Skills ich pouztie a resenie....

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

nejlepší běhy jsou ty, ve kterých se nejméně užijou kostky. když chci házet kostkama, můžu si zahrát člověče nezlob se. halmičky mají totiž narozdíl od živých hráčů tu nevýhodu, že je nepřesvědčím hereckým výkonem (byť nemusí být hoden oskara).

chtěla bych si někdy zahrát běh, který by byl skutečně jen o hraní rolí.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Sethi píše:nejlepší běhy jsou ty, ve kterých se nejméně užijou kostky. když chci házet kostkama, můžu si zahrát člověče nezlob se. halmičky mají totiž narozdíl od živých hráčů tu nevýhodu, že je nepřesvědčím hereckým výkonem (byť nemusí být hoden oskara).

chtěla bych si někdy zahrát běh, který by byl skutečně jen o hraní rolí.
jojo já asi také... alespoň to zkuzit.. prostě improvizace a hodnocení Gm co uděláš nebo ne nebo aximálně nějaké jeho hody .. :) tak každej pak spoléhá na to že toto dá protože má hodně kostek... a tak do toho jde.. a to i když to jeho postava nemusí dělat... :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

ono cokoli by se dalo postavit na popisu - jak barvitě, originálně, ftipně celou situaci popíše. třeba takové souboje. jestli jsi četl "bůh, anděl a já," tak tam se podobnej souboj odehrál. házeli jsme sice kostkama ale jen asi čtyřma každý, protože to bylo slovo proti slovu, tak aby jsme věděli, jak se co komu povedlo. byl to výborný běh.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jasně, nejvíc kostkama se u nás házelo naposledy, když jsem ved ten run v Ethis. Mám dojem, že jsem si tam jednou z nudy hodil dvouma kostkama, když jsem (nezávazně na kostkách) uvažoval, co udělat s těma dvěma praštěnejma mágama, co vyskočili z letadla a letěli přímo k těžce střežený zóně. Prostě jsem potřeboval zaměstnat oči, tak sem je upřel na ty kutálející se kostky...

Sethi: Jinak je hezké, jakou důvěru do mně vkládáš:
Sethi píše: dagu... něco ti pošeptám, ale nesmíš to říct tukanovi...
on to myslel vážně...
Ještě že Dag mi alespoň trochu věří...
Dag píše: tukane tukane kdybych tě neznal bral bych to vážně
I když raději nespekuluju o tom, jestli ho napadlo, že ty tuny smajlíků sem tam dal právě pro lidi, který mě neznaj...

Jinak mluvit o atributovém nebo skillovém průměru u dlouhodobě těžkou karmou vylepšovaných postav nemá moc cenu... Jen ta Sethiina charisna na 10 jí musela stát (minimálně) 28 karem... to vyfrenzovaný deckování... úplně od začátku si kupovala skill na meče...
Co se týče Valesky, tak když postavě nekupuješ drahý věci (auta, decky, drahý kyberwary typu reflexní vlákna, riggy, magický knihovny, 30 kontaktů...) tak nepotřebuješ moc peněz a když ta postava ještě navíc není kouzelná, tak Ti zbejvá plná bodová hodnota na atributy a skilly, což je správně, protože právě vysokejma atributama a skillama (popř. jejich velkým množstvím) máš nahradit to, že ani nekouzlíš, ani nepoužíváš vyvažovací prvek magie, tj. high technologies.

Jen pro zajímavost ty dvě postavy, co teď hraju, nemaj ani jedna skill vyšší než 5 (no... o atributech raději mluvit nebudeme, že... zvláště ne u Siena... :lol: )
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

tukan: jistě, že mám v tebe důvěru, "bezmezně věřím tukanovi" je mé patnácté jméno. ale vzhledem k tomu, že mé třetí jméno je "dochvilnost"... :lol:
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sethi: Hm. Známe. Na druhou stranu podotkněme, že poslední dobou chodíš celkem včas, někdo by řekl že i předčasně... Třeba se časem učíš na zpaměť svý ména a jejich významy, ke třetímu ses už dostala, tak se snad propracuješ i k tomu patnáctýmu :D .
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Mucho
Příspěvky: 62
Registrován: 9. 8. 2004, 11:08
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mucho »

Sethi píše:nejlepší běhy jsou ty, ve kterých se nejméně užijou kostky. když chci házet kostkama, můžu si zahrát člověče nezlob se. halmičky mají totiž narozdíl od živých hráčů tu nevýhodu, že je nepřesvědčím hereckým výkonem (byť nemusí být hoden oskara).

chtěla bych si někdy zahrát běh, který by byl skutečně jen o hraní rolí.
No neviem jak u vas ale tu sa niekedy taketo runy daria... Napr. ten posledny... celu hru bez kociek... a nebool to ani prvy ani posledny takyto run.... (aspon v to dufam :) )
Niekedy je menej viac ako viac... Pripadne cim dalej tym dalej.... diky...
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sethi: Tak mě napadá, pokud tak toužíš po nějakym runu jen o hraní postav, ok. stačí mi říct a nějakej Ti připravim... jen asi ne pro celý F´inëalar... tak do čtyř, max. pěti hráčů, budou-li disciplinovaný...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Mucho
Příspěvky: 62
Registrován: 9. 8. 2004, 11:08
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mucho »

Tuk-Enek píše:Sethi: Tak mě napadá, pokud tak toužíš po nějakym runu jen o hraní postav, ok. stačí mi říct a nějakej Ti připravim... jen asi ne pro celý F´inëalar... tak do čtyř, max. pěti hráčů, budou-li disciplinovaný...
Hm.... tak mi teraz nieco do hlavy udiera... myslim ze to myslienka je..... A viete co ma napadlo.... hm.... co tak vymena odohranych runnov... to by bolo celkom fajn.,...

Len tak ze ulet.....

Ja som len tolko chcel povedat.... DIKY
Niekedy je menej viac ako viac... Pripadne cim dalej tym dalej.... diky...
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Moucho: Co prosím?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

Mucho píše:
Tuk-Enek píše:Sethi: Tak mě napadá, pokud tak toužíš po nějakym runu jen o hraní postav, ok. stačí mi říct a nějakej Ti připravim... jen asi ne pro celý F´inëalar... tak do čtyř, max. pěti hráčů, budou-li disciplinovaný...
Hm.... tak mi teraz nieco do hlavy udiera... myslim ze to myslienka je..... A viete co ma napadlo.... hm.... co tak vymena odohranych runnov... to by bolo celkom fajn.,...

Len tak ze ulet.....

Ja som len tolko chcel povedat.... DIKY
nu, odehrané runy na stínoběhu... http://stinobeh.webzdarma.cz v knihovně, anebo kompletně ke stažení na úvodní stránce http://www.rungallery.wz.cz
Uživatelský avatar
arfindal
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 2. 2003, 20:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arfindal »

sakra to je ale reklama..ale jen do toho
Ve jménu Páně, navrátíme ty, jež se stali oživlými mrtvolami, věčné temnotě.
Ámen.
Uživatelský avatar
Mucho
Příspěvky: 62
Registrován: 9. 8. 2004, 11:08
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

pif

Příspěvek od Mucho »

mozno je to reklama ide mi o niejaku tu spolupracu.... ale kaslite na to....
Niekedy je menej viac ako viac... Pripadne cim dalej tym dalej.... diky...
Uživatelský avatar
Mucho
Příspěvky: 62
Registrován: 9. 8. 2004, 11:08
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

pif

Příspěvek od Mucho »

Mohol by som sa opytat na mozne riesenie obojrucnosti?

cize ide mi o skillovu kompenzaciu +4 za nedominantnu ruku....
Niekedy je menej viac ako viac... Pripadne cim dalej tym dalej.... diky...
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

podívám se. sethi má boj se dvěma meči a vím, že na to brala speciální skill... a pak tam bylo nějaké složité kostkování, tak nahlédnu do záznamů.

ale až zíííítra :s_bored:
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti