Rozpolcenost až na kost

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

Škoda že tu OnGe není, mohl by ses ho na to zeptat.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

A nebo ne, nebudu to přecházet.
Eleshar_Vermillion píše: 11. 3. 2021, 16:21 Nevím, mně přijde shledání typu "chlápek byl obviněn ze stalkování/znásilnění/... a interní vyšetřování, které vůči sobě sám vedl, neodhalilo pochybení" případně "chlápek zneužil svého postavení, aby zfalšoval výsledek interního vyšetřování vůči sobě" jako docela zásadní problém, ale vím, že takovéhle subtilnosti třeba Ongeho moc netankují.
Eleshare, jestli máš se mnou nějakej problém, tak to řeš se mnou. Jestli si chceš hrát na to, že budeš chodit a trosit nějaký výmysli co si myslim nebo nemyslim, tak to nedělej. Musel bych ti pak důkladně vysvětlit co si o tom myslím a porušit při tom několik pravidel RPG Fóra.

EDIT Markus: Mě tyhlety jedovaté výpady přestávají bavit. Nechte si je prosím pro sebe a neplevelte jimi veřejné diskuze. 6hodinový výchovný ban oběma z vás.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od boubaque »

Pieta píše: 11. 3. 2021, 10:56 To je ovšem taky tím, že "obvinění jsme vyšetřili a nezjistili jsme žádná pochybení" je korporátní/úřednická mluva, která významově kolísá od "nic se nestalo" až po "je to ještě mnohem horší, ale tutláme".
OnGe píše: 11. 3. 2021, 11:21 Jak bys řekl, že jsme to prošetřili a nezjistili že by bylo něco špatně, aby to tím nebylo?
ilgir píše: 11. 3. 2021, 14:04 Já nerozuměla řeči tvého kmen.
(Zvýraznění moje.)

OnGe se jen obyčejně, i když neobratně zeptal, jak by to tedy mělo být napsané, aby to mohlo znamenat jen to, že proběhlo vyšetřování, které nic závadného nezjistilo.

Nemyslím si, že je potřeba se do něj kvůli tomuhle navážet.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od ilgir »

Já se nenavážím, jen jsem to potřeboval přeložit/vysvětlit. Díky.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od boubaque »

Promiň, ilgire, díval jsem se Elesharovým směrem, jen jsem to zapomněl dát najevo.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Pieta »

OnGe píše: 11. 3. 2021, 11:21Jak bys řekl, že jsme to prošetřili a nezjistili že by bylo něco špatně, aby to tím nebylo?
To se říká těžko, protože zkušenosti s "prošetřili jsme jednoho z našich zakladatelů a hlavounů a rozhodně jsme nic nenašli" prostě historicky nejsou slavné.

Ale lepší bývá třeba najmout nějakou externí firmu bez předchozích vztahů k účastníkům, plně s nima spolupracovat na vyšetřování, a pak zveřejnit jejich závěry, ať jsou jakékoliv; respektive nechat je zveřejnit jejich závěry a předem se zařeknout, že se jima budu řídit. Už jsem pár takových výstupů z vyšetřování viděl a přišly mi výrazně důvěryhodnější.

Tady to vyšetřování někdo popsal takhle:
I participated in a third party HR investigation he instigated on himself regarding the harassment, the results of which would be sent directly to him only.
(...)
Then in the first all-hands meeting in Extra Credits ever, James announced the HR firm cleared him of wrongdoing because he did not violate any company rules.

Extra Credits did not have a company code of conduct or handbook for the investigator to compare against, sooooo…
To je celkem dobrý příklad, jak to nedělat.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vallun »

Pieta píše: 11. 3. 2021, 17:17Ale lepší bývá třeba najmout nějakou externí firmu bez předchozích vztahů k účastníkům, plně s nima spolupracovat na vyšetřování, a pak zveřejnit jejich závěry, ať jsou jakékoliv; respektive nechat je zveřejnit jejich závěry a předem se zařeknout, že se jima budu řídit. Už jsem pár takových výstupů z vyšetřování viděl a přišly mi výrazně důvěryhodnější.
Jako ano, ale musí to být někdo, kdo ví o co go...

Zažil jsem případy, kdy externí kontrolor za 4 týdny šetření prakticky nenašel ani příslušnou kancelář...:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Pieta »

Vallun píše: 11. 3. 2021, 17:20Jako ano, ale musí to být někdo, kdo ví o co go...

Zažil jsem případy, kdy externí kontrolor za 4 týdny šetření prakticky nenašel ani příslušnou kancelář...:/
Ano, zapomněl jsem napsat "schopnou". (:

Jinak ty výstupy, které jsem viděl, byly dost detailní - nebyla to jen zpráva o výsledku, ale i o tom, jak to celé probíhalo, k jakým materiálům měl dotyčný přístup... Samozřejmě to pořád může být celé vylhané, ale přišlo mi, že z té zprávy bylo docela dobře vidět, jak moc a jakým stylem to bylo šetřené, což samo o sobě bylo masivně víc informací, než to klasické "vyšetřili jsme" většinou obsahuje.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
OnGe v exilu

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe v exilu »

Jsem chtěl jenom říct Marcusovi, že nemá smysl mi psát PM když mám ban. Já si to fakt nemůžu přečíst. Jestli chceš, můžeš mi poslat mail. Ale bohatě by stačilo nějak rozvést ten důvod u banovaného postu. Bylo by to užitečné i pro ostatní, protože takhle to vypadá, že dostaneš ban jenom když se ozveš/oběť tvého útoku se ozve, nebo se prostě Marcusovi zrovna chce a na ničem jiném nezáleží.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Markus »

Onge, psal jsem ti PM s vědomím, že si ji přečteš po vypršení banu. Nepiš prosím z exilu, máš ban (Eleshar taky). Ale budiž, odpovím, ať to vidí i ostatní: Pokud máte dojem, že se do vás někdo naváží a porušuje tím pravidla fóra, přivolejte prosím moderátora nebo si to vezměte do PM. Veřejná reakce ve stylu, že si vyhrnete rukávy, prohlásíte „Máš problém, kámo?“ a půjdete si to rozdat na férovku je taky nežádoucí, jsouc sama porušením pravidel. Omlouvám se za nedostatečné vysvětlení v původním editu.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

Nevím jestli je to hodně dobrý, nebo hodně špatný, nebo jestli je to vůbec hodně...
https://www.bbc.com/news/technology-56745730
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Přijde mi fajn, že se tím vůbec někdo zabývá.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od ilgir »

Já budu rád, když bude EU v tomhle poněkud zpátečnická a budeme mít dost času vyhodnotit, co to udělá s Asiaty, Rusy a Američany.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

... nebo se o nás budou normálně sbírat data a chroupat přes AI v asii, americe, nebo kdekoliv kde není EU, protože jsme radši řešili jeden konkrétní způsob zpracování dat a nenapadlo nás, že existuje svět i za hranicemi.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od ilgir »

To se děje až dávno a nenapadá mě, jak tomu zabránit. Tady jde spíš o to, jak nedopustit, aby tě na základě strojového zpracování dat
- sbalila policie na ulici cestou na demonstraci, protože tví přátelé na FB už byli demonstrovat několikrát
- odmítla banka se žádostí o hypotéku, protože okruh tvých známých má dluhy častěji než je v populaci běžné
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů