Rozpolcenost až na kost

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Fritzs »

Kdyby nebylo Čankajška tak by si Mao ani neškrtl. Nebo možná škrtl, ale jenom v rámci voleného parlamentu (nebo jak tomu tam říkali) Čínské Republiky.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Log 1=0 »

Vallun píše: 27. 5. 2021, 08:14 Logu, jestliže to chceš vidět takhle, tak nemá smysl asi ani reagovat...vlastěn se divím, že najdeš smysl pro cokoliv jiného...
Nebpoj se, já vidím smyl v mnoha věcech - třeba v eliminaci hladu.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od boubaque »

Takové to, když se rozjede diskuse, ke které prostě máte ten jeden pádný argument, ale děje se to ve vláknu, do kterého odmítáte psát, protože vám připadá naprosto zvrácená byť jeho existence na fóru. Ale přitom víte, že ten váš argument by stejně vlastně ničemu nepomohl, spíš naopak.

A když potom, co vyřešíte způsob, jak vyjádřit a odsoudit zvrácenost toho tématu, aniž byste do něj psali, zjistíte, že ten flejm, který musel nevyhnutelně vzniknout (i bez vás), skončil v archivu.

Je to frustrující, ale vlastně mě to těší.
Za tento příspěvek děkují uživateli boubaque:
Pieta
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od strucky »

Tohle je téma jak dělaný, protože jeho název dokonale vystihuje můj feeling! Tolik nedávných témat, ke kterým bych se taky rád vyjádřil, ale nakonec dojdu k rozhodnutí, že to stejně nemá cenu. Egomaniak zůstane egomaniakem, a broken record is a thing.

Btw. když přijde nováček, že by si taky občas rád pokecal, a pak si počte něco podobného, ani se po něm nezapráší - a pak tu (i vedle) diskutují jen ty "starý" pardi.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Sosacek »

strucky píše: 23. 11. 2022, 21:58 Btw. když přijde nováček, že by si taky občas rád pokecal, a pak si počte něco podobného, ani se po něm nezapráší - a pak tu (i vedle) diskutují jen ty "starý" pardi.
Coz je vsem jasne. A pokud je to vsem jasne, znamena to, ze toxicke svineni je umyslny utok na komunitu. To, ze to udela koordinovany oddil z konkurencniho serveru to dela jeste jasnejsi.
But nobody came.
Jezus
Příspěvky: 2588
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Jezus »

Cože? :eyecrazy:

Od kdy je Sirien "oddíl" ? Nebo je to to měřítko, kdy je několik lidí v této diskusi považováno za "všechny"?

Jinak teda ten konkurenční server je obecně podobného ostřejšího vyjadřování plný. Nedává tak nějak smysl, aby si zvyšoval "konkurenceschopnost" tím, že to předvede tady. Tím spíš dělá horší reklamu sob-...jé, pardon, já si nevšiml, na koho reaguju. Asi nemá cenu ztrácet čas s logikou proti ideologické pravdě $D
Za tento příspěvek děkují uživateli Jezus:
Corny
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Fritzs »

Já mám naopak radost že si tu někdo do OSR rýpne.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vitus »

Jezus píše: 23. 11. 2022, 22:55 Cože? :eyecrazy:

Od kdy je Sirien "oddíl" ? Nebo je to to měřítko, kdy je několik lidí v této diskusi považováno za "všechny"?
To je měřítko z Mausritteru - na kočky a větší musíš mít oddíl myšek, abys udolal jednu. $lol$
Za tento příspěvek děkují uživateli Vitus:
Jiron
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Selhan »

Nemyslím, že by kostka byla nějak konkurenční server. Těch pár rpg nadšenců, které zajímají obě stránky, je evidentně bez obtíží zvládá sledovat zároveň.
Že RPGF odstrašuje nováčky je něco, co mě hodně štve, ale nevím, co s tím reálně udělat - natvrdo zabanovat lidi, co nejsou ochotní se držte prvního pravidla, je taková docela nukleární možnost.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vallun »

Selhan píše: 24. 11. 2022, 09:16Že RPGF odstrašuje nováčky je něco, co mě hodně štve, ale nevím, co s tím reálně udělat - natvrdo zabanovat lidi, co nejsou ochotní se držte prvního pravidla, je taková docela nukleární možnost.
jenže pak Ti hodně rychle dojdou moderátoři...
Za tento příspěvek děkují uživateli Vallun tito uživatelé (celkem 2):
Jezus, Corny
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vito »

Tak nám na slovensku padla vláda. Neviem či mám mať radosť alebo nie. Na jednu stranu všetkým muselo byť jasné, že vláda na čele s bábkovým Hegerom sa trápi až príliš dlho. Na druhú stranu sa obávam výsledkov predčasných volieb.

A Matovič ako vždy kope všade okolo seba. Samozrejme najviac do Sulíka: "...myslím, že po dnešnom hlasovaní, strana SaS je mŕtva. Vsadiť na ňu v stávkovej kancelárii na akýkolvek výsledok je v podstate nad 5% je úplne zbytočné".
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Zdá se mi to, nebo jsou u vás všichni trochu vyšinutí? Jakože ne nutně zločinci, ale jako že jim fakt trochu hrabe. Teda krom Fica, ten vypadá, že ví naprosto přesně, co dělá.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Antharon »

Mame aj pricetnych politikov. Sulik je takym peknym prikladom. Ja napriklad uz dlho tvrdim ze najferovejsim a najslusnejsim politikom je Hlina. Len ten kope za nespravnu stranu.

Celkovo to je taka bezna kriza ktora mala prist uz pred rokom. Alebo hned ako sa prevalilo, ze olano je len tandem pre matovicovu anonymnu konzervativnu katolicku platformu, a ze politicky program s ktorym sa dostali do vlady je im totalne ukradnuty
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
Vito
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vito »

Eleshar_Vermillion píše: 16. 12. 2022, 11:25 Zdá se mi to, nebo jsou u vás všichni trochu vyšinutí? Jakože ne nutně zločinci, ale jako že jim fakt trochu hrabe. Teda krom Fica, ten vypadá, že ví naprosto přesně, co dělá.
Viacmenej máš pravdu. Rétorika niektorých je zakopaná hlbšie ako nemci pri Verdune. Fráze ako "progresívny puč", "zkorumpovaný ten a ten", "povalenie vlády", "vytrhnutie z ruky" a podobne mi už prídu absurdné a silno pripomína Andrejovo "je to kampaň".

Chcel by som byť ale divákom toho čo sa stalo včera ráno.
- Igor ponúkol SaSke demisiu za podrzanie vlády.
- Šiel do prezidentskeho paláca.
- Podpisal svoju demisiu.
- Pri jej preberaní si zobral obe dve kópie, čiže žiadna nebola doručená prezidentke a demisia bola tým pádom neplatná.

A to je v podstate ilustrácia toho ako Matovič vládne. Chaotické, nesystémové, impulzívne rozhodnutia a "atómovky" na poslednú chvílu. Navyše emocionálne zafarbené - o stiahnutí demisie ho údajne presvedčil telefonát s anonýmnym priatelom po podpise.
Veď už len to, že sa rozhodol hasiť situáciu až v deň hlasovania je jednoducho obraz že takto sa vládnuť nedá.

Čo ma ale hnevá je fakt, že SR týmto prišla o najlepšieho ministra obrany za 30 rokov.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od jjelen »

Vito píše: 16. 12. 2022, 11:13Tak nám na slovensku padla vláda. Neviem či mám mať radosť alebo nie.
Matovič (alespoň takhle z dálky to vypadá) se chová jako naprostý šílenec, "jeho" vlády by nebyla škoda... jenže když koukám na volební preference, zdá se, že další vláda bude spíš ještě horší (nebo se ve svém hodnocení Hlasu jako Ficova Bčka/"Smeráků co se lekli že by je Fico mohl stáhnout s sebou" mýlím? bez Fica a Pellegriniho by v tuhle chvíli složit vládu asi nešlo...) ale dění na Slovensku zas tak nesleduji, kdo je kdo se moc nechytám, tak jsem možná totálně mimo
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů