se netaji s vizi "RPG fora kde se povida hlavne o RPG" a pro takovou vizi nemaji lidi co prispivaji jenom do pokecu zadnou hodnotu. Zrejme je nechce aktivne znici (to uz by tu ta sekce nebyla) ale zaroven ho zrejme nebude bolet kdyz se pohadaji a odejdou. Takze jake moderovani?

Pan starosta mozna nevyzene zebraky z namesti, ale rozhodne nebude mit cas resit nejake jejich zabomysi valky.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Depresárium

Příspěvek od York »

Skomírá možná tak "rozličný pokec fórum", RPG fórum naopak dost znatelně ožilo.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Depresárium

Příspěvek od Argonantus »

Markus krutovládce už taky dávno neexistuje. To jsou jen urban legends.

York:
vlna zvýšené aktivity za klesajícího počtu účastníků.
Ježto když přijde někdo nový, jako Lyncz nedávno, dozví se o sobě, že je nácek.
To se odehrává pravidelně v moclikáté repríze - přišel nešťastník, který něco řekl a měl názor.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Karotka »

Nevím zda jim vadil styl hlavního sálu
Pořád je hospoda U RPG. Takže bych spíš řekl, že to co ty nazýváš hlavním sálem, je spíš takovýto kouření před hospodou, kde se sejdou lidi od různejch stolů a rozličně pokecávají. Případně si dávaj přes hubu.
A někteří ani do tý hospody nejdou a vydržej před pokuřovat ní celej večer.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Outvictus

Re: Depresárium

Příspěvek od Outvictus »

ilgir píše: 28. 10. 2020, 21:49 Invicte, ty jsi nebyl nikdy zrovna veselá kopa, ale to co předvádíš v poslední době, to je esence zahořklosti. Jestli máš nějaký problém v osobním životě, bude lepší vyhledat psychologa. Alnag to prý dělá v rámci boji proti covidu zadáčo.

Sosi tady prudí už přinejmenším patnáct let a existenci RPGF to nijak neohrožuje. Ona to totiž byla komunita divnolidí a tak trochu ponorka odjakživa. Na kecy typu, že dřív to bylo skvělé a teď je to nahouby, nezbývá než odpovědět, jak je dnes v módě: ok, boomer.

Zdraví tě jelito.
Ty mi taky budeš chybět.
A díky za optání, ale v osobním životě se mám velmi dobře. Jen jsem sem prostě chodil strašně dlouho, a asi prostě nějaký closing není tak jednoduchý, jak jsem myslel. Zní to možná divně, ale takový diskusní prostor, jaký tu v rozličném býval, nevím jestli někde najdu. Sociální média jsou na to z hlediska trollů a no-name jelit ještě horší než tady. A hledat nějaké zapadlé fórum, kde bude i nějaká kontinuita přispěvatelů a zajímavý obsah, se mi prostě už nechce. To je moje slabost.
Ponorka to tady asi byla vždycky, a mě ani nevadí když je debata vyostřená, jen poslední dobou se tu v rozličním protnuly dvě tendence, které už dohromady jsou příliš:
1) Velice rychle se jde k osobním útokům za rámec diskuse. Jedna věc je napsat, že píšu blbosti a hele tady máš proč - to dělá třeba OnGe a ne vždy ho za to mám rád, a ne vždy ten argument je kvalitní, ale to neva. Druhá věc je označovat někoho za zrůdu, implikovat jeho fyzickou likvidaci, nebo napadat ho přes rodinu, známé či životní situaci (vida i tobě se výše podařilo), jen kvůli názoru, který někde napsal.
(1.5. - a tedy v těch dřevních dobách létaly banány více a co se pamatuju, tak i za menší excesy)
2) Diskusí je tu už málo, obvykle něco jednou za čas vytryskne a zase umře. Aktuálně když se podívám, tak je tu jen Covid a jinak jen takové výkřikové diskuse, v pseudorealitě zmatená diskuse o genderové vyváženosti ilustrací, kultura a historie je víceméně mrtvá (což tedy prokazatelně dříve nebyly). Takže ono sem pro mě ani není moc kvůli čemu chodit. Což není nutně výčitka, pokud RPG témata žijí, tak asi těžko to je systémová chyba.

A k tomu, jak to tu Sosi neohrožuje. To je jak když vaříš tu pověstnou žábu. Sem tam někdo odejde, postupně se kultura diskuse zhorší namísto zlepší, a lidi si na to zvyknou, občas si někdo rozmyslí jestli vůbec něco napíše. No a najednou 10 let pryč, a koukni jak vypadá seznam top přispěvatelů - cca prvních 15 tu stále ještě patří mezi nejaktivnější i dnes, níže jsou pak ti, kteří už odpadli. Některá ta jména jsem už úplně zapomněl, že tu vlastně byli.
Takže nemyslím, že to je jen nějaká sentimentální vzpomínání na zlaté časy. Ty lidi tu byli, ty diskuse taky.
Argonantus píše: 28. 10. 2020, 23:24 Tak já na tebe taky zareaguju, ať je sranda.
Ty mi taky budeš chybět, jakkoliv některé diskuse s tebou pro mě byly frustrující, tak ta přidaná hodnota z mnoha jiných to přebíjí.
Argonantus píše: 28. 10. 2020, 23:24 Nemůžeš chtít, aby se banovalo chování, které je aprobováno a názory, které sdílí majitelé fóra.
Na tom něco je. Já jsem bohužel v tomhle strašně naivní, a předpokládám, že autority tohoto typu jsou nestranné a berou to i jako svou povinnost být nestranné, a ideálně jít příkladem. Ecthelion a Markus mě z tohoto už částečně vyléčili, ale je to hluboko.
Argonantus píše: 28. 10. 2020, 23:24 No, když vlezu do cizí hospody, není nejlepší taktika všem vynadat.
No já spíš jsem na cestě ze dveří ven, a volám dovnitř, ještě než uteču, ale chápu.
Argonantus píše: 28. 10. 2020, 23:24 Vlastně se o tom rozhodlo, když konkureční bojovníci o moc odtud odešli, v tu chvíli bylo jasné, že last man standing a ovládne pole.
Jako ano, na tomto něco je, a ten potenciál tehdy odešel pryč. Ale pro mě osobně byla zlatá doba tak nějak v čase rok po exodu až do 2018. To mi to tady přišlo nejvíce pestré, a tak nějak živé.
Třetí verze je pokrok techniky; klasické internety jsou možná už out; dnes se všichni vznášejí ve své stranické bublině a tam sdílejí kolektivní bludy.
Jo tam jsou hned dvě věci. Jednak tady ten náš formát je dost out, a sociální média už diskusní fóra dávno převálcovala, takže holt i lidé co by měli jinak potenciál, se ztratí někde v žumpě facebooku a podobných. A ti čistě prahnící po informacích mají hromadu edutainmentu na dosah ruky.
Druhá jsou ty bubliny. Tomu se celou dobu snažím vyhnout tím, že jak tonoucí lapu po logických argumentech a konzistenci informací, abych je mohl nějak zanalyzovat, ukázat na nesrovnalosti. Snažím se výhybat nějaký apriorním pozicím, takže mě lze snadno najít na různých barikádách. Bohužel jak je tu strawman už víceméně základní diskusní figura, tak jsem vrhán (a nejen já), do nějaké pozice, kde vlastně nejsem. Však to znáš dobře. A pokud se diskuse místo logiky stočí do hodnotových či vyloženě emočních apelů, tak tam prostě nefunguju.
Nějak přestávám věřit, že se tu dozvím něco nového. Spíš se ujišťuju, že se lidé nemění, vše je na svém místě a bubliny se opevňují a zapouzdřují.
Já jsem třeba dlouho měl v mysli udělat nějaké vlákno obdobné Yorkově filosofickému okénku, protože dnes a denně narážím na malé podněty a malé myšlenky, které bych i nasdílel, ale nestojí za dlouho diskusi. Ale prostě proč to dělat tady, když ti obratem hrozí, že ti někdo posune něco úplně jiného, a někdo další tě napadne za to něco, co jsi netvrdil. A pak se ještě pohoršují, že jsi na ně nevrlý.
A co mi asi chybí nejvíc je nějaká skutečně intelektuální rovina těch diskusí, ve smyslu diskuse o problému a ne o pocitech, nebo širšího nadhledu místo bezprostředních důsledků. Tohle uměl svého času Eleshar, ale už se na to vysral, a raději dělá wingmana Sosáčkovi, v mlácení do ostatních za nesprávné názory.
Nicméně tak jako tak, je to o tom počtu lidí, a nových lidí. 15 lidí furt dokola, asi prostě nedokáže vygenerovat dost stimulující obsah.
Ježto když přijde někdo nový, jako Lyncz nedávno, dozví se o sobě, že je nácek.
To se odehrává pravidelně v moclikáté repríze - přišel nešťastník, který něco řekl a měl názor.
Pravda, tohle je tu taky vlastně dost stálice. No, není proč plakat.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Depresárium

Příspěvek od York »

Invictus: To máš těžký. Když maj lidi moc jiný názory, tak je problém s nima vést diskusi, ale když maj moc podobný, tak ti zase nic nedá a jen tě víc uzavře do stávající bubliny. Podobný je to s lidma, kteří nedokážou debatovat bez osobních útoků a dalších metaodboček - nemusíš se s nima bavit, ale pak přijdeš i to zajímavý, co říkají.

Stav se zase časem, sem tam se přece jen objeví někdo novej a trochu to tady ožije.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Depresárium

Příspěvek od MarkyParky »

Já bych vypíchnul toho Karotku.

Popsal to asi nejlepší analogií, tak by bylo škoda ho zamáznour pokuřováním před hospodou.
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 29. 10. 2020, 09:00, celkem upraveno 1 x.
Zamčeno

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vallun a 7 hostů