Plevelný flejm, na který fakt nemám sílu

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Plevelný flejm, na který fakt nemám sílu

Příspěvek od sirien »

Marky: unexpected twist...

slovo "formalismus" sem nejspíš nikdy nepoužil (v žádném kontextu) s významem "důraz na formu" (a už vůbec ne "...oproti obsahu") - když si to teď napsal, tak mě popravdě zarazilo, že tam tento význam skutečně nejspíš i je.

Slovo formalismus používám... jakože důraz na doslovnost a doslovný výklad, formálně-logickou analýzu*, formální jako oficiální, striktní, dle pevně stanoveného řádu a nezměnitelného postupu, se silným důrazem na detailní analýzu a s velkým ohledem na proceduru...

* odtud pro mě to slovo samotné, nejspíš
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16260
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Plevelný flejm, na který fakt nemám sílu

Příspěvek od MarkyParky »

Sirien píše:důraz na doslovnost a doslovný výklad
IMHO nedělám skoro nikde, ostatně zrovna ten bod naší debaty o AW, kde mě Vincent vyvedl z omylu, neměl oporu v žádném doslovném znění pravidel, ale byl mou interpretací ducha pravidel, což jsem opakovaně zdůrazňoval.

Důraz na doslovnost jsem v té flamě měl spíš v těch bodech, kde ty jsi propagoval věci v přímém rozporu s explicitním zněním příručky ... nicméně to už v poslední době neděláš, tak u mě dobrý.
Sirien píše:formálně-logickou analýzu
Vinen v plném rozsahu, uznávám.
Sirien píše:formální jako oficiální, striktní, dle pevně stanoveného řádu a nezměnitelného postupu
Ani náhodou, obě naše fóra jsou plné mých poznámek k AW na téma jak se mi to hraje lépe/jinak, než to Vincent zamýšlel (Znova připomínám třeba své odmítání principalu "adress characters, not players" protože IMHO ta hra lépe funguje v režisérském postavení /dle Edwardse/ a tenhle principal z toho vytrhuje a vytváří očekávání nekompatibilní třeba se systémem expení. O tom, že většina her, co jsem v poslední době AW hrál/vedl vlastně ani nebyla postapo, ale vždy to byl nějaký posun, ani nemluvě 8) )
Sirien píše:a s velkým ohledem na proceduru...
To zase jako jo - plně uznávám, že vždy, když hraju nějakou novou hru, tak se snažím v maximální míře odhalit jejího ducha/autorský záměr a postupy, které do hry vložil a respektovat je (avšak nikoliv slepě sledovat), protože nechci hrát stále dokolečka generickéMainstreamovéRPGvJinémKabátě, ale chci pokaždé zažít unikátní nový zážitek.

Že se u toho někdy seknu (protože toho ducha netrefím) je věc druhá.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů