Proč se u nás nehraje tolik SR jako jiné hry?

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se u nás nehraje tolik SR jako jiné hry?

Příspěvek od Peekay »

Thanathos píše: Takže opakuji: Shadowrun se nehraje proto, že NEMÁ takovou reklamní podporu (kromě jeho on-line formy) jako MMORPG nebo ADD.
Nie. Shadowrun sa nehrava preto, lebo:
  1. systemovo nema cim ocarit (cim nizsie cislo vydania, tym nevyhnutnejsie ta pokus o pouzitie celych pravidiel privedie blizsie k chaosu dysfunkcnosti a nehratelnosti )
  2. settingovo ocari iba ludi, o ktorych plati aspon jedno z nasledovneho:
    • pacia sa im "gun-fu" akcne filmy A ZAROVEN sa im pacia high fantasy elementy A ZAROVEN sa im pacia cyberpunk elementy
    • maju velmi specificky/zvlastny vkus (konkretne - zboznuju zbesile Crossovery)
S reklamnou podporou to velmi nema co do cinenia.

(druho- a tretoedicneho Shadowrunu mam nahraneho a naGMeneho nieco cez 10 rokov, velakrat som toto zazil v praxi)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se u nás nehraje tolik SR jako jiné hry?

Příspěvek od Jerson »

Thanathos píše: Znalost modu operandi je přeci dovednost která ti umožní snížit si cílové číslo pro testy-respektive přidat si úspěchy (myslím kromě střelby) při konfliktu s cílem, jehož se modus operandi týká. Nevzpomenu si jak se těmhle dovednostem říká, fungují takto: hodíš si základní dovedností + modus operandi. Za každé dva úspěchy z modu operandi si můžeš přidat 1 úspěch k základní dovednosti, ale jen tehdy pokud se základní dovedností dosáhneš min. 1 úspěchu.
Jestli je tohle oficiální pravidlo, tak ho nikdo z nás za tři roky nenašel.
Děkuji za poklonu. Zabývám se tím proto, že svět pro své hráče chci mít živoucí a variabilní (teď s jedním řeším pohyb ceny akcií ropných společeností na burze v závislosti na dovozu ropy z Aztalanu a to myslím vážně)
Budiž ti to ke cti, pro své hráče chci něco podobného. Ale stejně si nemyslím, že by to bylo pro SR nutné.

Se Sosáčkovo tvrzením, že se na hráče SR dívám skrz prsty se dá i vcelku souhlasit - buď je nechápu já, nebo oni mě. Jsou to prostě divní týpci (: )

Jinak jsem u svých kamarádů zažil dvě oživení zájmu o Shadowrun - jedno když šel v televizi Johny Mnemonic, druhé při uvedení Matrixu do kin. V obou případech to ale chtělo vypustit fantasy prvky, tedy nelidské rasy a magii. TAk nebo onak se to pořád točí kolem mixu požadavků, které zmiňuje Peekay a takových hráčů prostě moc není.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se u nás nehraje tolik SR jako jiné hry?

Příspěvek od Sammael »

no z mojich skusenosti, je hracov shadowrunu daleko viac ako hracov inych rpg, neexistuje hrac rpg co poznam, ktory si svoje v shadowrune neodsral
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Proč se u nás nehraje tolik SR jako jiné hry?

Příspěvek od Fritzs »

Sammael: Což je v přímém rozporu s mými zkušenostmi...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Proč se u nás nehraje tolik SR jako jiné hry?

Příspěvek od Alef0 »

Sammael: čo je v priamom rozpore s mojimi skúsenosťami. :-)

V Košiciach sa svojho času hrával Shadowrun pomerne intenzívne, ale stále to boli ľudia z okolia jedného konkrétneho človeka (Zefona), ktorý ho propagoval a pretláčal. Stavím sa, že tvoje skúsenosti so SR sú presne kvôli tomuto konkrétnemu človeku.

Inak neviem o tom, žeby v Košiciach vznikali nové shadowrunnerské skupiny, resp. žeby tento systém nejak extrémne prekvital, to je, ako som uviedol, tvoje šťastie na ľudí.

Osobne som Shadowrun nehral preto, že som nedošiel do kontaktu s príslušným evanjelizátorom a pri samoštúdiu ma dosť odstrašili pravidlá.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se u nás nehraje tolik SR jako jiné hry?

Příspěvek od Jerson »

Sammael píše:no z mojich skusenosti, je hracov shadowrunu daleko viac ako hracov inych rpg, neexistuje hrac rpg co poznam, ktory si svoje v shadowrune neodsral
(zvýrazněno mnou)
Jasně, a doslova, někdy před osmi lety, a Sosáček by mohl vyprávět, jaká z toho mám traumata. Vyšly dvě nové edice a já se pořád nemůžu odpoutat od druhé a zážitků typu "Na co silová vlna, hodím jim auto na hlavu, to je jednodušší. Na co řízené střely, budu si přát, aby můj duch oblohy hodil stíhačce kámen do turbíny".

Přesto se nepovažuju za hráče Shadowrunu, na rozdíl třeba od vojáků, kteří prošli peklem Vietnamu a považují se za vojáky z Vietnamu.
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč se u nás nehraje tolik SR jako jiné hry?

Příspěvek od Thanathos »

Jsem za jedno s Jersonem.

Hráčů Shadowrunu moc není a ti co s ním přišli do kontaktu si větišnou odnesly trauma. Z těch co to trauma ustály zůstaly jen zbytky a ty hrají dodnes (jako já) :D
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů