Je to kyberpunk nebo fantazy

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Je to kyberpunk nebo fantazy

Příspěvek od defic »

Ac muj minulej topic byl o necem zacalo se tam i diskutovat zase o pravidlech.
ale co chci probrat tady. Je to reakce na tento příspěvek:
Tak Vám rovnou řeknu, že bariéry ve 4kách jsou o MOC slabší, než bariéry v dřívějších edicích.

Kromě toho jestli chcete mít co číst, pravda asi se do toho jen tak nezapojíte, tak Vám doporučuji (ze začátku zmatené, ale postupně to začne dávat smysl) : Leontijův deník. Tohle je hra čistě v SR4 pravidlech. Bystřejší pozná, že jde o fantasy svět ?

Pořádně jsem totiž vlastně svět SR nikdy nepoznal. Kdysi jsem hrál riggera. Moc jsem tehdy ještě nerozuměl RPG. Pak jsem hrál nesmrtelného podle jedněch takových pravidel...

V pravidlech SR3 jsem pak hrál jednu roční a pak celou sáhodlouhou čtyřletou ságu ve fantasy a teď hraju vlastně druhou (24 sezení asi neni moc málo, řekl bych).

Koukal jsem se i na ten deník a nejni mi jasné jak někdo může z kyberpunkového rpg dělat fantazi! Proč nehrajete DD nebo něco podobného a przníte svět Shadowrunu. :naughty:

to je věc kterou nepochopím
Kenchi, nejsem Čínan jsem Japonec
A na tu tvář se mě taky neptejte
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Po pravde, Shadowrun je Kyberpunk s fantasy feelingom. Kvôli tým elfom a orkom a trpaslíkom..... ale v podstate je to stále Kyberpunk.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od defic »

joeyeti píše:Po pravde, Shadowrun je Kyberpunk s fantasy feelingom. Kvôli tým elfom a orkom a trpaslíkom..... ale v podstate je to stále Kyberpunk.
jasne ale me jde o to jak z toho nekdo muze udelat vec s provinciema barbarama a ja nevim cim vsim. Myslel jsem si ze svet je v celku dobre posanej
Kenchi, nejsem Čínan jsem Japonec
A na tu tvář se mě taky neptejte
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

defic píše:
joeyeti píše:Po pravde, Shadowrun je Kyberpunk s fantasy feelingom. Kvôli tým elfom a orkom a trpaslíkom..... ale v podstate je to stále Kyberpunk.
jasne ale me jde o to jak z toho nekdo muze udelat vec s provinciema barbarama a ja nevim cim vsim. Myslel jsem si ze svet je v celku dobre posanej
hm, možno mu nesedia pravidlá DnD, tak si upravil Shadowrun. Samozrejme vždy pri takejto úprave to už nie je Shadowrun, ale house-ruleový systém, vychádzajúci z neho.

Len neviem, prečo si niekto dával zbytočne prácu so Shadowrunom a prerábal ho, keď na fantasy je ako stvorené DnD, TriSTAT Dreaming Cities alebo haaaaafo iných systémov s vecami, potrebnými a používanými predovšetkým vo Fantasy...

Nebodaj chcel autor takejto konverzie povedať, že je Shadowrun lepší ako DnD? :wink:
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od defic »

joeyeti píše: hm, možno mu nesedia pravidlá DnD, tak si upravil Shadowrun. Samozrejme vždy pri takejto úprave to už nie je Shadowrun, ale house-ruleový systém, vychádzajúci z neho.



Len neviem, prečo si niekto dával zbytočne prácu so Shadowrunom a prerábal ho, keď na fantasy je ako stvorené DnD, TriSTAT Dreaming Cities alebo haaaaafo iných systémov s vecami, potrebnými a používanými predovšetkým vo Fantasy...
to take nevim shadowrun je delanej trochu jinak (diky strelnejm zbranim a cyberwaru. na cisté fantazi se nehodi podle mne tedy:)
a predelani pravidel zase přidáva další problemy akorat!
joeyeti píše: Nebodaj chcel autor takejto konverzie povedať, že je Shadowrun lepší ako DnD? :wink:
tak to kazdopadně je:) 8)
Kenchi, nejsem Čínan jsem Japonec
A na tu tvář se mě taky neptejte
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

defic píše:
joeyeti píše: Nebodaj chcel autor takejto konverzie povedať, že je Shadowrun lepší ako DnD? :wink:
tak to kazdopadně je:) 8)
Eeeeeee...... $D škoda, že som nečítal pravidlá 4. edície. Mám len druhú a to bol môj prvý stret so stolnými RPGčkami. A aj sa mi celkom páčil, len som ho nemal s kým hrať. Ale rád by som si tieto dva systémy porovnal (myslím najnovšie verzie - 4. ed Shadowrun vx. 3.5 ed DnD).

Podľa mňa chceli autori Shadowrunu osloviť väčšie publikum ako len Kyberpunkistov, aj vďaka úspechu DnD. Bez elfov, orkov, trpaslíkov a mágie by Shadowrun podľa mňa zapadol prachom medzi bežnými RPGčkami. Ale takto si tam každý nájde to, čo mu je srdcu blízke - rigger, decker, elfský čarodejník alebo ork-bojovník.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

hlavne preco je to podla mna nezmyselne je kyberware vs magia...

magia celkovo je sr strasne silna a nemagicky "ludia" su bez waru oproti nim strasne sracky a ware to aspon trochu zrovnava...
lenze ware je technologica vec takze vo fantasy nemoze existovat takze tam su magovia uplne preboostly a nikto s tym nic nemoze spravit...

a to je prave to preco by sa podla mna nemal ziaden system takto prerabat.. pretoze je tvoreny na urcitu dobu s urcitymi okolnostami...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Shadowman píše:hlavne preco je to podla mna nezmyselne je kyberware vs magia...

magia celkovo je sr strasne silna a nemagicky "ludia" su bez waru oproti nim strasne sracky a ware to aspon trochu zrovnava...
lenze ware je technologica vec takze vo fantasy nemoze existovat takze tam su magovia uplne preboostly a nikto s tym nic nemoze spravit...

a to je prave to preco by sa podla mna nemal ziaden system takto prerabat.. pretoze je tvoreny na urcitu dobu s urcitymi okolnostami...
Kam chceš podpis?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od defic »

hlavne preco je to podla mna nezmyselne je kyberware vs magia...

magia celkovo je sr strasne silna a nemagicky "ludia" su bez waru oproti nim strasne sracky a ware to aspon trochu zrovnava...
lenze ware je technologica vec takze vo fantasy nemoze existovat takze tam su magovia uplne preboostly a nikto s tym nic nemoze spravit...

a to je prave to preco by sa podla mna nemal ziaden system takto prerabat.. pretoze je tvoreny na urcitu dobu s urcitymi okolnostami...
tedka jsem nepochopil zda hanis shadowrun nebo jeho pretvareni..
Ja myslim ze je to dobre ze tam je jak technologie tak magie...
Magie nejni zas tak silna staci kdyz beres ze odliv z astralu jde do fyzickeho zraneni a ne do omraceni..a kazdej si to ramysli jestli tam pujde z astralu nebo po svejch
Kenchi, nejsem Čínan jsem Japonec
A na tu tvář se mě taky neptejte
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Pokud bych se měl vyjádřit jako laik (co se Shadowrunu týče - hrál jsem ho 1-2x před x lety) , tak zrovna ta magie a celkovej fantasy feeling bylo to, co mi na něm vadilo. Ve finále to má jako důsledek to, že pokud bych se rozhodl hrát Kyberpunk, buď bych šáhl po něčem jiném, než je SR a nebo bych magii zrušil.
Z tohoto postoje mi taky vychází, že SR Kyberpunk moc není, spíš nějaký hybrid s prvky kyberpunku a fantasy.
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

defic píše:tedka jsem nepochopil zda hanis shadowrun nebo jeho pretvareni..
Ja myslim ze je to dobre ze tam je jak technologie tak magie...
Magie nejni zas tak silna staci kdyz beres ze odliv z astralu jde do fyzickeho zraneni a ne do omraceni..a kazdej si to ramysli jestli tam pujde z astralu nebo po svejch
rozpravalo sa o pretvarani sr do fantasy svetu...

btw ta magia je tam ta najpeboostlejsia vec.... je to uplne ultimatna vec len ju treba vediet vyuzit...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15069
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Shadowman píše:magia celkovo je sr strasne silna a nemagicky "ludia" su bez waru oproti nim strasne sracky a ware to aspon trochu zrovnava...
lenze ware je technologica vec takze vo fantasy nemoze existovat takze tam su magovia uplne preboostly a nikto s tym nic nemoze spravit...

a to je prave to preco by sa podla mna nemal ziaden system takto prerabat.. pretoze je tvoreny na urcitu dobu s urcitymi okolnostami...
Nesmysl. Z toho, že někdo špatně předělá jeden systém, usuzuješ, že jakýkoliv předělání systému je špatný? To je jako z toho, že někdo nabourá, usoudit, že auta by se měla zakázat.
Je spousta dobrejch předělávek, třeba There Is No Spoon (Matrix) na There Is No Try (Star Wars), nebo All Flesh Must Be Eaten (moderní horror) na Dungeons and Zombies (fantasy), Fistfull of Zombies (western) a Enter the Zombie (kungfu + gunfu filmy).
Jen je třeba tu dobu a ty okolnosti dobře předělat, no.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od defic »

Shadowman píše: btw ta magia je tam ta najpeboostlejsia vec.... je to uplne ultimatna vec len ju treba vediet vyuzit...
rekl bych ze jde take o to kdo dela GM a jak to povoli. My jsme se zatim nestretli stim ze by magie byla nejak predimenzovana..ze by vse vyresila..
preci jenom dobre Gm to udela tak ze na magii je znova protivahou magie.
a na co ti je kouzelnik v limbu kdyz nemuze zdrhat..

trochu me stve ze astral kouskuje hru. Vetsinou si musi gm jit na chvili pryc s magem ci samanem ..a ostatni se nudej..je to blby na koordinaci. ..mag rychle neco zjisti ale pomalu to preda dal...kdyz nekteri nasi lidi zacinali s magii resili to tak ze si nekde vzadu lehli a sli pres astral, no jelikoz jsme pravidla pro magii meli nastudovane zbezne a ne uplne v malicku brali jsme ze je jedno jestli kouzlis z astralu nebo normalne. Ale nuda je strasna vec a jedne z lidi co dela GM si procetl poradne pravidla pro magii a zjistil ze nejni vyhodne kouzlit z astralu preci jenom fyzicke zraneni je horsi nez omraceni....bylo to nemile prekvapeni na prvnim runu kdyz mag male z hebnul po odlivu.

da se to vyresit slabsima kouzlama ale tim zase je efekt malej..takze neco za neco...

da serici ze po iniciaci(nebo jak se to presne pise) se kouzelnik stava naboostovanejsi, ale to muze kyberware take..(sehnat 20 karmy je slozitejsi nez sehnat nueny....(pravda je potreba klinika aje kliniku sezenu lepe nez nejaky spolek magicky aktivnich lidi( je to urcite min omezujici))

krome toho mam dojem ze mensi esence ma i trochu vyhody na magicky aktivni potvory..koho si vybere upir britvaka nebo maga? ja bych rekl ze za b) je spravne.
a jestli se nemylim na britvaky se o neco hure kouzli ale to je mozna milka pravidla jsem nevidel vic jak pul roku
Kenchi, nejsem Čínan jsem Japonec
A na tu tvář se mě taky neptejte
Uživatelský avatar
defic
Příspěvky: 59
Registrován: 11. 3. 2004, 10:09
Bydliště: Svidnice(daleko od HK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od defic »

Pieta píše:
Shadowman píše:magia celkovo je sr strasne silna a nemagicky "ludia" su bez waru oproti nim strasne sracky a ware to aspon trochu zrovnava...
lenze ware je technologica vec takze vo fantasy nemoze existovat takze tam su magovia uplne preboostly a nikto s tym nic nemoze spravit...

a to je prave to preco by sa podla mna nemal ziaden system takto prerabat.. pretoze je tvoreny na urcitu dobu s urcitymi okolnostami...
Nesmysl. Z toho, že někdo špatně předělá jeden systém, usuzuješ, že jakýkoliv předělání systému je špatný? To je jako z toho, že někdo nabourá, usoudit, že auta by se měla zakázat.
Je spousta dobrejch předělávek, třeba There Is No Spoon (Matrix) na There Is No Try (Star Wars), nebo All Flesh Must Be Eaten (moderní horror) na Dungeons and Zombies (fantasy), Fistfull of Zombies (western) a Enter the Zombie (kungfu + gunfu filmy).
Jen je třeba tu dobu a ty okolnosti dobře předělat, no.

spis jde o to jak predelat..a co..to mas stejne jako kdyby starwars predelali do stredoveku..mysto svetelnejch mecu magie..komu by se to libilo?

(omouvam se star wars nemusim)
Kenchi, nejsem Čínan jsem Japonec
A na tu tvář se mě taky neptejte
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7501
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Odhliadnuc od pravidiel SR je, podla mojho takmer laickeho nazoru, fantasy s kyberpunkovymi kulisami (tak ako je Star Wars IV fantasy v sci-fi habe). To, nakolko sa to na fantasy bude podobat v samotnom hrani, zavisi velmi na tom, ako to hra dana skupina (takze mozno len velmi malo).

Samozrejme so mnou moze niekto nesuhlasit, ale potom by sme mali zacat uvazovat, ktore prvky charakterizuju fantasy a ktore kyberpunk. (V pripade KP to podla mna nie je hackovanie alebo kyberware, to su len kulisy.)

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti