Povšechný pokec o SR

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Thanathos: No, budu hnusně kritické, ale není tam v podstatě žádnej novej a zajímavej údaj, navíc je to nejmíň o edici pozadu (což nevadí, u nás stejně všici hrají 2 edici, protože jedinná vyšla česky), v odkazech by mělo být uvedený, že F'inëalar je už dva roky neaktualizované... potom fotky normálního hardwaru vedle popisek shadowrunové techniky působí fakrt divně...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

Děkuji za kritiku a vůbec není hnusná. U nás se taky hraje 2.edice (překlad 3.edice mají na stránkách nějací hráči z ČB, ale adresu nevím) a ze 3.edice jsme přejali matrix. přijde nám totiž smysluplnější. Ty fotky nejsou to pravý :oops: , ale vzhledem k tomu, že nejsem dobrý grafik, tak mne nic jiného nenapadlo. Ale jestli víš, kde sehnat obrázky které se k tomu hodí tak se prosím poděl. A jen tak si rýpnu - to že je to pozadu o edici, je tam uvedeno $D . Ale děkuji za kritiku, neboť každé hodnocení se cení. Ještě jednou díky.

Jen by mne zajímalo, jak jsi to myslel s tím, že tam není žádnej zajímavej údaj, jelikož všechno co tam je jsme vymysleli (a stále vymýšlíme) sami pro náš svět, ono už to je někde jinde? Nebo to myslíš tak, že to co tam je není k ničemu? Ať tak či tak nerozumím tomu :(
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Thanatos: NJo, mylsím si, že je to k ničemu... nápady na runy, zápisy z her, vzorové postavy, obecné settingové plky-to je k něčemu...

Taky překlad 4té edice by nebyl od věci,...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

Na překlad 4.edice jsem se tu vyptával. Bylbych ochoten pomoci s překladem, ale nikdo se mi neozval a já osobně 4.edici nevlastním a ani k ní nemám přístup.

K těm tvým připomínkám:
1.nápady na runy - uvažoval jsem nad tím, ale vzhledem k tomu, že si každá skupina upravuje svůj svět k obrazu svému (mi to děláme), tak si tím nejsem tak jist.
2.zápisy z her - proč ne, ale tady si mi zdá, že je to spíš o chvástání vlastními úspěchy a to mi neradi.
3.vzorové postavy - promiň, ale tohle mi přijde jako blbost, naco dělat vzorové postavy? Každý správný GM má mít svojí kartotéku NPC upravenou pro svůj svět, takže zveřejňování mi přijde k ničemu.
4.obecné settingové plky? Tím myslíš jako dodělávky dle pravidel? Nebo snad kecy kolem světa? To ne. To mi přijde dělat smysluplnější nové předměty výbavy, programy a tak, prostě to co použije každý GM aniž by to musel nějak upravovat pro svůj styl hraní.

Jinak abychom se pochopili. Naše skupina se drží 2.edice + doplňků pro ni kromě matrixu a riggování, tam používáme 3.edici.
A na závěr obligátní otázka. Můžeš mi trochu přiblížit tvůj názor na hraní? Co je pro tebe jako hráče nebo GM důležité pro hru? Pravidla, roleplaying? Nebo něco jiného? Podle tvých komentářů se mi totiž jevíš jako hodně mladý hráč nebo dosti striktní GM. neber to ve zlém, spíš jen zjišťuji jaký typ GM/hráče hodnotí mou práci. :wink:
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Thanathos: Pravidla sou dost důležitá, kdyby mi připadala zbytečná, tak hraju bez nich. Jináč se počítám do zlé kolonky Narativismus/simulacionismus (zjednodušeně RP a setting, přičemž pod setting nepočítám novou techniku a podobné nesmysly, spíš obecný feeling než exaktní znalosti typu "tendle kus ware vyrábí shiwase")

teď k bodům:

1.) Stačí být velmi obecný... stačí jedna, dvě věty, eventuálně přidat pár plků kolem možných komplikací. Příklad: "Postavy dostanou zakázku na sabotáž několika automatických reklamních vzducholodí nad (libovolné město), (statistiky vzducholodi, zabezečení, nápady jak to hráčům ztížit), (možné komplikace), todle bohatě sztačí, každej si to pak doupraví podle sebe aby se mu to hodilo.

2.) Jedinný důvod pro todle je, aby potenciální hráči měli představu jesi SR hrát, nebo ne.

3.) Cose vzorových vzorových postav týče, vrazil bych je tam jenom čistě z toho důvodu, že zvažuje, li někdo hrát shadowrun, nebo cokoliv jiného, zajímá ho, co se v dané hře dá hrát... navíc nikdy není od věci inspirovat se zajímavým konceptem postavy, kerý vymyslel někdo jiný...

4.) Tím myslím jako třeba kecy kolem světa.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos »

Po tomto vyčerpávajícím vysvětlení mi to konečně dává smysl. A musím dát za pravdu, že nástin běhů tak jak to uvádíš by nemusel být špatný. S tím ostatním si to romyslím, díky za dobrou radu.
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
MISOO
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 3. 2006, 12:18
Bydliště: tam kde ciha smrt...
Kontaktovat uživatele:

Re: Povšechný pokec o SR

Příspěvek od MISOO »

Shadowrun hram uz nejaky ten rok, ale nepodarilo sa mi zahrat si ho s nikym mimo nasej party, resp. odohrat ho pod gamemastrom mimo nasej skupiny. Nasiel by sa tu niekto ochotny poskytnut material z nejakeho svojho odmastrovaneho runu?
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Povšechný pokec o SR

Příspěvek od Peekay »

MISOO píše:Nasiel by sa tu niekto ochotny poskytnut material z nejakeho svojho odmastrovaneho runu?
Kludne. Co presne by si potreboval? Postavy? Zapis z hry? Nieco ine?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
MISOO
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 3. 2006, 12:18
Bydliště: tam kde ciha smrt...
Kontaktovat uživatele:

Re: Povšechný pokec o SR

Příspěvek od MISOO »

jop, postavy, kostru pribehu, zapletku, ak tam bolo aj nejake zaujimave pozadie, alternativy, poznamky. Nieco v takom style, aby sa to dalo v co najvernejsiej podobe odohrat v nasej skupine.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Povšechný pokec o SR

Příspěvek od Peekay »

Zacal som publikovanymi adventurami, ktore su zamyslane na zoznamenie hracov so systemom a realiami. Konkretne islo o trojicu runov z knizky First Run - Friday Night Food Fight, Supernova, Sites of Desecration. Pozri si ich, su celkom dobre.

Do toho som samozrejme zapojil backgroundy postav (v podstate ako take vedlajsie linky, ktore sa prepletali s hlavnou) a ich kontakty. Kym sa odohrali hentie tri veci (a nasledne Ivy & Chrome, dalsia publikovana vec), vznikol kopec kontextu, s ktorym sa dalo dalej pracovat.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Povšechný pokec o SR

Příspěvek od Sosacek »

Pokud te zajimaji jenom dobrodruzstvi, tak tady jich je hafo: http://forum.rpg.net/showthread.php?p=9948465
But nobody came.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Povšechný pokec o SR

Příspěvek od Peekay »

To su stvrtoedicne. Not quite what he was after, mam taky dojem ;)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Povšechný pokec o SR

Příspěvek od Sosacek »

Kolik z nich ma specficky 4e prvky a nedaji se pouzit v jinych edicich? Muzes nejake ukazat? Nejake ktere nejde prevest na univerzalni zmenou dvou tri slov?

EDIT: pokud takove nenajdes, nestyd se omluvit a vynahradit svoje nekonstruktivni kecy nejakym dalsim materialem ;)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Povšechný pokec o SR

Příspěvek od Peekay »

Precitaj si, co chcel... az potom pindaj.
MISOO píše:jop, postavy, kostru pribehu, zapletku, ak tam bolo aj nejake zaujimave pozadie, alternativy, poznamky. Nieco v takom style, aby sa to dalo v co najvernejsiej podobe odohrat v nasej skupine.
Miso, tu najdes priame prepisy, ako sme hrali tie veci co som spominal. Bolo to po nete, takze ide o presny priebeh. Odporucal by som vzdy si precitat onu publikovanu adventuru a potom si zbehnut, ako sme to hrali my. Asi najreprezentativnejsie je Paradise Lost - nam to vydalo na 8 sessionov, najdes ich tiez na tej stranke.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
MISOO
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 3. 2006, 12:18
Bydliště: tam kde ciha smrt...
Kontaktovat uživatele:

Re: Povšechný pokec o SR

Příspěvek od MISOO »

Oukej hosi, vdaka :)
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti