[hořlavé] hulení a další drogy

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [hořlavé] hulení a další drogy

Příspěvek od Faskal »

Aha, a co se dle autora má tedy udělat?
Zkoumat problém bez předsudků.
Faskal - neodpovídáš na otázku.

Buď nejsem schopný odpovědět na otázku, nebo ty nejsi schopný otázku formulovat.

Autor tvrdí, že nemůžeme jednat, dokud problém nepochopíme, a abychom ho pochopili, musíme odhodit předsudky.
Jestli se ptáš na to, jak máme "zachránit společnost před prokletím marihuany", tak takovou otázku si autor neklade a ani na ni neodpovídá.

Naschvál jsem citoval autora doslovně. V předposledním odstavci se vyjadřuje k tomu, co mají dělat vědci ohledně výzkumu téhle problematiky, v posledním odstavci naznačuje, co můžou udělat vědci v kontextu "ochrany společnosti před tímto zlem".
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [hořlavé] hulení a další drogy

Příspěvek od Vallun »

Narážím samozřejmě na ten poslední, Tebou nadšeně vyzdvihovany odstavec. Tam autor říká, co se dělat nemá v boji s marihuanou, ale co se dělat má neříká, takze clanek je celkově vzato naprd.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [hořlavé] hulení a další drogy

Příspěvek od Sosacek »

Vallun píše:Narážím samozřejmě na ten poslední, Tebou nadšeně vyzdvihovany odstavec. Tam autor říká, co se dělat nemá v boji s marihuanou, ale co se dělat má neříká, takze clanek je celkově vzato naprd.
Tyve to je takova blbost, ze si musim dat pivo k snidani.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: [hořlavé] hulení a další drogy

Příspěvek od Fritzs »

Faskal píše:Jestli se ptáš na to, jak máme "zachránit společnost před prokletím marihuany", tak takovou otázku si autor neklade a ani na ni neodpovídá.
Což by ovšem šlo. Stačí vyhubit konopí a další rosliny produkující ony omamné látky. Vsadím se, ža Vallun by to považoval za dobrý nápad.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Re:

Příspěvek od midewiwin »

Eleshar_Vermillion píše: Já mám teda v tomhle podobnou zkušenost s bývalými spolužáky jako Argo. A ta korelace byla taková, že buď to znamenalo, že:
1) lidi, kteří pravidelně a dlouhodoběji konsumují marihuanu ztrácejí to vnímání zodpovědnosti a sebereflexe,
nebo
2) lidi, kteří postupně ztrácejí vnímání zodpovědnosti a sebereflexe, jsou velmi náchylní k tomu, že začnou pravidelně a dlouhodobě požívat marihuanu
S alkoholem a kouřením podobná spojitost nebyla.
Mě napadá dost lidí, u kterých bych podobnou spojitost s alkoholem viděla. Akorát bych řekla, že někteří, co začali chlastat, předtím neztráceli vnímání zodpovědnosti a sebereflexe ani postupně, ani naráz. Prostě zodpovědnost a sebereflexi neměli odjakživa.
Čas neexistuje.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Re:

Příspěvek od Sosacek »

Legracni jak Argo zmizel, kdyz by se mohlo ukazat, ze
1) nema pravdu, a
2) jeho predsudky jsou nesmyslne (coz je vzhledem k jeho profesi obzvlast tragikomicke).

Dobra prace, Argo!
Eleshar_Vermillion (editovano) píše: 2) lidi, kteří postupně ztrácejí vnímání zodpovědnosti a sebereflexe, jsou velmi náchylní k tomu, že začnou pravidelně a dlouhodobě požívat [drogy]
Jakoze tohle ti prijde jako ta min pravdepodobna moznost, nez ze horici konopi lidem predelava mozky, chapu to spravne?

Jako vazne?
midewiwin píše:Mě napadá dost lidí, u kterých bych podobnou spojitost s alkoholem viděla. Akorát bych řekla, že někteří, co začali chlastat, předtím neztráceli vnímání zodpovědnosti a sebereflexe ani postupně, ani naráz. Prostě zodpovědnost a sebereflexi neměli odjakživa.
Ano.

Co me na tom ale nejvic fascinuje je to vase pojeti "odpovednosti". Jakoze "okoli tim trpi". Mozna jsou to moje predsudky vuci vam (jakoze jste narcisti nebo psychopati) ale jak to pisete, tak se nemuzu zbavit dojmu, ze se vam tyhle lidi driv darilo vyuzivat, driv delali co jste jim rekli, a dneska na vas serou, a delaji si co chteji. A to je spatne a muze za to trava?

Jak lidi starnou, tak casto zjisti, ze s nekym uz nechteji nic mit, ze nechteji mit toxicke lidi ve svem zivote. To se stava.
But nobody came.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: [hořlavé] hulení a další drogy

Příspěvek od midewiwin »

Co me na tom ale nejvic fascinuje je to vase pojeti "odpovednosti". Jakoze "okoli tim trpi". Mozna jsou to moje predsudky vuci vam (jakoze jste narcisti nebo psychopati) ale jak to pisete, tak se nemuzu zbavit dojmu, ze se vam tyhle lidi driv darilo vyuzivat, driv delali co jste jim rekli, a dneska na vas serou, a delaji si co chteji. A to je spatne a muze za to trava?

Jak lidi starnou, tak casto zjisti, ze s nekym uz nechteji nic mit, ze nechteji mit toxicke lidi ve svem zivote. To se stava.
Jde především o ztrátu zodpovědnosti k dětem, aspoň jak tomu rozumím já.
Čas neexistuje.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [hořlavé] hulení a další drogy

Příspěvek od Sosacek »

midewiwin píše:Jde především o ztrátu zodpovědnosti k dětem, aspoň jak tomu rozumím já.
Argo nic takoveho nerekl, a Eleshar deti nema, takze nevim.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Re:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Eleshar_Vermillion (editovano) píše: 2) lidi, kteří postupně ztrácejí vnímání zodpovědnosti a sebereflexe, jsou velmi náchylní k tomu, že začnou pravidelně a dlouhodobě požívat [drogy]
Jakoze tohle ti prijde jako ta min pravdepodobna moznost, nez ze horici konopi lidem predelava mozky, chapu to spravne?
Jako vazne?
Rozumím. Nerozebral jsem ten efekt do detailu - ještě to bylo doprovázeno postupnou erosí intelektu (řešení problémů, pochopení textu, atd.).
Co me na tom ale nejvic fascinuje je to vase pojeti "odpovednosti". Jakoze "okoli tim trpi". Mozna jsou to moje predsudky vuci vam (jakoze jste narcisti nebo psychopati) ale jak to pisete, tak se nemuzu zbavit dojmu, ze se vam tyhle lidi driv darilo vyuzivat, driv delali co jste jim rekli, a dneska na vas serou, a delaji si co chteji. A to je spatne a muze za to trava?
Já jsem k těm lidem měl minimální vztah předtím i potom a ta "odpovědnost/sebereflexe" byla vůči okolí. Taky je fascinující, jak to hned překroutíš na nějaký exploatační vztah - slyšel jsi třeba někdy termín "spolupráce"? Užitečná věc, velmi doporučuji. Občas s někým musíš dělat na něčem společně a potřebuješ se na něj spolehnout.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: [hořlavé] hulení a další drogy

Příspěvek od midewiwin »

Sosacek píše:
midewiwin píše:Jde především o ztrátu zodpovědnosti k dětem, aspoň jak tomu rozumím já.
Argo nic takoveho nerekl, a Eleshar deti nema, takze nevim.
Taky nevím, se ho zeptej. Obecně snad ale platí, že někdo děti nemusí mít a přesto důsledky, které se jich týkají, může vidět jako podstatné.
Abychom si rozuměli: já si nemyslím, že by marihuana byla větší zlo než chlast, a nejsem pro restrikci založenou na trestním zákoníku.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [hořlavé] hulení a další drogy

Příspěvek od Vallun »

Ano Sosáčku, to co popisuješ je přesné, často se zjistí, že těmi, dle Tebe toxickými lidmi, jsou rodiče, kteří ve stáří taky potřebují nějakou tu pomoc....

Vážně: Jako, ne, že bys leckdy neměl pravdu, ale lidi z podstaty věci většinou žijí v nějakém kolektivu a mají mezi sebou vazby a tak. No a když někdo z toho všeho vypadne "zbytečně" nebo příliš brzo, tak je to prostě smutné, nežádoucí.
já si nemyslím, že by marihuana byla větší zlo než chlast, a nejsem pro restrikci založenou na trestním zákoníku.
+1
Podle mne by měl restrikci podléhat i tabák a tvrdý alkohol.....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: [hořlavé] hulení a další drogy

Příspěvek od Fritzs »

Vallun píše:Ano Sosáčku, to co popisuješ je přesné, často se zjistí, že těmi, dle Tebe toxickými lidmi, jsou rodiče, kteří ve stáří taky potřebují nějakou tu pomoc....
Tak se o to dítě asi měli lépe starat. Dítě k rodičům nemohou podle mne vázat žádné povinosti, jelikož dítě si nemohlo zvolit zdali si narodí danému páru či nikoliv.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od OnGe »

Eleshar_Vermillion píše:erosí intelektu
Jen tak mimochodem, ty náš Erosi, nechtěl bys někde slova, kde se píše z, psát se z? Tohle je jak rozhovory s užovkou.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Re:

Příspěvek od Sosacek »

OnGe píše:Jen tak mimochodem, ty náš Erosi, nechtěl bys někde slova, kde se píše z, psát se z? Tohle je jak rozhovory s užovkou.
$D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já si myslím, že pokud někoho neznáte dost zblízka, těžko můžete vědět, jak moc velký je fskutčnosti jeho vnitřní čurák. To jen k těm náhlým & nečekaným ztrátám sebereflexe a dalších milých vlastností.

Hm, vždycky mě pobaví, když chce sběratel jednoho druhu chlastu regulovat jiný druh chlastu.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti