Otázky

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Otázky

Příspěvek od Lemmy »

Thanathos píše: Otázka zní: Jak to bude s "pasovou kontrolou?" před odletem a po příletu do cílové oblasti? Jak velké kontrole by mohli být vystaveny? A kdo ji bude provádět pokud opět přistanou na nějakém malém "vesnickém" letišti?

Moje řešení: Neodletěli protože potřebovali pasovou prohlídku před odletem a tu drobná letiště neposkytují.

Realita: Od svého kamaráda co takhle cestoval po americe a kanadě, ale vím že dnes to funguje tak že: např. v New Yorku nastoupíte bez jakékoliv kontroly a po přistání v místě určení Vás tam čeká místní šerif nebo celní policie popřípadě máte povinnost se hlásit do určité doby odpovědným úřadům.

Jak by jste postupovali vy?
Jako vypravěč bych volil kontrolu před i po odlestu se vším všudy (ikdyž, záleží na tom jaké je to letiště): pokud bude místo odletu velké "ofiko" letiště, nepáral bych se s tím a dal bych prohlídku licencí všeho (i licence na využívání kybervybavení a kouzel - tzn. v ochrance i magického uživatele). Kontrola zavazadel jasná, zbraně, výzbroj, fetiše a další věci bych dál nepustil bez stvrzeného povolení, že mohou jít dál. Jelikož může být svět Shadowrunu tvrdý na nelidské rasy, nebál bych se i přísnější kontroly metalidí. Na velkém letišti u soukromých složek bych se nebál tvrdého postihu a palby omračujícími v případě kladení odporu a ostrými v případě ohrožování okolí. Přílet asi to samé.

Přistání na vesnickém letišti: to je dost o místě, o tom kdo kontrolu provádí (zda soukromníci, např. nějaký specializovaný člen Osamělé hvězdy nebo státní složka) a o konkrétních představách vypravěče. Já bych na takovém "vesnickém letišti" klidně naopak dal jednoduchou kontrolu (ikdyž... zde by mi seděl třeba právě takový metalidskofobní bývalý válečný veterán, který spadá pod státní složku dělá poslední roky před tím, než koupí ranč... :) )
Thanathos píše: Druhá má otázka zní: Mám postavu která má v Shadowrunu zájem pohybovat se na burzovních (akciových i komoditních ) trzích. Jak nejlépe vymyslet něco takového?
Do téhle problematiky nevidím, ale co přesně máš na mysli? ... Ono jde totiž o to, že to může být profesní výdělek vedle Shadowrunnerství jako každý jiný (někdo je ve skutečnosti soukromé očko, jiný je vedle shadowrunnera například i návrhářem květin, jiný prodejcem elfských vín dovážených z Taingire) a jediné, co bych tam více řešil je to, že se to může časově bourat s runem... Ale nemuselo by to být tak složité, klasicky:
Vypravěč: "Akcie Marks adn Holden klesli o celých bla bla bla v závislosti na včerejším útoku na jednu z jejich hlavních základen kmenem Čirokézů.."
Hráč: "Hm... kupuju tolik a tolik"
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky

Příspěvek od Thanathos »

Jsem tu otázku asi špatně formuloval :D

K otázce letu: Odlet z malého soukromého letiště (určeného maximálně pro motorovou cesnu a pár větroňů), místo přistání vesnice značky Extra Balíkov na letišti typu - uválcovaný písek. A teď babo raď :D

K těm akciím: Záměr postavy je: být seriózní obchodní (posledně mne překvapil otázkou: Kolik stojí na burze metrák pšenice z Aztlanu?), prachy cpát do NADACE (neboli úschovna peněz vhodných pro špinavé financování).

Burzy jsou děsivě komplexní záležitosti, kde je provázáno všechno se vším. Vůbec nevím ze kterého konce začít. :eyecrazy:
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Otázky

Příspěvek od Lemmy »

Thanathos píše:Jsem tu otázku asi špatně formuloval :D
K otázce letu: Odlet z malého soukromého letiště (určeného maximálně pro motorovou cesnu a pár větroňů), místo přistání vesnice značky Extra Balíkov na letišti typu - uválcovaný písek. A teď babo raď :D
Jednoho starého strážného ve výslužbě, který chlastá jak duha a nenávidí metalidi, naopak má v oblibě vysloužilé vojáky, a drsné týpky, kterým i nějakou tu zbraň v zavazadle odpustí. :D

Celkově bych se v tomto případě s takovouto kontrolou moc nebabral, pokud postavy nepřevážejí nějaký extra materiál jako zbraně, drogy, atd... (pokud někdo letí do téměř opuštěné krajiny, může to být maximálně pašerák nebo kriminálník na útěku, takže bych prověřil i osobní kartu - pokud ji postava nemá, má průšvih).
Naopak bych postavy pustil, pokud mají na zbraně povolení a zalžou že jdou například na lov (pokud se v místě kam letí nachází nějaké známé místo lovu).
Thanathos píše: K těm akciím: Záměr postavy je: být seriózní obchodní (posledně mne překvapil otázkou: Kolik stojí na burze metrák pšenice z Aztlanu?), prachy cpát do NADACE (neboli úschovna peněz vhodných pro špinavé financování).
Burzy jsou děsivě komplexní záležitosti, kde je provázáno všechno se vším. Vůbec nevím ze kterého konce začít. :eyecrazy:
Tohle je vždycky složité, když vypravěč problematiku nezná. Výhodou je i to, pokud promlematiku nezná i hráč - můžeš víc vařit z vody a dělat podle sebe. Pokud zná hráč problematiku, je to problém a chce se na tom s ním líp domluvit.

Metrák pšenice z Aztlanu: vem metrák pšenice z našeho světa, trochu zdraž (jednou za to, že v SR bývá obecně všechno dražší), ještě jednou zdraž (Aztlan je přece jenom kvalitní zboží) a převěd na nuyeny a je to :D
... Bohužel je tohle těžké řešit během hry.
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky

Příspěvek od defic »

ahoj schanim prehled rozdilu mezi SR2 a SR3 nemate nekdo neco takového zpracovaneho? jazyk muze byt anglictina nebo cestina
Kenchi, nejsem Čínan jsem Japonec
A na tu tvář se mě taky neptejte
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti