Povšechný pokec o SR

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Mnohem víc zreálnila a zjednodušila IT technologie (wireless, datová centra, provázání e-systémů co má člověk u sebe, e-komunikace na super levelu jednoduchym způsobem, skoro až e-telepatie (vidim hezkou holku v baru, podívám se na ní, přečtu si její veřejný ID, pošlu jí zprávu, ta se jí zobrazí na brýlých/v oku/na mobilu, odpoví mi...), výtečná myšlenka Ascended reality)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:- prace s vybavenim je jednodussi, a zaroven je vybaveni trochu mene dostupne. vetsina pistoli ma napriklad stejne statistiky a lisi se jen v nazvu a drobnostech (+- jeden naboj v zasobniku, atd), takze vyber probiha hlavne podle obrazku 8) a stylovosti nazvu.
Vykrádají Feng Shui!
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Dotaz: Jak řešíte Invisibilitu (myslím tu Improved)? Mě osobně to přijde trošičku over-boost. Ano, jsou věci, kterými to člověk "píchne", ale ve chvíli, kdy se hraje s ST, který nemá systém ještě tak zažitej a např. si neuvědomuje,¨že i nepřátelští mágové můžou do astrálu, tak je to v podstatě one-shot kill, když hodíte invis. třebas na adepta-ki, který má v ruce gunnu s tlumičem.
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

co sa ti zda take preboostle na invise?

skus podrobnejsie vysvetlit... je to samozrejme silne kuzlo ale kazde ma svoje slabiny ako aj toto... a toho treba vyuzit ;o)
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

hodite invis na adepta-ki kterej ma v ruce gunu s tlumicem.

co jsem to? jo.

neni. postihy za udrzovani kouzla jsou znacny. podle jednohovykladu pravidel navic ten ma gmusi na dotycnyho stastlivce videt, a potom staci jeden kourovej granat, a mate smulu.

obecne existujou ruzny antiprostredky, a sekuritaci bude ve svete kde je magie vedet co delat.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

Hej hola, najde se ještě vůbec někdo kdo rád paří podle SR2 a jejich sourcebooků? Pač mi jsme u nich zůstaly.
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Prave minuly tyzden som pokusne GMil Shadowrun skonvertovany do FUDGE. Zdalo sa, ze to celkom pojde... a najvacsiou devizou SR je, ze sourcebooky su do znacnej miery system-independent (100 stran fluffu, potom 8 stran pravidiel na konci).
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

No, že by to tu zrovna nějak jelo se zrovna říct nedá, ale díky bohu alespoň za něco.

Hledám dobrého GM na výměnu informací a za účelem vycucnutí nějakých těch rad a novinek. Myslím, že mám co nabídnout, sám dělám GM už 10 let.
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

Hej hola, chodí sem vůbec ještě někdo s kým se nechá pokecat o SR?
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Nazdar Thanathe (nebo Thanathosi?), vypadá to, že tady v současné době moc lidí Shadowrun nehraje, aspoň ne pravidelně. Ale když nadhodíš nějaké konkrétní téma, co by tě zajímalo, tak se nejspíš někdo ozve. Doufat, že začne ten druhý, se řekl bych nevyplatí... ;)

Každopádně já jsem hrál jen jedno sezení a to už je několik let zpátky, takže se mnou si o SR asi moc nepokecáš :(
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
aradraug
Příspěvky: 48
Registrován: 9. 4. 2008, 20:01

Příspěvek od aradraug »

Ale jo, hraje se, jen jsou runneři schovaní ve stínech, aby na ně nebylo vidět...
Hups...
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

Když téma tak téma. Momentálně mne trápí jeden problém. V SR3 jsem narazil v oddíle Matrix na poznámku, že existuje kód nebezpečnosti UV (ultrafialová) a nic víc. Pokud bych takovýto kód nebezpečnosti potřeboval použít, nenacházím adekvátní zabezpečení proti vniknutí (prostě Black IC se mi zdá slabé) a nikde není ani specifikováno jak s touto nebezpečností zacházet (prostě jaké hodnoty by měla mít, aby to bylo adektvátní). Může te mi někdo poradit, jak to řešíte?
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Thanatos: Stupeň zabazpečení by měl být tak velkej, aby se přes to nedostali... to proto, že ultrafiaolový stupeň zabezpečení je tam k tomu, aby se dala celá kampaň postavit na získání přístupu...

Jináč by to IMHO mělo fachčit tak, že se o bezpečnost stará několik desítek bezpečnostních hackerů, nějaká ta AI atd... prostě nejenže nedostane po držce black IC, von se tam nikdo nepovolané ani nepřihlásí a v okamžiku, kdy se o to pokusí tak na jeho lokaci vyrazí zabijácký komando protože to, že se tam pokusil připojit, značí, že ví příliš mnoho...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

to Boubaque: oba dva výrazy pro můj nic mají být adekvátní neboť oba dva by měly být odvozeny od řeckého slova pro smrt, neboť smrt v řecku měla mužský rod.

Ještě k dotazu. Jakým způsobem by jste napojovali UV zabezpečení?
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

No a když už jsem v tom dotazování. Jak jistě víte pravidla se občas zmiňují o firmware neboli software pro ovládání kyberware. Jelikož jsem tuhle věcičku nikde nenašel utvořil jsem ji pro náš tým sám. Takže jestli máte zájem. Tak jukněte na náš web a nebojte se komentovat neboť jeto alfa verze.
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů