Covid-19

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

Co na tom chceš vysvětlit?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Covid-19

Příspěvek od York »

Sparkle: Když je těžší profouknout skrz roušku, víc zduchu uteče bokem, zvlášť tam, kde respirátor moc dobře nedoléhá k tváři.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Covid-19

Příspěvek od Sosacek »

Ti typci z novinek jsou frajeri.

Titulek: "RESPIRATORY VLASTNE USKODI!!!!!111jedenact".

Uvnitr clanku: "Pokud ho nosite blbe a to predtim jste nosili spravne".

Tyve aha.

To se jako aktivne snazi zabijet lidi nebo co?

EDIT: opravil jsem "novinari" na "typci z novinek", tak totiz zadni novinari nejsou.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Covid-19

Příspěvek od Sparkle »

Jde mi hlavně o to, jestli je teda bezpečnější nosit FFP2, který přiléhá tak nějak plus mínus, ale je prodyšnější, nebo FFP3, který přiléhá všude ultra těsně a pak někde má jednu, dvě nedokonalosti, kterými to profukuje. V tuto chvíli nosím FFP3, ale někde profukuje, vzhledem k tomu, že se mi s ním mlží brýle. Tak přemýšlím, jestli nebude pro mě bezpečnější nosit takový ten obyč jednorázový FFP2 za 40 kč.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Covid-19

Příspěvek od Fritzs »

jjelen píše: 23. 2. 2021, 10:25 Res a shození vlády - k pokřiku o naprosté neschopnosti vlády se milerád přidám, na druhou stranu její odstřel by neznamenal buď nic (Babiš povládne dál - akorát bez důvěry - což bude asi ještě horší než nynější situace...) anebo vládu nějaké Zemanovi loutky (do voleb... a kdoví jak ty dopadnou a kdy Mlha jmenuje vládu novou... takže možná ještě douho po volbách...) -
Já myslel že shodit vládu znamená vlítnout na hrad, do parlamentu, do senátu, na soudy, všechno to vypálit, stát zrušit a zakázat, představitele státní zvůle buď popravit nebo vykázat do exilu a v dalším kroku sestavit a ozbrojit černé gardy a šířit revoluci do Polska.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

jjelen píše: 23. 2. 2021, 10:25Res a shození vlády - k pokřiku o naprosté neschopnosti vlády se milerád přidám, na druhou stranu její odstřel by neznamenal buď nic (Babiš povládne dál - akorát bez důvěry - což bude asi ještě horší než nynější situace...) anebo vládu nějaké Zemanovi loutky (do voleb...
Ten odstřel vlády je třeba vzít velmi důsledně, až by se řeklo doslovně...

Zmrd, co zabil nejméně 13 000 spoluobčanů moc právo na ochranu svého života nemá...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Covid-19

Příspěvek od York »

Sparkle: Jestli myslíš bezpečnější pro tebe a rodinu, tak určitě FFP3. To, že vyfukuješ trochu vzduchu někde stranou, tě neohrozí. Pro tvoji bezpečnost je důležitý, co vdechuješ.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

Sparkle píše: 23. 2. 2021, 11:27 Jde mi hlavně o to, jestli je teda bezpečnější nosit FFP2, který přiléhá tak nějak plus mínus, ale je prodyšnější, nebo FFP3, který přiléhá všude ultra těsně a pak někde má jednu, dvě nedokonalosti, kterými to profukuje. V tuto chvíli nosím FFP3, ale někde profukuje, vzhledem k tomu, že se mi s ním mlží brýle. Tak přemýšlím, jestli nebude pro mě bezpečnější nosit takový ten obyč jednorázový FFP2 za 40 kč.
Řekl bych, že s FFP2 se ti budou brýle mlžit úplně stejně (já ten problém mám i s hadrem, pokud se mi to nepovede dost utemovat kolem očí) a budeš si stejně muset udělat skulinku někde bokem. Přes FFP2 se dýchá malinko líp než FFP3, ale není to až taková výhra. Nedowngradoval bych to.

V principu FFP3 má dostatečně spolehlivou filtraci na to, aby se skrz virus nedostal (99+%), FFP2 má asi 95 %. Norma ale řeší zachycení částic, neřeší prodyšnost. Můžeš mít FFP3 který je prodyšnější než FFP2, protože je používá jiný materiál, který pro dosažení stejného efektu nemusí být tak tlustý. Tj. ochranné prostředky z nanomateriálů bývají při stejné úrovni ochrany prodyšenější než běžné modely.

Ještě doplním, že pokud respirátor po použití postříkáš 70% lihem (který zahubí všechno živé co by tam mohlo bujet), tak by neměl být problém ho používat opakovaně, dokud ti přijde dostatečně čistý (různé zdroje uvádějí různý počet týdnů, je to spíš dojmologie). Bez dezinfekce bych opakovaně nepoužíval nic (pokud to není jediná alternativa k "nevezmu si nic").
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3273 ... tmptGccais

alespoň něco trochu poztiivního...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Ecthelion »

Rule of thumb dle lékařů co se ke mně doneslo.
:arrow? Pokud FFP maska nebolím máte ji nasazenou špatně. :wink:
:arrow? Správně nasazená FFP s dýcháním expanduje a splaskává se.
:arrow? Existují sponky, které ty poutka vzadu spojí. Jednak snižují zátěž na uši, druhak umožňují lepší přitažení.
OnGe píše: 23. 2. 2021, 11:54 Ještě doplním, že pokud respirátor po použití postříkáš 70% lihem (který zahubí všechno živé co by tam mohlo bujet), tak by neměl být problém ho používat opakovaně, dokud ti přijde dostatečně čistý (různé zdroje uvádějí různý počet týdnů, je to spíš dojmologie). Bez dezinfekce bych opakovaně nepoužíval nic (pokud to není jediná alternativa k "nevezmu si nic").
Oficiální doporučení Němců je, za žádných okolností respirátor nenamáčet, ani alkoholem.
Doporuřená je karanténa 7 dní, tj. nechat viset na suchém mistě a potom je respirátor připraven znovu k použití.

Obrázek
Ideální řešení je tak 7 respirátorů, na každý den v týdnu jeden.
Obrázek
(Zdroj je tady.)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Covid-19

Příspěvek od jjelen »

Anebo (jestli jsem to pochopil správně - spíš přes obrázky než text) se dá "dezinfikovat" v troubě...?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

Nechci se hádat s němci (historie značí, že to k ničemu není), ale já dám před věšením do průvanu přednost postřiku alkoholem, protože to nemůže za namáčení považovat snad ani němec.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion píše: 23. 2. 2021, 12:31Doporuřená je karanténa 7 dní, tj. nechat viset na suchém mistě a potom je respirátor připraven znovu k použití.
Tohle je asi tři čtvrtě roku překonané...poté, co se zjistilo, že se virus šíří nejen kapénkami...
Pokud FFP maska nebolím máte ji nasazenou špatně.
pravda!
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše: 23. 2. 2021, 12:53
Ecthelion píše: 23. 2. 2021, 12:31Doporuřená je karanténa 7 dní, tj. nechat viset na suchém mistě a potom je respirátor připraven znovu k použití.
Tohle je asi tři čtvrtě roku překonané...poté, co se zjistilo, že se virus šíří nejen kapénkami...
1) To, co píšeš nedává žadný smysl, neb to nemá nic společného s tím, co odkazujou. To, o čem píšou, je jak vydezinfikovat masku, když se ti na ni dostal vir. Lhostejno, zda se ta dostal z aerosolu, přímými kapénkami, nebo transferem z rukou.
2) Jsou to aktuální doporučení. Jak jsem koupil tak prodávám.
OnGe píše: 23. 2. 2021, 12:48 Nechci se hádat s němci (historie značí, že to k ničemu není), ale já dám před věšením do průvanu přednost postřiku alkoholem, protože to nemůže za namáčení považovat snad ani němec.
Opět, jak jsem koupil tak prodávám (dal jsem k tomu i zdroj.). Já se s tebou hádat nebudu (historie značí, že to k ničemu není). Ale suché postříkání, kdy nic nenamočíš si opravdu představit nedokážu. Ale jestli ti to funguje...

EDIT: Jo, trouba je tam doporučená taky.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Covid-19

Příspěvek od York »

To s jedním respirátorem na každej den v tejdnu zní logicky a prakticky. Faskale, máš představu, jak dlouho přežije virus na suchu bez hostitele?
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů