Covid-19

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

OnGe píše: 31. 1. 2021, 16:24 Si tak říkám, za jak dlouho nám dojdou lidi, co by ten post ministra zdravotnictví mohli dělat.
Už se stalo...

Bílí koně měli víc vlastní vůle než Babišovi ministři...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Selhan »

Je podle mého hovadina čekat, že budou všichni tři měsíce zavření doma a nikam nechodit. Leze mi to na mozek a to bydlím sám v prostorném, hezkém bytě. Být mi 15 a bydlet u rodičů, tak se zcvoknu. Praha je plná lidí, protože je prostě Praha plná lidí, ne každý má ten luxus, že se z ní může někam zpakovat. Snažit se všechno řešit tím, že se lidem budou dáva pokuty za to, že venku nenosí roušku, je nefunční a nesmyslné - a ti lidi to už vůbec nebudou poslouchat, když vidí, jak celá ta šaškárna vypadá.

Tím nechci argumentovat "neomezujte mé osobní svobody, vy komunisti!!!", ale rozhodně si myslím, že když k tam závažnému opatření saháš, tak bys to měl dělat s rozmyslem a ne jen tak, aby jako aspoň něco. Stejně se ti lidi nakazí v Lidlu, protože si nemejou ruce, ne na náplavce, protože nemají ústenku.

Osobně se cíleně snažím využít toho, když je hezky, a někam se projít, a při tom taky tu roušku na sobě hodinu v kuse nenosím. Vy fakt zvládáte být v úplném lockdownu?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

Selhan píše: 31. 1. 2021, 16:44Tím nechci argumentovat "neomezujte mé osobní svobody, vy komunisti!!!", ale rozhodně si myslím, že když k tam závažnému opatření saháš, tak bys to měl dělat s rozmyslem a ne jen tak, aby jako aspoň něco.
Ne, že bys neměl pravdu, ale zkus tedy navrhnout pozitivně, co dělat, co nedělat tu tušíme asi všichni...
Stejně se ti lidi nakazí v Lidlu, protože si nemejou ruce,
Tohle je podstatné - zatimco náhubenku mají relativně všichni, tak na dezinfekci rukou stále více kašlou...:(
Vy fakt zvládáte být v úplném lockdownu?
Kolega trefně poznamenal, že celá pandemie je o tom, že všichni se musí chovat jako my introverti...:)

Takže za mne ano, když nemám jednání, tak prostě týden, deset dní, nikam nejdu, leda na nákup, když už musím...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

To máš těžký. Ono by samozřejmě šlo zavést opatření, která nebrání lidem se účastnit společenského života, potažmo je nenutí si zakrývat obličej. Akorát že nebrání šíření nemoci. No a jelikož jde o to bránit šíření nemoci a ne dělat nějaký rituál k vyjádření pospolitosti, tak budu radši zavřenej doma a dávat si hadr přes držku, než si hrát na šiřitele moru. Není to příjemný, je to dost na hovno, ale to je holt život. Občas je to na hovno. Občas dokonce stojí za to něco přetrpět, aby to nebylo na hovno ještě víc. Pořád mi to přijde jako o dost menší zlo, než si šlechtit chorobu a mít v konečném důsledku na svědomí pár mrtvých, i kdyby byli cizí a vůbec nebylo jistý, že se nakazili zrovna odemně nebo od někoho koho jsem nakazil já. Navíc mi přijde dost debilní to teď poslat do háje, když je tu na dosah celkem funkční řešení aka očkování.

Takže za mě je to dost jednoznačná situace a není moc o čem dumat.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

OnGe píše: 31. 1. 2021, 17:12 a není moc o čem dumat.
Jako je - kde vzít nějakých 7 milionů dávek vakcíny (kterou jsme nějak neobjednali, resp. možná objednali u těch, kteří jí ještě nemají) a pak jak je dostat do lidí...ale souhlasím, že to je trochu jiná otázka...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Covid-19

Příspěvek od Sosacek »

Ja nevim co vsichni maji s tema rouskama. To jsou vsichni takovi slabosi, ze nezvladnou trochu nepohodli kdyz jde o lidsky zivoty doprdele? Nebo takovi sobci ze jim to nepohodli stoji za to nekoho ohrozovat na zivote?

Ja sam mam astma, mizernou kondici a normalne funguju s venku 100 % casu nosenym FFP2 respiratorem - vcetne prochazek po kopcich v lese, kde si ho nesundavam protoze stejne je zkurvena zima - takze kecy o zdravotnich duvodech jsou jenom kecy.

Nene, antirouskari jsou jenom curaci. Pripomina mi to ty lidi co jezdi v aute bez pasu a podobne blby - ale tady vic ohrozuji ostatni nez sebe.

Anyway, tohle je jeden z duvodu proc blizici se konec lidstva neni spatne.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

Vallun píše: 31. 1. 2021, 17:16
OnGe píše: 31. 1. 2021, 17:12 a není moc o čem dumat.
Jako je - kde vzít nějakých 7 milionů dávek vakcíny (kterou jsme nějak neobjednali, resp. možná objednali u těch, kteří jí ještě nemají) a pak jak je dostat do lidí...ale souhlasím, že to je trochu jiná otázka...
Objeví se tu těch dávek víc, když nebudu nosit hadr přes ksicht? Vzniknou další na hromadných akcích? Naočkuje se víc lidí když zrušíme nějaká opatření? Jestli ne, tak pořád není o čem dumat.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Selhan píše: 31. 1. 2021, 16:44Praha je plná lidí, protože je prostě Praha plná lidí, ne každý má ten luxus, že se z ní může někam zpakovat.
Jsem dalek tomu hájit Pražáky, ale významné procento z dotyčných mluvilo cizojazyčně (prakticky výhradně anglicky a rusky). Pak jsem v tom, co jsem slyšel, zaregistroval dost moravský přízvuk.
Tím nechci argumentovat "neomezujte mé osobní svobody, vy komunisti!!!", ale rozhodně si myslím, že když k tam závažnému opatření saháš, tak bys to měl dělat s rozmyslem a ne jen tak, aby jako aspoň něco. Stejně se ti lidi nakazí v Lidlu, protože si nemejou ruce, ne na náplavce, protože nemají ústenku.
No tak na té náplavce to bylo fakt tělo na tělo, což tedy zrovna v obchodech nebývá. Ale jinak rozmysl je přesně to, co zjevně chybí... třeba ty absurdní zákazy prodeje určitého zboží v supermarketech.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Jerson »

No, já si už potřetí za relativně krátkou dobu užívám karanténu, a tentokrát už je zřejmě jisté, že to mám, protože už ho má i manželka. S malým akčním dítětem a pod sebou se sousedy, kteří při každém hlasitějším klepnutí do podlahy bouchají do stropu, dneska nám i kopou do dveří.

A to mám jít na test až za tři dny a dalších deset budeme všichni doma. Takže když mi někdo řekne, že musí sám nebo s partnerem vydržet pár dní doma a jak je to strašné, nemám pro něj mnoho pochopení.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Covid-19

Příspěvek od Sosacek »

Az ti budou priste kopat do dveri, otevri a zakaslej na ne.

(tohle neni seriozne mineny pokus o biological warfare)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

Dej si na dveře ceduli: "Políbím každého, kdo mi kopne do dveří. Zn: mám covid" Ikdyž je to trochu tricky - někdo by to mohl vzít jako příležitost k "přirozené imunizaci".

V každém případě držím palce a přeji pevné zdraví a pevné nervy.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

OnGe píše: 31. 1. 2021, 19:36V každém případě držím palce a přeji pevné zdraví a pevné nervy.
+1!
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Covid-19

Příspěvek od jjelen »

Eleshar_Vermillion píše: 31. 1. 2021, 18:15třeba ty absurdní zákazy prodeje určitého zboží v supermarketech.
Vidiš, zrovna tohle jsem zbaštil (jakože proč by mělo tesco prodávat hadry když ostatní obchody s hadry jsou zavřené...) - ale tak ono obhájit se dá sebepitomější opatření nějak...
Ale o zpomalení šíření viru v tomhle případě nešlo, to by byla fakt blbost
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Covid-19

Příspěvek od York »

Jerson píše: 31. 1. 2021, 19:16 No, já si už potřetí za relativně krátkou dobu užívám karanténu, a tentokrát už je zřejmě jisté, že to mám, protože už ho má i manželka.
Uf, tak to je hodně nemilý. Přeju vám oběma, ať se z toho brzo dostanete.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

jjelen píše: 31. 1. 2021, 20:07Vidiš, zrovna tohle jsem zbaštil (jakože proč by mělo tesco prodávat hadry když ostatní obchody s hadry jsou zavřené...)
No jasně, takhle to dává smysl. Rozumnější se ale zdá nechat obchody otevřené s tou limitací zákazníků na plochu, a tu pak vymáhat. Třeba supermarkety to po vyhlášení zjevně dodržovaly, ale teď, když zjistily, že to nikdo nehlídá, přestaly to řešit a zase praskají ve švech. Totéž asi i ty restaurace, jen s méně lidmi na stejnou plochu. Taky by mě zajímalo, jak lidi reálně dodržovali karanténu.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů