Covid-19

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Covid-19

Příspěvek od York »

Virologové a epidemiologové řikaj, že je na to moc brzo, ale vláda si nadefinovala parametry, takže šup do propasti. What could possibly go wrong?
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Covid-19

Příspěvek od Sosacek »

Je to tak.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Covid-19

Příspěvek od ilgir »

Epidemiologové radí, vláda vládne. Naopak by to bylo stejně blbé. Stejně blbé, jako kdyby vládli ekonomové. Je to o vyvažování všech zájmů, přesněji těch, za kterými jsou lidské životy. Tedy epidemiologických i ekonomických.
Mluvim o otevírání obchodů, restaurací a tak. Jakože WTF?
Když někoho dusíš, musíš ho nechat chvílemi nadechnout, aby neumřel dočista.
Za poslednich 30 dni zemrelo na COVID v CR pres 4000 lidi.
Nemá smysl se rozhodovat podle toho, kolik lidí za posledních 30 dnů zemřelo, ale podle toho, kolik lidí se za posledních 5 dní nakazilo.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

ilgir píše: 3. 12. 2020, 21:47 Nemá smysl se rozhodovat podle toho, kolik lidí za posledních 30 dnů zemřelo, ani podle toho, kolik lidí se za posledních 5 dní nakazilo.
Opravil jsem tam překlep
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Covid-19

Příspěvek od Sosacek »

Ilgir zinvictoval. Sokujici.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Covid-19

Příspěvek od ilgir »

Ale kdeže, mrkni na začátek diskuze, tam jsem psal to samé.
Notfunnictus

Re: Covid-19

Příspěvek od Notfunnictus »

OnGe píše: 3. 12. 2020, 12:46Ne šálu na krku, ale šálu přes ksicht.
No dobře, to jsem se rozohnil nadbytečně. Nicméně mě se tedy dýchá hodně blbě už i přes tu roušku, přes šálu si to nedokážu představit. Mě stačí vyjít prudší kopec s rouškou a musím se zastavit a vydýchat. Proto taky lituju ty děti, co to musí nosit.
Sosacek píše: 3. 12. 2020, 20:44Za poslednich 30 dni zemrelo na COVID v CR pres 4000 lidi. To jsou dve tretiny mestske casti kde bydlim.
A proč ti to přijde důležité zrovna u těchto mrtvých a u jiných ne?

btw. v průměrném věku, kdy u nás lidé běžně umírají, a přímo na Covid nespíš jen tak pětina.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Jerson »

U šály hodně záleží na tom, jak je a z čeho je udělaná, protože některé sice zadržují objem vzduchu, ale jinak jsou prodyšné.
Jednoduchý test roušky je takový, že ani při velké snaze přes ní nejde sfouknout svíčka na 30 cm.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

K tomu rozvolňování bych chtěl do záznamu uvést, že by mi dávalo smysl, kdyby uvolnili nějakou část, počkalo se dva týdny co to udělá a pak se případně uvolnilo něco další. Teď se to bere tak nějak šmahem, takže až to za čtrnáct dní začne růst, tak zase nebudeme vědět, co mělo jaký vliv, v horším případě se budem tvářit, že to vlastně moc neroste, abysme si nepokazili svátky a jestli v lednu nebudou nějaké volby, tak si zopakujem říjen (když volby budou, zopakujem si září a říjen až potom).

Jinak jak tak koukám na vývoj, tak mi nepřipadá, že by bylo nějak růžové. Pokles se nám zastavuje, testovací strategie se zdá, že má vést k nižším číslům ve statistikách spíš než k efektivnímu vychytávání nakažených (svědčí o tom velké procento pozitivních testů - 4-5x větší, než by podle WHO mělo být pro stav, kdy je epidemie pod kontrolou).

Takže mi tak nějak přijde, že si to tu tak trochu pěstujeme, abysme měli i omezení, i nákazu. Tak jako docela blbej kompromis.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Notfunnictus

Re: Covid-19

Příspěvek od Notfunnictus »

OnGe píše: 4. 12. 2020, 09:44K tomu rozvolňování bych chtěl do záznamu uvést, že by mi dávalo smysl, kdyby uvolnili nějakou část, počkalo se dva týdny co to udělá a pak se případně uvolnilo něco další.
Možná to bude překvapivé, ale souhlasím.
Jinak jak tak koukám na vývoj, tak mi nepřipadá, že by bylo nějak růžové. Pokles se nám zastavuje, testovací strategie se zdá, že má vést k nižším číslům ve statistikách spíš než k efektivnímu vychytávání nakažených (svědčí o tom velké procento pozitivních testů - 4-5x větší, než by podle WHO mělo být pro stav, kdy je epidemie pod kontrolou).
No počkat, takže opatření už nefungují?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

Notfunnictus píše: 4. 12. 2020, 18:22 No počkat, takže opatření už nefungují?
Evidentně fungují, jen toho viru máme v populaci pořád ještě dost a když mu teď vylepšíme podmínky, tak se zase hezky rychle namnoží. To jsou ty zkurvený exponenciální čísla.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Notfunnictus

Re: Covid-19

Příspěvek od Notfunnictus »

OnGe píše: 4. 12. 2020, 18:58Evidentně fungují, jen toho viru máme v populaci pořád ještě dost a když mu teď vylepšíme podmínky, tak se zase hezky rychle namnoží. To jsou ty zkurvený exponenciální čísla.
Ale ještě 22.11., bylo R 0,7, takže by se přece ten nárůst měl už jen snižovat. Ale R pak roste, takže co se změnilo? Že oni to ti lidi zase přestali dodržovat, to musí být ono.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16478
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Covid-19

Příspěvek od MarkyParky »

Notfunnictus píše:Ale R pak roste, takže co se změnilo?
To je stejně zvláštní, že se svým skepticismem se spíš neptáš proč to nízké R bylo náhodou jen v tom týdnu se státním svátkem.
Notfunnictus

Re: Covid-19

Příspěvek od Notfunnictus »

MarkyParky píše: 4. 12. 2020, 23:44To je stejně zvláštní, že se svým skepticismem se spíš neptáš proč to nízké R bylo náhodou jen v tom týdnu se státním svátkem.
Takže pokud je 1 den státní svátek, tak to dokáže na týden snížit R o 0,2, a to ještě navíc bez zpoždění 1-2 týdny? Tak dejme státní svátek na týden a máme vystaráno.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů