Otázky

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

My jsme vždycky přepočítávali 1 nuyen = 25 kč
Přijde mi to poměrně realistické (hrajeme podle toho už nějakých 5 let)
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

To Ti nebude fungovat. Ne do důsladku. SR je jiný svět, jiná ekonomika... v některých věcech je poměr nuyenu k naší dnešní hodnotě v Kč vysoký (někde už nevím kde sme našli až 50Kč/1Y), jinde malý (u některých zbraní to je i 3Kč/Y, jak vidno, osmnáctkrát míň). Ten svět prostě funguje trochu jinak, podobný snahy o přepočty jsou maximálně berlička, která zamezí tomu vidět ty sociální rozdíly jak tam, tak vůči dnešku, co tam vznikaj...

Kin: Neodvozuj. Vem to podle ceny životní úrovně (vysoká 10 000, střední 5 000, nízká 2500... squat 500)) a podle tabulky o Seattlu vzádu v kapitole Seattle - je tam počet lidí pod hranicí chudoby (33%, tušim), průměrný plat atd.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
bram
Příspěvky: 57
Registrován: 24. 3. 2009, 19:42

Re: Otázky

Příspěvek od bram »

Je kyberware viditelný? Da se nejak schovat? Najdou ho třeba detektory kovu?
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Otázky

Příspěvek od Lemmy »

bram píše:Je kyberware viditelný? Da se nejak schovat? Najdou ho třeba detektory kovu?
Dobrý dotaz.
Záleží na tom, o jaký kyberware přesně jde (něco se dá vytušit nebo přímo určit z popisu waru), z jakého je materiálu a jaké je třídy (zda jde o standart, alfu, z druhé ruky...).

Obecně takové kyberoči budou jasné, pokud vypadají pouze jako bělmo i z dálky. Určit kyberoči, které jsou přesnou kopií lidských asi jen z pohledu nelze (záleží ale na provedení, na reakcích očí atd... pokud si chlápek začne na ulici čistit své "oči" kapesníkem nebo povídá něco o tom, že ho ty "oči" ráno strašně studí, půjde nejspíš určitě o kyber).

O těch detektorech - tam je to složitější. Řekl bych, že detektory na kyber se standardně využívají (jejich rozsah zjištění kyberu je mi ale neznámý) - např. na dobře hlídaných místech, jako jsou např. letiště, úřední budovy atd... Na fotbalovém zápase mají spíš nějakou lehčí kontrolku, případně tě prošmátrají, jestli nemáš břity, zabudovaný gun v ruce apod. (toto se pozná i podle doteku)...
Aneb dost lidí zapomíná, že kyber bývá hodně hlídaný a mnohdy potřebuje licenci na využívání (a má negativní dopad na pocity lidí okolo - přece jenom, ten chlápek, co si čistí ty "oči" bude divný a nebezpečný).
defo

Re: Otázky

Příspěvek od defo »

zdravim schanim pravidla druhe edice v anglictine..a nikde nemuzu najit nema prosim nahodou nekdo.?
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Otázky

Příspěvek od Lemmy »

defo píše:zdravim schanim pravidla druhe edice v anglictine..a nikde nemuzu najit nema prosim nahodou nekdo.?
Ahoj. Na fóru je příslušná sekce, kde si můžeš dát inzerát - tady :):
viewforum.php?f=95

Jinak bych asi viděl, že lidé budou mít spíš SR 2ED v češtině (nevím, jestli se u nás 2 v angličtině vůbec prodávala).
Do max. 2 týdnů bych měl mít doma SR2 (v češtině) doma, ale dát ji pryč se mi moc nechce - těžko sem ji scháněl, po tom, co jsem už jednou pravidla prodal...
Pokud bys chtěl, musel bys nabídnout fakt dobrou cenu (napiš mi kdyžtak PMku).
Defo

Re: Otázky

Příspěvek od Defo »

Lemmy píše:
defo píše:zdravim schanim pravidla druhe edice v anglictine..a nikde nemuzu najit nema prosim nahodou nekdo.?
Ahoj. Na fóru je příslušná sekce, kde si můžeš dát inzerát - tady :):
viewforum.php?f=95

Jinak bych asi viděl, že lidé budou mít spíš SR 2ED v češtině (nevím, jestli se u nás 2 v angličtině vůbec prodávala).
Do max. 2 týdnů bych měl mít doma SR2 (v češtině) doma, ale dát ji pryč se mi moc nechce - těžko sem ji scháněl, po tom, co jsem už jednou pravidla prodal...
Pokud bys chtěl, musel bys nabídnout fakt dobrou cenu (napiš mi kdyžtak PMku).
mno dik za radu...
bohuzel ja potrebuju v anglictine, v cestine pravidla mam. Stacili by me i jako ebook.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky

Příspěvek od Peekay »

Len tak zo zvedavosti - existuje dovod, preco zrovna druhu ediciu? Tretia je oproti druhej omnoho lepsia (je to vlastne dvojka s odstranenymi najzavaznejsimi chybami), stvorka je sice mechanicky o dost odlisna, ale hra plynie rychlejsie.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Defo

Re: Otázky

Příspěvek od Defo »

Peekay píše:Len tak zo zvedavosti - existuje dovod, preco zrovna druhu ediciu? Tretia je oproti druhej omnoho lepsia (je to vlastne dvojka s odstranenymi najzavaznejsimi chybami), stvorka je sice mechanicky o dost odlisna, ale hra plynie rychlejsie.
takze je nekolik důvodů
1) postavy mame podle dvojek
2) trojky se nam moc nezdaji..a jsou o par let dal nez jsou nase postavy(jestli si pamatuju spravne roky v pravidlech)
3) ctyrky taky casove jinde ale postupne se tam dopracujeme a prejdeme na ne, prakticky jsou i duvod proc nechceme prechazet na 3,

jo a pokud si nekdo klepe na hlavu proc je chci v anglictine, tak mame noveho hrace z Nora a tudiz zaciname hrat v anglictine.Teda se o to budem pokouset..mno a aby si mohl nastudovat pravidla tak potrebujem anglicky(nebo teda vlastne i v norstine:) )
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Otázky

Příspěvek od Lemmy »

Defo píše: jo a pokud si nekdo klepe na hlavu proc je chci v anglictine, tak mame noveho hrace z Nora a tudiz zaciname hrat v anglictine.Teda se o to budem pokouset..mno a aby si mohl nastudovat pravidla tak potrebujem anglicky(nebo teda vlastne i v norstine:) )
Pokud neseženete 2-ky, ještě je možnost sehnat jiná pravidla v angličtině a potom, až si je projede mu pouze vysvětlit rozdíly. Nebo jednoduše s ním udělat postavu, vysvětlit mu pravidla, přiblížit svět (odkázat ho na nějaké stránky se SR tématikou) a případně mu udělat pár důležitých výtažků v angličtině - stačí prakticky důležitá pravidla pro jeho postavu :)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky

Příspěvek od Peekay »

Defo píše: 1) postavy mame podle dvojek
2) trojky se nam moc nezdaji..a jsou o par let dal nez jsou nase postavy(jestli si pamatuju spravne roky v pravidlech)
3) ctyrky taky casove jinde ale postupne se tam dopracujeme a prejdeme na ne, prakticky jsou i duvod proc nechceme prechazet na 3
1) Transformacia z dvojky na trojku je priamociara - na postave ako takej sa ti zmeni iba velmi malo, rozdiely v ediciach spocivaju skor v tom, ako sa tie hodnoty pouzivaju
2&3) trojka nie je vobec pravidlovo naviazana na tu neskorsiu dobu, mozes prepisat datumy o 10 rokov skor a ficat (s tym, ze trochu zoskrtas bioware). Pri stvorke to uz nejde, prave kvoli bezdratovosti matrixu a inemu sposobu fungovania riggerov
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
DenGrasse
Příspěvky: 623
Registrován: 3. 3. 2008, 21:46

Re: Otázky

Příspěvek od DenGrasse »

Peekay píše:1) Transformacia z dvojky na trojku je priamociara - na postave ako takej sa ti zmeni iba velmi malo, rozdiely v ediciach spocivaju skor v tom, ako sa tie hodnoty pouzivaju
no v tomhle jsem docela skeptický, postavy co jsem si založil ve dvojkách byly po transformaci do trojek s jednou výjimkou prakticky nepoužitelné v původním smyslu.
hyperpasivní myšohryz

Gramarínová věž
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky

Příspěvek od Peekay »

Skus ich sem postnut (v druhoedicnej verzii), ak mozes. Dost by ma zaujimalo, ako sa da taky stav dosiahnut.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
DenGrasse
Příspěvky: 623
Registrován: 3. 3. 2008, 21:46

Re: Otázky

Příspěvek od DenGrasse »

Bohužel, už je to dost dlouho, byly jen na papíře a mezitím jsem se dvakrát stěhoval.. možná je ještě někde někdy najdu. Ale neni to zase tak těžký - v trojkách máš rozdělený dovednosti z koncentrací do základních dovedností, takže postava, která je braná jako voják - odborník na střelný zbraně je v nich najednou výrazně horší nebo musí utratit třikrát víc bodů a takových věcí najdeš spousty (provázanost atributy-dovednosti ti změní bodovou náročnost dovedností a najednou ti ty body prostě chybí). A pokud postavíš char "na hraně" s ohledem na využití některých věcí, pak může být v tomto směru nepoužitelný nebo méně použitelný, čímž jeho profil jaksi ztratí své kouzlo (samozřejmě pokud má už historii a byl nějak hraný, u začínající postavy to tolik nevadí).
Přesný detaily ti neřeknu, ale pamatuju si velmi dobře, že konverze mi postavy natolik znechutila, že jsem je přestal hrát...
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky

Příspěvek od Thanathos »

Nedávno jsem řešil takový zajímavý problém: Postavy se měli přesunout ze Seattelu do místa Deitroitu a rozhodli se zvolit (nevím proč) soukromé motorové letadlo, které si najmou na nějakém "místním" malém soukromém letišti.

Otázka zní: Jak to bude s "pasovou kontrolou?" před odletem a po příletu do cílové oblasti? Jak velké kontrole by mohli být vystaveny? A kdo ji bude provádět pokud opět přistanou na nějakém malém "vesnickém" letišti?

Moje řešení: Neodletěli protože potřebovali pasovou prohlídku před odletem a tu drobná letiště neposkytují.

Realita: Od svého kamaráda co takhle cestoval po americe a kanadě, ale vím že dnes to funguje tak že: např. v New Yorku nastoupíte bez jakékoliv kontroly a po přistání v místě určení Vás tam čeká místní šerif nebo celní policie popřípadě máte povinnost se hlásit do určité doby odpovědným úřadům.

Jak by jste postupovali vy?

Druhá má otázka zní: Mám postavu která má v Shadowrunu zájem pohybovat se na burzovních (akciových i komoditních ) trzích. Jak nejlépe vymyslet něco takového?
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti