ShadowRun 4th Edition

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Tak jo... tři měsíce jsme si na tomhle topicu dali pauzu, všichni jste měli čas dostat SR4 k ježíšku a rozehrát se...

Takže, jaké máte dojmy? Zkušenosti? Co funguje výborně a co naopak leze krkem?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

nemal som sa ako k tomu dostat a ani ma to velmi netrapi... nejak nehodlame prejst z 2jek na 4ky...

takze tak ale mozno by sa hodilo napisat fakt nejake dobre pravidla co tam su a mozno by sa dali vyuzit aj v starsich pravidlach...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

ctvrta edice

Příspěvek od defic »

no take uz ji konecne mam...:)
...
Zatim me tech 350 stranek desi ale co jsem prochazel nejni spatne..treba ten ocni dron se mi zalibil:) no hlavne jsem zzvedavej na matrix jestli uz je hratelnej zaroven s ostatnima:)
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

vies to niekde uplloadnut aby som si to mohol stiahnut?
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: ctvrta edice

Příspěvek od Sosacek »

defic píše:no take uz ji konecne mam...:)
...
Zatim me tech 350 stranek desi ale co jsem prochazel nejni spatne..treba ten ocni dron se mi zalibil:) no hlavne jsem zzvedavej na matrix jestli uz je hratelnej zaroven s ostatnima:)
Jo. Teda matrix ne, ale hackeri se umi pomoci bezdratovych technologii (ona to taky byla docela prasarna -- v dnesni dobe ma kazdej telefon bluetooth a v roce 2070 by nemeli bezdraty? pekna kravina deti) vlamat do vsemoznych blbustek kolem. odposlouchavat vysilacky nepriteli, dalkove jim vypinat zbrane, pokud maji cyberware tak jim ho vypinat ... a tak podobne. kdyz jsou dost dobri, samozrejme.

nicmene hackovani nejakych vzdalenych systemu se neda delat najednou s ostatnimi, stejne jako nemuzes hrat najednou s ostatnimi maga co se odpoji od tela a jde napred.
But nobody came.
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od defic »

Shadowman píše:vies to niekde uplloadnut aby som si to mohol stiahnut?
no mel bych tvrdit ze me do dovezl kamarad z ameriky nebo ze jsem si to koupil na netu...ale muzu ti sehnat na to link
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

to by bolo super ;o) ked tak mi to kludne posli pmkou ale nevidim v tom problem aby to bolo kludne aj tu....
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Re: ctvrta edice

Příspěvek od defic »

Sosacek píše:
defic píše:no take uz ji konecne mam...:)
...
Zatim me tech 350 stranek desi ale co jsem prochazel nejni spatne..treba ten ocni dron se mi zalibil:) no hlavne jsem zzvedavej na matrix jestli uz je hratelnej zaroven s ostatnima:)
Jo. Teda matrix ne, ale hackeri se umi pomoci bezdratovych technologii (ona to taky byla docela prasarna -- v dnesni dobe ma kazdej telefon bluetooth a v roce 2070 by nemeli bezdraty? pekna kravina deti) vlamat do vsemoznych blbustek kolem. odposlouchavat vysilacky nepriteli, dalkove jim vypinat zbrane, pokud maji cyberware tak jim ho vypinat ... a tak podobne. kdyz jsou dost dobri, samozrejme.

nicmene hackovani nejakych vzdalenych systemu se neda delat najednou s ostatnimi, stejne jako nemuzes hrat najednou s ostatnimi maga co se odpoji od tela a jde napred.
No je treba podivat se trochu nazpatek kdyz se psal prvni a druha edice jeste bez drat moc nebyl...tedy byl ale byl pouzivan trochu jinak nez ted...
telefony jsi tam uz mel...i satelitni takze si zas tak stezovat na tohle tema nemuzes...
ano kdyz reknes v jedom vydani ze se pripojis data jakem tak ve treti edici ktera vyjde po tom nemuzes predelat hned celej system...navic jake si bezdratove spojeni tam bylo pokud si pamatuju teda na bazi IR ale bylo..jeho nevyhoda byla pomalost...

co ja znam bezdratove technologie tak zas tak spolehlive nejsou..delsi vzdalenost() kolisa signal, ruseni (napriklad kdyz projede tramvaj to je hukot jak vypadava wifi:) takze nikdo necekal ze se najednou vsechno vyresi:) bluetooth ma jen deset metru a je sakra pomalej na nejake prenaseni velkokapacitich dat.vem si ze deset metru v runu je sakra kratka vzdalenost. no pa je tu dalsi problem stim ze abys mohl neco ovladat na dalku musi to mit nejaky prijmac...tudiž i nejaky koder/dekoder...proste prevodnik...a takhle muzu pokracovat dal a dal...
proste staci aplikovat trocha techniky a hned zjistis ze to co jsi rekl je pekna blbost....(pravda 4 jsem jewste necetl celou a nevim co tam vsechno maj)
Kazdopadne chci tim rici ze lidi pred nejakymi deseti a vice lety nemohli vedet kde bude bezdratova komunikace...

pak tvuj nazor na maga ze ho nemuzes hrat když se odputa a jde do predu..ano to muze ale vetsinou takovy mag dela jen pruzkum( jako sonda:)) protože kdyby sis přečtl treba druhé vidání tak víš že odliv z astralu jde do fyzického a ne do omráčení každý si to tedy rozmyslí jestli bude vepředu smažit všechno co se hejbne z astralu( pak se mu muže stat že neodejde...:))
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: ctvrta edice

Příspěvek od Sosacek »

defic píše:co ja znam bezdratove technologie tak zas tak spolehlive nejsou..delsi vzdalenost() kolisa signal, ruseni (napriklad kdyz projede tramvaj to je hukot jak vypadava wifi:) takze nikdo necekal ze se najednou vsechno vyresi:) bluetooth ma jen deset metru a je sakra pomalej na nejake prenaseni velkokapacitich dat.vem si ze deset metru v runu je sakra kratka vzdalenost. no pa je tu dalsi problem stim ze abys mohl neco ovladat na dalku musi to mit nejaky prijmac...tudiž i nejaky koder/dekoder...proste prevodnik...a takhle muzu pokracovat dal a dal...
proste staci aplikovat trocha techniky a hned zjistis ze to co jsi rekl je pekna blbost....(pravda 4 jsem jewste necetl celou a nevim co tam vsechno maj)
Kazdopadne chci tim rici ze lidi pred nejakymi deseti a vice lety nemohli vedet kde bude bezdratova komunikace...
Ty znas bezdratovy technologie roku 2070? ale ale ale ale ...

Doporucuju si precist aspon cast ty knizky o ktery mluvim nez mne zacnes obvinovat ze rikam blbosti.
But nobody came.
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Re: ctvrta edice

Příspěvek od defic »

Sosacek píše:
defic píše:co ja znam bezdratove technologie tak zas tak spolehlive nejsou..delsi vzdalenost() kolisa signal, ruseni (napriklad kdyz projede tramvaj to je hukot jak vypadava wifi:) takze nikdo necekal ze se najednou vsechno vyresi:) bluetooth ma jen deset metru a je sakra pomalej na nejake prenaseni velkokapacitich dat.vem si ze deset metru v runu je sakra kratka vzdalenost. no pa je tu dalsi problem stim ze abys mohl neco ovladat na dalku musi to mit nejaky prijmac...tudiž i nejaky koder/dekoder...proste prevodnik...a takhle muzu pokracovat dal a dal...
proste staci aplikovat trocha techniky a hned zjistis ze to co jsi rekl je pekna blbost....(pravda 4 jsem jewste necetl celou a nevim co tam vsechno maj)
Kazdopadne chci tim rici ze lidi pred nejakymi deseti a vice lety nemohli vedet kde bude bezdratova komunikace...
Ty znas bezdratovy technologie roku 2070? ale ale ale ale ...

Doporucuju si precist aspon cast ty knizky o ktery mluvim nez mne zacnes obvinovat ze rikam blbosti.
No rekl bych ze principy se tezko zmenej....tak nejak za poslednich 50 let at se prislo s cim se prislo porad prenosova technologie musela mit prevodnik a prijmac....
nejakou tu skolu jsem uz poridil udelat...tak mozna do toho muzu mluvit...

ale mas pravdu jak by rekl jeden strasne chytry clovicek z historie vsechno je mozne.....

knizku louskam jak divej...hned jak je cas neboj se hned te dozenu
Jo. Teda matrix ne, ale hackeri se umi pomoci bezdratovych technologii (ona to taky byla docela prasarna -- v dnesni dobe ma kazdej telefon bluetooth a v roce 2070 by nemeli bezdraty? pekna kravina deti) vlamat do vsemoznych blbustek kolem. odposlouchavat vysilacky nepriteli, dalkove jim vypinat zbrane, pokud maji cyberware tak jim ho vypinat ... a tak podobne. kdyz jsou dost dobri, samozrejme.
hlavne ale moje rekce byla na toto vis pripadalo mi ze ty bys to chtel zaradit u ve druhem vydani
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

ale cyberware obvykle MA bezdratovy modul, abys nemusel mit pod kuzi tazeny draty ktery te omezujou. a zbrane maji bezdratovy moduly, abys mohl videt kolik maji munice. a auta maji bezdratovy modul, abys mohl vedet kolik maji benzinu a abys ten software s mapama mohl mit zaroven nahranej primo tam a zaroven si mohl s jeho pomoci naplanovat cestu z domova. a kazdej ma commlink, tj mobil, osobni datovy uloziste a platebni kartu v jednom. a domaci pocitace maji bezdratovy moduly protoze k cemu e po nejaky kancelari tahat s kabelama kdyz muzes vsechno mit ve vzduchu? a televize maji bezdratovy moduly abys je mohl ovladat commlinkem a nemusel mit specialni ovladani ... a tohle vsechno muze, ale taky nemusi byt bezpecny, proste raj pro hackery ;)
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

MATRIX mi už rozhodně přišel hratelnější. A reálnější, žádný prolejzání uzlů a tak... což ho myslim tvoří i rychlejším k hraní, takže by už měl bejt hratelněj.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Mr.Zef

Příspěvek od Mr.Zef »

Vedno ze som tu dlho nebol ...........nema nahodov niekto zvas link alebo preklad SR4 ..... :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

pochybujem ze to niekto prekladal(myslim ze nikto)....

maximalne v anglictie co ti nepomoze... a nefim ci to vyslo aj v nemcine...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Mr.Zef

Příspěvek od Mr.Zef »

.....a nejake prelozene rozsirenia k SR 2 bi sa nenasli.........??????????
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti