Covid-19

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Covid-19

Příspěvek od Resurrection »

Tak od rana uz jsme se zenou taky presvedceni, ze Microsoft je proste nejlepsi.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

Res - tak ať je to tak bezkomplikací, jako u mne:)

Mam pocit, že tahle vláda bojuje s covidem zaříkáváním... protože sedm dní starý antigen (pro vstup na letní tábor) je dos to ničem...a pokud s PCRtestem není třeba přetestování, ale s tři dny starým antigenem ano, tak to už je vážně na úrovni rituálů a magie:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Faskal »

Faskal píše: 26. 4. 2020, 20:11 Možnost genetické manipulace v praxi vyvrátit nejde, přesně udělaná genetická manipulace je nerozpoznatelná od přirozené mutace. Occamova břitva říká, že toto vysvětlení díky přirozenému výskytu podobného viru není potřeba, ale nevyvrací ho.
Jediný způsob, jak by bylo možné potvrdit malou a šikovně zavedenou změnu, je ten, že by Číňané zveřejnili sekvence těch koronavirů, se kterými zjevně pracovali. Co jsem ale zaznamenal z médií (to neznamená, že je to pravda), tak informace o výzkumu zkartovali (sic); Čínská strana každopádně moc sdílná není.
Kde se vzal Covid-19, jsou dvě otázky. Kde se vzal ten vir a jak se dostal do lidí. První otázka je jednoduchá, SARS-CoV-2 je původem z netopýrů. Druhá otázka je složitější a doposud na ni nemáme odpověď. V principu se nabízí přímý přenos z netopýrů, přenos přes zvířecího prostředníka a v médiích tak populární teorie úniku z laboratoře.

Trochu podrobněji jsme tady coby souboj Peková vs Černý řešili teorii, že jsou v sekvenci SARS-CoV-2 úseky HIV a je to tedy geneticky modifikovaný virus (UFO virus dle rané terminologie na novinky.cz), což dokáže snadno vyvrátit i poučený uživatel RPGF. Studie, která to tvrdila, provedla naprosto školáckou chybu v analýze a byla poprávu stažena, což ale neznamená, že nebude navždy v srdci konspirátorů. Prohlásil jsem to tehdy celé za blbost a bylo mi vyčiněno, že je to z mé strany zločin proti validní diskuzi, ale cítím potřebu si přesto postesknout, že diskuze na toto téma je zavalena haldou pitomostí.

Každopádně, systematičtěji se původu SARS-CoV-2 věnuje široce citovaný článek z loňského roku*.
SARS-CoV-2 je blízce příbuzný mnoha jiným koronavirům napadajícím lidi, při srovnání s nimi má některé neobvyklé rysy:
1) využívá lidský ACE2 jako receptoru pro vstup, přičemž pro vstup je nezbytná receptor-vazebná doména (RBD) proteinu S, podobnou vlastnost má SARS-CoV-1 a některé další koronaviry
2) obsahuje dvanáct nukleotidů (čtyři aminokyseliny) navíc, které kódují místo pro štěpení furinovými proteázami, které je nezbytné pro úspěšnou infekci lidí i dalších zvířat mimo netopýry. Toto vnesení navíc obsahuje predikované místo pro vazbu cukerných zbytků, které chrání okolí před tím, aby mohlo být rozeznáno imunitním systémem.

1) RBD je u koronavirů vysoce variabilní, klíčových je šest pozic, přičemž SARS-CoV-1 a SARS-CoV-2, které rozpoznávají stejný receptor, se liší v 5/6 těchto pozic; SARS-CoV-1 nebyl na lidi tak dobře adaptovaný, jako je SARS-CoV-2. Podle bioinformatické analýzy ale podoba u SARS-CoV-2 není ideální. Dá se očekávat, že designovaný virus by využíval buď známou, nebo optimální variantu RBD. Ostatně můžeme v reálném čase sledovat, jak nově vzniklé varianty prohledávají mutace v těchto pozicích a vytváří mnohem efektivnější virus, než je původní Wuhanská varianta.

2) SARS-CoV-2 má v RBD navíc unikátní oblast, která není sdílená s lidskou linií beta-koronavirů, do které jinak tento virus patří, ale dá se najít ve vzdáleněji příbuzné linii alfa-koronavirů. Toto místo je polybazické, viz můj minulý příspěvek, a jeho rozštěpení hostitelskými enzymy je nezbytné pro efektivní životní cyklus viru. Článek předpokládá, že vzhledem k variabilitě RBD bude eventuálně nalezeno podobné místo i u jiných beta-koronavirů a ke dnešku byla podobná sekvence nalezena už u nejméně dvou dalších kmenů beta-koronavirů**, byť ve zbytku genomu jsou oproti SARS-CoV-2 o něco vzdálenější. Tato mutace sice není přítomná u SARS-CoV-1, takže byla poměrně nečekaná, ale objevila se nezávisle na sobě u řady nepříbuzných přírodních koronavirů, takže její přítomnost vlastně tak neobvyklá není.

SARS-CoV-2 neobsahuje známky cílené genetické manipulace a článek proto diskutuje dvě hlavní hypotézy rozšíření SARS-CoV-2, vznik ve zvířecím mezihostiteli a přenos na člověka, a přenos ze zvířete a získání specifických vlastností až u lidí.

Selekci v mezihostiteli podporuje to, že nejblíže příbuzný známý koronavirus je z netopýrů, a liší v RBD, protože receptor u lidí a netopýrů je poměrně odlišný. O něco vzdálenější koronaviry, které však sdílí 5/6 klíčových pozic na RBD se SARS-CoV-2, se vyskytují například u luskounů, což by znamenalo, že netopýří virus by byl v tomto (nebo podobném; třeba v kočkách) mezihostiteli pod evolučním tlakem, který by vyvolal po přeskoku mezi hostiteli i vyšší infekčnost u lidí.

Podobný výsledek by mohl být pozorován, pokud by došlo k přenosu viru, který ještě nemá tyto klíčové mutace, na lidi a tyto charakteristiky získal až u nich. Abychom mohli rozlišit, která varianta proběhla, budeme muset hledat předchůdce viru buď u potenciálních mezihostitelů nebo mezi lidskými vzorky odebranými z doby před pandemií. V obou případech to bude hledání jehly v kupce sena a bude potřeba hledat dál, aby se tento problém rozlouskl.

V principu je možné, aby mutace v RBD vznikly při kultivaci v laboratoři v lidských nebo "polidštěných" buňkách a pak přeskočila na lidi. Protože ovšem RBD podobné SARS-CoV-2 existují u příbuzných virů, na SARS-CoV-2 není nic neobvyklého, co by vyžadovalo vysvětlení únikem z laboratoře. V případě cukerných zbytků v této oblasti není možné dle článku vysvětlit výskyt tohoto prvku pomocí selekčního tlaku při kultivaci v laboratoři, protože to vyžaduje přítomnost adaptivní imunity, tedy infekci živého organismu.
Další nepřímé argumenty se podle článku staví spíše proti laboratornímu původu, metodiky kultivace, které by cílený vznik polybazického insertu umožňovaly, ani vstupní virus, ze kterého by se mohlo vycházet, nejsou známé. Existuje studie ze chřipky, která popisuje obdobnou mutaci umožňující štěpení furinovými proteázami, ale autoři to nepovažují za relevantní, při pohledu do publikace to skutečně vypadá na dost specificky záležitost viru chřipky.
Popravdě, nemají to tam moc dobře vyargumentované. Zásadní problém, tedy ten insert, který se zdál být specifický pro SARS-CoV-2, vyvolal spoustu zdvižených obočí a otázky, jestli se nemohlo jednat o vznik v laboratoři. Koronaviry mají opravnou aktivitu udržující jejich genom v kondici, ale ta chrání jen před bodovými záměnami. Genom koronavirů je mozaika vytvořená rekombinací genomů příbuzných koronavirů a klouzáním a přeskakováním polymerázy při syntéze, čímž se vytváří pozorovaná variabilita včetně vkládání nových pseudonáhodných sekvencí a delecí starých. Článku není možné mít za zlé, že přírodní betakoronaviry s touto vlastností byly objeveny až později, což naznačuje, jak se toto místo pro štěpení do SARS-CoV-2 mohlo dostat, a to bez nutnosti pomáhat si neznámými virologickými postupy. Nicméně bezprostřední předci SARS-CoV-2 jsou stále neznámí.

Podle závěru autorů neexistují doklady pro cílenou manipulaci viru, ale není možné jednoznačně určit, kde se přesně vzal. Vzhledem k tomu, že všechny neobvyklé charakteristiky genomu SARS-CoV-2 je možné najít v přírodních koronavirech, nepovažují scénáře zahrnující laboratoř za pravděpodobné. Mé shrnutí je takové, že neexistují argumenty podporující laboratorní původ SARS-CoV-2, všechno je plně vysvětlitelné přírodním původem. Je to tedy Russellova konvice, pokud chce někdo tvrdit, že je SARS-CoV-2 umělého původu, musí dodat dostatečně přesvědčivé argumenty.

Nahlédl jsem do literatury, která se zastává laboratorního původu viru*** a je to zajímavé počtení, článek shrnuje opravdu hodně argumentů, proč by mohl být laboratorního původu. Problém je, že jdou přístupem brokovnice a ukazují řadu hypotéz, proč by mohl být laboratorního původu, ale dle mého názoru ani v jednom případě jednoznačně neukazují, proč je jejich hypotéza lepší než kanonické vysvětlení. Jako přemítání nad tím co by kdyby dobré, ale jednoznačné argumenty vypadají jinak.

Abych to shrnul, je jistě validní ptát se po původu viru. Je jasné, že SARS-CoV-2 je původem z netopýrů, zůstává ale neobjasněno, jak se na lidi bezprostředně přenesl.

Hlavní argumenty pro kanonickou verzi původu, tedy tu přírodní, jsou ty, že už je to nejméně po sedmé, co na nás podobným způsobem koronavir přelezl, takže to není nic neobvyklého a vzhledem k variabilitě koronavirů bychom měli počítat s tím, že to nebylo naposledy. SARS-CoV-2 má při srovnání s SARS-CoV-1 některé neobvyklé vlastnosti, ale ty se dají najít zase u jiných koronavirů. Jednou z hlavních záhad je původ RBD, případně několika nukleotidů v proteinu S, podobný ale byl nalezen u dvou jiných příbuzných koronavirů** a řady vzdáleněji příbuzných. Odložím si tady na přečtení čerstvou studii, ve které našli mezi netopýry 40 koronavirů, z nichž čtyři jsou příbuzné se SARS-CoV-2 a některé také obsahují inserty v této oblasti. Jeden z těchto virů je mimo oblast proteinu S zatím nejpříbuznější popsaný vir, samotný protein S byl ale získán z jiného viru, taky dříve našli v luskounovi viry s RBD, co mají shodu v klíčových oblastech 6/6, ale zase nesedí jinde, takže lov pokračuje: https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 390v1.full

Hlavní argumenty pro verzi původu přes laboratoř jsou dle mého čtení ty, že je to v principu možné udělat a nebylo by to poprvé, co Číňanům utekl z laboratoře SARS. Ve Wuhanu je laboratoř, která zkoumá mimo jiné koronaviry, a známe díky ní řadu informací o této skupině virů. V Nature vyšel skupině, ve které spolupracovali i lidi z Wuhanu, článek****, ve kterém testovali rekombinaci mezi netopýřími koronaviry a dokázali ve zkumavce vypěstovat z mírného koronaviru neschopného infikovat lidské buňky agresivní koronavir schopný infikovat lidské buňky, a to tím, že si mírný koronavir prohodil rekombinací s agresivním kus proteinu S, přičemž tohle je přesně ten kousek skládačky, co v otázce původu SARS-CoV-2 zbývá zodpovědět, takže to vypadá sugestivně. Cítím potřebu k tomu ocitovat stanovisko editora z Nature, podle kterého to není doklad původu: "Editors’ note, March 2020: We are aware that this article is being used as the basis for unverified theories that the novel coronavirus causing COVID-19 was engineered. There is no evidence that this is true; scientists believe that an animal is the most likely source of the coronavirus."

* https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9
** https://www.nature.com/articles/s41467- ... 0-1#MOESM1
*** https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7993900/
**** https://www.nature.com/articles/nm.3985

tl;dr
poslední dobou se novinami (i vědeckými články) docela šíří hypotéza o laboratorním původu SARS-CoV-2. Vědecký konsenzus je, že původce Covid-19 je přírodního původu a jakkoli jsou teorie o laboratorním původu sugestivní, nejsou žádné doklady pro to, že právě k tomu došlo.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18506
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Faskal píše: 9. 6. 2021, 20:44Hlavní argumenty pro verzi původu přes laboratoř jsou dle mého čtení ty, že je to v principu možné udělat a nebylo by to poprvé, co Číňanům utekl z laboratoře SARS. Ve Wuhanu je laboratoř, která zkoumá mimo jiné koronaviry, a známe díky ní řadu informací o této skupině virů.
Mně připadá, že nejsilnější dostupný argument tímto směrem vůbec není vědecký, ale spíše politický, totiž jak kokotských způsobem k věci přistupuje Čína, a dokud nezajistí plnou transparentnost, nepřipadá mi nerozumné k ní naopak přistupovat, jako by za to plnou odpovědnost nesli, i když tomu třeba nevěříme. Státy nemají lidská práva, navíc nejde o trestní vyšetřování, takže presumpce viny mi zde s ohledem na okolnosti připadá obhajitelná. :wink:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Covid-19

Příspěvek od ilgir »

Před časem proběhla médii zpráva, že nějací pracovníci laborky ve Wuhanu měli covid ještě dřív, než to bylo in. Nevíte někdo, jestli se to potvrdilo, nebo to byla dezinformace?

Eleshar: Čína hlavně sama šíří dezinformace o umělém původu viru - americkém - a následně do Číny přivezeném. Takže tady bych fakt neřešil, jestli jim náhodou někdo nekřivdí, chudáčkům. :D
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Faskal »

Tak jsem si byl taky pro mikročip. Data v mobilu mi došly do dvou minut poté a drží na mně magnet z ledničky, tak to asi funguje.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18506
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

ilgir píše: 10. 6. 2021, 10:00Eleshar: Čína hlavně sama šíří dezinformace o umělém původu viru - americkém - a následně do Číny přivezeném. Takže tady bych fakt neřešil, jestli jim náhodou někdo nekřivdí, chudáčkům. :D
Právě - brání vyšetřování a naopak aktivně lžou. Moje hypotéza jest, že to bude z nějakých těch kožešinových chovů nebo jiné živočišné výroby a chování Číny má podle mě odvádět pozornost od toho, jak to tamní režim první tři měsíce totálně prokoučoval a jak je v krisi tohoto typu neefektivní a dostal by masivní postih na mandate i meritocracy.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Korhul »

Musím říct, že ten chip mě dost tlačí v rameni a necítím se úplně fajn. Ale nějak to přežiju. :-/
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18506
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Moje imunita je navzdory tomu, že respirátor nosím nejčastěji za celou dobu pandemie, tak naspeedovaná alergeny, že jsem necítil naprosto nic. Cosi mi říká, že Covid by u mě teď nedělal buď vůbec nic, nebo by mě totálně rozsračkoval cytokinovou bouří.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Faskal »

Mňo, samotné očkování Pfizerem bylo v pohodě, ale druhý den jsem byl dočista mrtvý a byl jsem rád, že lezu. O další den později už jsem byl schopný fungovat v omezeném režimu a z plánovaného lehkého půldenního výšlapu byl výšlap čtvrtdenní, víc nešlo. Na druhou dávku si beru volno.
Někde jsem četl(tm), že míra vedlejších účinků vakcín nicméně nekoreluje s kvalitou imunitní odpovědi, kterou vakcinace poskytuje.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Covid-19

Příspěvek od Resurrection »

Faskal píše: 12. 6. 2021, 21:47Mňo, samotné očkování Pfizerem bylo v pohodě, ale druhý den jsem byl dočista mrtvý a byl jsem rád, že lezu.
Stejně. Žena padla už první den, takže jsme se naštěstí prostřídali, i když jsme to dostali stejně.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18506
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Spíš by byla zajímavá korelace mezi reakcí na vakcínu a na chorobu.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Hike »

V říjnu jsme se ženou chytili Covida a oba jsme byli totálně na kaši - únava, bolesti zad, horečky, průjem. V podstatě za těch 14 dnů karantény jsem se tak-tak dal dohromady a ještě jsem posouval uschopnění o víkend a nějaký svátek, kvůli únavě a bolestem zad. Manželka začala o pár dní dřív, takže jsem se nakazil od ní, ale jinak jsme byli oba (40) dost na hrnci, děti 13,8,4 to měly všechny, jen nejstarší vykazovala "lehkou rýmičku".

Po první dávce v dubnu (práce v sociálních službách) očkování Comirnaty manželka dva dny proležela v posteli s celkovou únavou, po druhé dávce už to byl "jenom" jeden den celkové únavy.
Já po první dávce 18.5. (taky Comirnaty) jsem druhý den byl docela vyšťavený, nicméně práci v kanceláři jsem absolvoval. Ruka po vpichu mě bolela fest dva dny, třetí den už jsem ji i mohl se zatnutnými zuby zdvihnout nad hlavu. Koncem června mě čeká druhá dávka, tak uvidíme.

Takže nevím, jestli to něco dokazuje (snad kromě faktu, že stárneme a jsme srágory), ale dávám k dobru střípek do statistiky.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Covid-19

Příspěvek od Naoki »

Uvažuju zdali si zajdu na microchip před dovolenou nebo až po ní.
Letenku mám koupenou na 14.7., kdybych šel na Pfizer tento týden, druhou střelu buch dostal těsně před letem. Jaké je šance že se mi vrátí PCR test jako pozitivní?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Covid-19

Příspěvek od Fritzs »

Třeba mě to očkování ještě rozmluví neurolog (poslal mě tam ušař kvůli unilaterálnímu tinnitu)...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Eleshar_Vermillion a 4 hosti