Veganství

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Veganství

Příspěvek od ilgir »

Jezus píše: 20. 11. 2020, 16:46 Domácí mazlíčci přeci nepracují, tak jaképak otrokářství?
Ležet na gauči, dělat parádu a nechat se muchlovat klidně může být práce, záleží na úhlu pohledu.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Veganství

Příspěvek od Argonantus »

Někdo si za to nechává platit.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od OnGe »

Psi se mají tak dobře, že jim někteří lidé závidí a hrají si na ně.
https://www.idnes.cz/xman/styl/dog-play ... n-styl_fro

Což by neměli, protože je to speciesal appropriation a jak k tomu pak ti psi přijdou?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Veganství

Příspěvek od Lorwyn »

Průměrný vesnický kotcový vlčák by tomu asi měl co říct. I proto, že vlčáci jsou velmi společenští psi a nedostatkem kontaktu dost trpí.

Domácí mazlíčky za otroky jako nepovažuju, ale že to maj leckdy nahovno aniž by to lidem docházelo, to zase jo.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Veganství

Příspěvek od Vitus »

ilgir píše: 20. 11. 2020, 17:13
Jezus píše: 20. 11. 2020, 16:46 Domácí mazlíčci přeci nepracují, tak jaképak otrokářství?
Ležet na gauči, dělat parádu a nechat se muchlovat klidně může být práce, záleží na úhlu pohledu.
Jo, zeptejte se někdo kočky, co bydlí u nás doma, navíc musí trpět tím, že ti její lidi nedělají vždycky přesně to, co ona potřebuje (a dneska ji dokonce unesli k veterináři) a i ten její pes se nenechá mlátit vždy, když je potřeba. Se divím, že to za tu misku žrádla a pouhých 20 hodin spánku denně ještě vydrží dělat. :>:o/
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Veganství

Příspěvek od Sosacek »

Treba PETA, jedna z tech dulezitejsich veganskych organizaci, si to mysli. Provozuji utulky a odchyt domacich zvirat kde je vzdycky po odchytu okamzite utrati, protoze je lepsi neexistovat nez byt tyrany otrok.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od Quentin »

Faskal píše: 20. 11. 2020, 12:45Ptá se, jestli je (ne)morální trávit přemnožené potkany ve stokách nebo jestli chování zvířat coby domácích mazlíčků není otrokářství. Otázku předávám.
S potkanama podle možností. Pokud existuje mírumilovné řešení, tam sem s ním (jako random příklad mě napadají nějaké ty sípky v asii, kde místo používání pastí začali stavět na spešl nožičkách, po kterých krysa nevyleze). Jinak asi mají smůlu.

Domácí mazlíčci otroci jsou (viz Bubak, Argo a York). Navíc si lidi pořizují převážně masožravce nebo všežravce, které pak krmí jinýma zvířatama, vychovanýma v zajetí a utrpení, což je extra bizár.

(BIG IMHO)

edited pro jezuse
Naposledy upravil(a) Quentin dne 20. 11. 2020, 18:51, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Jezus
Příspěvky: 2589
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Veganství

Příspěvek od Jezus »

Já psal (a otázka zněla) "domácí mazlíčci" ne "domácí zvířata" - docela zásadní rozdíl. Domácí zvířata, kam má blízko ten "typický kotcový vlčák"*, samozřejmě "pracují" či mají nějakou funkci, kvůli které je lidé mají, takže tam je k nucené práci/otroctví teoreticky blízko.

*když jsem byl naposledy na vesnici, tak přivázaný u boudy byl přesně jeden pes. Většina byla na dvoře s vcelku častým přístupem do domu. Počet psů s přístupem na gauč se stále mírně zvyšuje.

Krmit svého společníka podobnými věcmi jako jím sám (zvířaty chovanými v zajetí) mi připadá normální. Cokoli jiného by naopak bylo pokrytecké.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od Selhan »

Já tedy nemám problém zvířata jíst, ale domácí mazlíčci mi přijdou často ujetí. Koho sakra napadne zavřít ptáka do klece?!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Veganství

Příspěvek od Sosacek »

Faskale, taky jsi musel toho quentina provokovat? Ja uz na to skoro zapomnel, a ted tohle.
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od OnGe »

Copak ptáka do klece, ale kdo nechá celou noc psa štěkat na sloupek od branky? (Řečnická otázka, vím že soused od naproti)

Ale ještě zpět k závažným tématům - je humánější potkany trávit, nebo nechat chcípnout hlady?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Veganství

Příspěvek od ilgir »

Jezus píše: 20. 11. 2020, 18:40 Krmit svého společníka podobnými věcmi jako jím sám (zvířaty chovanými v zajetí) mi připadá normální. Cokoli jiného by naopak bylo pokrytecké.
I to je pokrytecké. Skutečně autentické je nechat svého mazlíčka predátora, aby své krmivo sám ulovil.
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: Veganství

Příspěvek od Alois Heřman »

Copak já mluvil o něčem autentickém? Jen jsem řekl, že co se jeho výživy týká, chovám se k němu a k tomu, čemu "ubližuju" kvůli jeho jídlu stejně, jako kdybych krmil sebe = nejsem pokrytec, protože si na nic nehraju.

Že nežije autenticky, protože neloví - já taky ne. A oběma se nám to vyplácí. Oba se realizujeme jinde, takže depresí netrpíme, oba máme míň pohybubu, než bysme mít "měli" a hádej co - oba máme pohodlnější a hlavně delší život, než bychom měli. A nemyslím si, že by byl zrovna šťastnější, kdyby lovil zajíce nebo myši nebo čím by se vůbec byl schopnej bílej špic živit :-)

Ano, vlčák by byl asi štěstím bez sebe, kdyby mohl sem tam strhnout srnu - ale co by na to asi řekla ta srna? ;-)
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Veganství

Příspěvek od Sosacek »

Ty se nevyjadruj, ses fejk.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganství

Příspěvek od Quentin »

Pamatujete Dominion?
Už máme i obdobu natočenou přímo v čechách, Svědectví.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů