Je to kyberpunk nebo fantazy

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

defic píše:oki budu te cekat..maximalne skoncime v hospode..mame jich tu dost..:)
jak prosimte vylecis fyzickem za dvacet kol..to je nad me chapani..nebo jsem ztrotil kus mozku...

nemas to prohozeny??

fyz ad je omezenej tim co si vybere na zacatku...preci jenom ware se zlepsuje lepe..a kdyz si das maximalne zdroju tak jsi docela dost naboost...tohle bylo jednoduche hlavne v SR2 nevim jak SR4..tam jsem tyhle moznosti nezkoumal..dlouho mi neumrela postava:)
kuzlo... licive kuzlo... uzdrav...

je tam taka tabulka smrtelne zranenie je zakladny cas 20 kol... za kazdy uspaech das jednu kocku dole... ale uvazujme len o vaznom to je 15 kol... takze tvoje cielove cislo je 5... (8-esencia +3 za V) kuzlo urovne 6+ nejake rezervy vezmes vzdy kolko mozes takze 6... mas cca 5 uspechov a mas lahke... odliv je 3V omracenie a to si silov vole + ostatne rezervy obhodis jak nic...
lahke zriesis za 5 kol a staci ti jeden uspech proti 3...

proste je to tak...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

defic píše:SR4 to pry docela resi ale nevim necetl jsem to..
Jo, řeší to tím, že tam mají přístup do matrixu neustále všichni (resp. mohou mít a nemít ho je krutá nevýhoda).
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Trevenorboven: Ale ani být neustále aktivně připojenej, což je podle příručky v některých oblastech vyžadovaný, není herně žádná výhra...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Nikdo mi neodpověděl na mou otázku :( .
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Qualdezar píše:Nikdo mi neodpověděl na mou otázku :( .
No, já ti odpovím oklikou, třeba cyberpunk 2020 myslím obsahuje šílené množství rozšiřujících pravidel pro upíry... takže vona ta kombinace fantasy (nebo gothicpunku) a kyberpunku je asi docela oblíbená...

stejně nejlepší systém na hraní kyberpunku, je hrát bezdsystémově $D !
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od defic »

Fritzs píše:Defic: v SR4 maš do začátku nejvíc 250 tisíc peněz, přičemž body na penízky musíš hezky strhnout z bodíků, za který by sis jinak kupoval skilly, kouzla a kontakty, takže tam už takovej naboost nejseš...
no tak tam to pujde spatne..ten system jsem jeste nestudoval...
Kenchi, nejsem Čínan jsem Japonec
A na tu tvář se mě taky neptejte
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od defic »

Shadowman píše:
defic píše:oki budu te cekat..maximalne skoncime v hospode..mame jich tu dost..:)
jak prosimte vylecis fyzickem za dvacet kol..to je nad me chapani..nebo jsem ztrotil kus mozku...

nemas to prohozeny??

fyz ad je omezenej tim co si vybere na zacatku...preci jenom ware se zlepsuje lepe..a kdyz si das maximalne zdroju tak jsi docela dost naboost...tohle bylo jednoduche hlavne v SR2 nevim jak SR4..tam jsem tyhle moznosti nezkoumal..dlouho mi neumrela postava:)
kuzlo... licive kuzlo... uzdrav...

je tam taka tabulka smrtelne zranenie je zakladny cas 20 kol... za kazdy uspaech das jednu kocku dole... ale uvazujme len o vaznom to je 15 kol... takze tvoje cielove cislo je 5... (8-esencia +3 za V) kuzlo urovne 6+ nejake rezervy vezmes vzdy kolko mozes takze 6... mas cca 5 uspechov a mas lahke... odliv je 3V omracenie a to si silov vole + ostatne rezervy obhodis jak nic...
lahke zriesis za 5 kol a staci ti jeden uspech proti 3...

proste je to tak...
mrknu na to....
Kenchi, nejsem Čínan jsem Japonec
A na tu tvář se mě taky neptejte
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od defic »

Trevenorboven píše:
defic píše:SR4 to pry docela resi ale nevim necetl jsem to..
Jo, řeší to tím, že tam mají přístup do matrixu neustále všichni (resp. mohou mít a nemít ho je krutá nevýhoda).
??:( na to abych se podival to vypada ze je to divny..mag v matrixu??.) sakra jdu hledat na disku ty SR4
Kenchi, nejsem Čínan jsem Japonec
A na tu tvář se mě taky neptejte
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Jen malý bump k původnímu tématu. SR je podle mě mix sci-fi a fantasy - kyberpunk bych vnímal podobně, jako Bifi, to znamená jako přístup k volbě témat. Odlidštění postindustriální společnosti, sociální darwinismus (viz Spencer), pohled z nejnižších vrstev, dubordovské chápání společnosti a tak.
Asi nejlepší (tj. mou nejoblíbenější) definici kyberpunku podal (tuším) Sterling v Cybepunk in the 80s (volně přelozeno):
"Kyberpunk znamená, že vše, co můžeme provést s krysami, můžeme udělat i s člověkem... A s krysami dokážeme udělat vpodstatě cokoli."

Řekl bych tedy, že SR je kyberpunk. pokud jej tak hrajete. Pokud ne, můžete tomu říkat kyberpunk, ale nebude to "ten" kyberpunk, co na sobě má nápis EDGE (to je zas vykradené z Gibsona).
Uživatelský avatar
Umijaky
Příspěvky: 23
Registrován: 5. 3. 2003, 00:34
Bydliště: Praha, Země a jiné světy

Příspěvek od Umijaky »

Bifi píše: No ja bych nerekl ze to jsou kulisy, kyberpunk je podle mne o technologii. odvozeno preci jenom od slova kyber ...viz jakykoliv naucny slovnik nebo slovnik cizi slov...punk pak znamena pohled na tento svet...dalo by se ricit tak trochu z undergroundu...
Cital som niekolko literarnych analyz kyberpunku ako literarneho zanru (cize nie kyberpunku ako zanru pocitacovych a stolovych hier, co moze byt rozdiel), pricom tento zaner ma svoj historicky a spolocensky kontext. Podstatne nie je, ze to je v blizkej buducnosti a ake su tam technologie, podstatne su temy, ake sa riesia. Teda dehumanizacia, priepastne ekonomicke a socialne rozdiely, marginalizacia, ozbrojene ostrovceky blahobytu a moc korporacii, premeny statnej moci a politicky kolaps a pod. Kyberpunk pouzival extrapolaciu vtedajsich spolocenskych trendov vo fiktivnych kulisach na poukazanie problemov vtedajsej doby.

Ulohou technologie v kyberpunkovom hnuti (teda autori hlavne prvej polovice 80. rokov ako Gibson, Sterling, mozno aj DiFilippo a dalsi) bolo nieco ukazat, ci uz to bola dehumanizacia, moznosti kontroly a invazivnost, alebo premeny zivotneho stylu, nebola samoucelna ako v SR alebo CP2020. Ale RPG samozrejme nie su literatura, ich ulohou nie je reflektovat spolocnost (aj ked to ciastocne robia a tento odraz spolocnosti je dost zufaly).


Řekl bych, že od tohoto příspěvku je jakákoliv debata o kyberpunkových "kulisách" v SR nesmyslná. A jak bylo správně podotknuto v příspěvku přede mnou, pokud hrajete SR jak máte a nevymýšlíte si kraviny je SR kyberpunk s přidanou magií a ne fantasy s pár technologickýma cetkama.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Umi: Ono to hodně vyplývá z toho, že ětšina lidí hraje "jakýsi nějaký" SR a vydávají to za SR... a ok, pokud je to baví, jejich věc. Ale sourcebooky atp. popisují ten svět trochu jinak, což si většina z nich už vůbec neuvědomuje.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Tak jsem si přečetl první příspěvek, pak poslední tři, všecko mezi přeskočil, a stejně mám tu drzost tu napsat, co si o tom myslím.
Je Shadowrun cyberpunk? Rozhodně.
Je Shadowrun fantasy? Rozhodně.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Domnivam se, ze Shadowrun je v kategorii techno-fantasy (stejne jako Mutant Chronicles RPG napr.).
Uživatelský avatar
Umijaky
Příspěvky: 23
Registrován: 5. 3. 2003, 00:34
Bydliště: Praha, Země a jiné světy

Příspěvek od Umijaky »

Ne že bych ti Jezevče upíral tvůj názor, ale pojmenování techno-fantasy je mi silně proti srsti. Techno může být kde co. SR je Kyberpunk + Fantasy. Jakékoliv jiné označení je dost zavádějící. Ostatně když SR vznikalo, autoři se inspirovali valnou většinou spisovatelů, kteří zakládali žánr kyberpunku. Ale tohle už tu někdo zmiňoval.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Domnivam se, ze kyberpunk stavi na jinych prvcich nez shadowrun. Predevsim jsou casto hlavni postavy pribehu kyberpunku spise lide, co se dostanou do soukoli deje a jen malokdy z nej vychazi jako uplni vitezove. Kyberpunk je smer, ktery burcuje a rika - takhle by to mohlo vypadat. Autori v nem rebeluji proti systemu, globalizaci, nadvlade pocitacu a umele inteligenci, ktera se muze vymknout autorum z rukou.

Shadowrun proste takovy neni. Jedine, co ma spolecneho s kyberpunkem je to, ze vykradl jeho realie, ale prilis nepodchytil jeho myslenku.

Techno-fantasy je pojem, kterym sami sebe oznacovali Mutant Chronicles, ackoliv by se jim take hodilo vice oznaceni sci-fi. Prijde mi dobre a vystizne. Nicmene hadat se za nej nebudu. Trvam vsak na tom, ze Shadowrun neni kyberpunk, protoze je to hra v roli, ktera stavi na fantasy hrdinstvi, nikoliv na obycejnem hrdinstvi.
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů