Covid-19

O nás, o lidech, o okolním světě. Všechna témata, která se netýkají her, patří do této sekce. Zapomeňme chvíli na RPG a pojďme předstírat, že jsme normální lidé.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
ilgir
pěšák

Re: Covid-19

Příspěvek od ilgir » 30. 11. 2020, 13:03

Eleshar_Vermillion píše:
29. 11. 2020, 21:43
No právě že nic, šli jsme zase pryč, když jsme to viděli. Jako běžný denní provoz v Praze je velmi disiplinovaný (Onge je asi naštvaný, že Praha zvolila Piráty, tak nás pomlouvá), tak ty tisíce lidí bez roušek natlačení se svařákem a "trdlem" bylo docela překvápko.
Ono je to složitější. Je fakt, že na ulici už to nosí málokdo, a to z důvodu, který napsal OnGe. Pokud nejsi vyloženě v tlačenici, tak to nedává smysl.
Lidi, co si jdou dát svařák, patří logicky k těm méně dbajícím na bezpečnost, takže se není čemu divit, že se druží bez roušek. Ten vzorek je předvybraný.
Dnes jsem šel kolem pošty a byla tam fronta asi třiceti lidí (na chodníku, bay bylo jasno). Drželi si rozestupy (dva metry teda ne, ale snažili se) a všichni do jednoho měli roušky, až mě to překvapilo. Takže bych řekl, že většina populace je stále disciplinovaná.

Jerson: Do centra se chystám ve čtvrtek, jestli otevřou obchody, tak dám vědět.
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 30. 11. 2020, 13:19

Jerson píše:
30. 11. 2020, 06:03
Včera jsme jeli přes náměstí. Lidé nahloučení okolo stánků s punčem, bez roušek, v družném rozhovoru tak 40 a více jedinců ve skupině. Asi deset měšťáků v jednom rohu náměstí, nevím na co čekali.

Máte to ve vašich městech také tak?
Ano. Ale jak psal Invictus, je v tom teď ještě větší hegeš než předtím. Soud zrušil nějaké opatření jako neodůvodněné, ale popravdě i když média jakž takž sleduju, tak nevím, co všechno se z toho zrušilo, kde to platí, kde to neplatí, odkdy (dříve dal soud myslím vládě čas pár dní, aby zavedla opatření znovu a lépe), a zejména jestli na to vláda nějak reagovala.

Každopádně je u nás rozdíl mezi běžným denním provozem, který je dost disciplinovaný, a večerním vánočním relaxem, což je hrozný mrdník (ale zjevně s jinými lidmi).
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

LZJ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ » 2. 12. 2020, 16:01

komi píše:
18. 10. 2020, 20:06
Jinak jediné, co z našeho současného chování přisuzuju epidemiím je to, že nám ... ehm ...omluvte téma diskuze ... extrémně nepříjemně smrdí hovna a vůbec nemytí lidé. Jako ve smyslu že vnímáme ten pach jako nepříjemný. Je to IMHO dost atypické v živočišné říši. Většina živočichů něco takového se zvědavostí očichává. Všechny ty epidemie tyfů, choler a dalších radostí ovšem nejspíš způsobily to, že přežili ti, kteří se fekáliím velkým obloukem vyhýbali.
Tohle je mimo téma, ale zaujalo mě to. Je to fakt? Nejsme dnes jen některým smradům odvyklí? Mě přijde, že ve většině společenství v historii se lidi zas tak moc nemyli (ne každý den) a žili hodně blízko sebe.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 2. 12. 2020, 20:30

Eh, tohle mi uniklo.

Eleshar píše:... a zejména jestli na to vláda nějak reagovala.
Reagovala způsobem, který bych v hollywoodské hantýrce nazval "Pohrdání soudem" - nevím, jestli něco takového máme i u nás.

Opatření vyhlásili znovu a protože jim bylo vytýkáno nedostatečné odůvodnění, tak do odůvodnění nasypali pár generických statementů a half odkazů na random studie a výkřiky do tmy z celého světa, jejichž relevance k vytýkanému je přinejmenším mizerná.

Podobnost se způsobem, jakým vláda reagovala na audit k Babišově střetu zájmů čistě náhodná. Úcta k právu nula.

LoLvictus

Příspěvek od LoLvictus » 3. 12. 2020, 09:44

Nosit venku roušku když sněží, jeví se mi být poněkud absurdní.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 3. 12. 2020, 10:04

To by bylo skoro jak nosit šálu
Punk´s not yet

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

York

Příspěvek od York » 3. 12. 2020, 11:02

Kurva co ten Babiš zase blbne? Nemocnice jsou přetížený, vakcína je na dohled. To mu 10.000 mrtvejch nestačilo?

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 3. 12. 2020, 11:08

Lidi, kdy si konečně zvyknete, že výkřiky "kurva co ten Babiš zase blbne" je třeba konkretizovat, aby bylo jasný, s čím blbne právě teď?
Punk´s not yet

York

Příspěvek od York » 3. 12. 2020, 11:16

Sorry, poslouchám něco o Covidu sotva jednou za měsíc, takže je to pro mě vždycky žhavá novinka. Mluvim o otevírání obchodů, restaurací a tak. Jakože WTF?

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 3. 12. 2020, 11:41

Babis asi prosel na zpusob jak zabijet lidi aby mu to proslo a ted se ukaji, no.
Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect.
- Frank Wilhoit: The Travesty of Liberalism

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 3. 12. 2020, 12:02

Ale zas bude na důchody.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

LoLvictus

Příspěvek od LoLvictus » 3. 12. 2020, 12:40

OnGe píše:
3. 12. 2020, 10:04
To by bylo skoro jak nosit šálu
Jo, protože mít na hubě mokrý kus látky, jehož efektivita jako prostředku proti šíření viru, se tím blíží nule, je ekvivalent toho nosit na krku šálu. OnGe, aspoň když už chceš být vtipný, tak by to mohlo i dávat trochu smysl. Ještě mi můžeš doporučit, abych tedy nosil deštník.
Spíš to zase soudruzi nedomysleli. Ale i tak jsem viděl dost lidí, co stejně měli poctivě nasazeno.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 3. 12. 2020, 12:46

Ne šálu na krku, ale šálu přes ksicht. Já to tak třeba dělám, když sněží, protože pak mi nesněží do ksichtu. Za svůj život jsem si stačil všimnout, že to tak dělá dost lidí.

Já se nesnažím být vtipný, já vtipný jsem. Vím to. Jinak bys totiž nebyl Lolvictus, ale Notfunnictus.
Punk´s not yet

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 3. 12. 2020, 20:44

Za poslednich 30 dni zemrelo na COVID v CR pres 4000 lidi. To jsou dve tretiny mestske casti kde bydlim.

V USA mezitim umira 3000 lidi denne. Asi tam se Babis inspiroval.
Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect.
- Frank Wilhoit: The Travesty of Liberalism

Log 1=0

Příspěvek od Log 1=0 » 3. 12. 2020, 21:08

Tak zas se na to podívejme objektivně. Vláda nadefinovala nějaké parametry, při kterých má docházet k uvolňování/rozvolňování. Ty nastaly. Není to jako když si Babiš rozhodoval, jak se mu zachtělo. Jestli byly ty parametry definovány dobře, to nevím, a možná si brzy dost natlučeme. Ale popravdě mám v to větší důvěru, než v ten chaos reflektující víc nálady lidí a politiků, než jakékoli data.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.

Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“