Jak je to v pravidlech - co zbylo

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Jerson:
Hele v SR chodí dost lidí v bezpečnostním oděvu, je to běžná součást vybavení, při té kriminalitě co tam mají (až 30%).. sice 4 bych asi nedal za standart.. ale budiž.

Co chci říct je, že já nemluvím o tom, aby si někdo bral L pistoli :) proč? Stačí TP...(uzina) tu jsi říkal taky k ničemu nemáte (byla slabá).. ale kdyby jsem šly třeba proti gangu maníku co otravují někde na sídlišti (nebo zapadej obchod s nimi má problém), tak by ti TP stačila i s normální municí... ale to pod mým vedením.. :)
Váš Gm by to asi udělal jinak, ale asi hold děla SR jinej nebo hold nevidí že pokud jich bude 10 a dá jim stejné věci, jako vám tak i když je překvapíte tak budete mít asi ztráty 
V reále by tam si byla hlídka.. měli by obavy že na ně někdo přijde a by asi měla zbraň.. kudlu nebo řetěz a ostatní by možná měli tak jednu nějakou lehčí pistoly a chrápali číst by jich byla sjetá, a část veku takže by jste je i na prvním ranu zmalovali a bylo by 
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Tuk-Enek píše:Tak abych to pro ty, které mé postavy neznají, objasnil a nedělal tu ze sebe munchkinoidního debila:

Sien JE vlkodlak a ANO.......
Tak mimochodem:Tukane já s tebou taky (přímo s Tuk-Enekem) hrál. Jo a co popisuješ je super... Tuk-Enek - byla ultra bojové postava.. a toto je změna přesně na druhou stranu... to je dobře.. :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

MaxiDag píše:no vpodstatě si se dostal k tomu co jsem říkal... ale nejde o to někomu zakazovat dívat se do pravidel (ale tento příspěvek jsem nečetl .. ale spoléhám na soáčka že jsi to říkal). Problém a podstata je v tom, že hráči mají být soudní , mají mít zkušenosti (žádnýmu zelenáči nevyčítám, že dělá to či ono ale po 1/2 roce hraní, už by mohl vědět co a jak).
Přiznám se k jednomu - hraju 12 let a považuju se za zkušeného hráče, i když většinu času dělám spíše GM. Nicméně ani sám sobě nemůžu zaručit, že když budu vědět jaká zbraň je lepší než ta co momentálně mám, že mě to třeba i podvědomně neovliní ve výběru. Notabene v případě, že bych se dozvěděl, že mám tu nejhorší možnou zbraň z dané skupiny (třeba samopal s 6M, když všichni ostaní mají 7M a plynoventilaci 1 integrovanou).
A zatím mám tu zkušenost, že každý kdo prosazuje podobný postoj jako ty přímo ve hře stejně používá spíše zbraně s lepšími parametry, hlavně pokud jde o celkovou účinnost (zatímco třeba kapacita zásobníku a utajitelnost málokomu trhá žíly). Je to asi stejná "náhoda", jako že si v nahazovacích systémech každý hodí nadprůměrnou postavu.

Zatím jsem se setkal jen s jediným případem, kde to bylo opravdu markantní - hráči jsem nabízel pistoli s lepším dostřelem i účinností (Colt 1911 místo Browningu 1903), ale on to odmítl, protože "je na svůj Browning zvyklý". Samopal odmítá z praktických důvodů - zbraň co má 80 cm se nedá schovat pod sako.
Jinak dříve používal P08, což je slabší pistole s menším dostřelem, i když "klasika", takže taky není ultra zásadový, ale má rozhodně menší sklony k powergamerství než já (a to je o 10 let mladší).

Jistě své ale hraje i fakt, že s touhle pistolí zatím úspěšně a bey většího zranění přežil všechny boje a daří se mu vyřazovat protivníky na jednu dvě rány. Možná má jen štěstí, nevím.

Když se vrátím k SR a riggerovi, tak je pravda, že zatím jsem ještě nezažil akci, kde bych se jako rigger uplatnil a bavil se. Moje úplně první akce byl útok sondou vybavenou kulometem na tři maníky s pistolema, bylo to nějaké vzorové dobrodružství přiložené snad ke katalogu pouličního samuraje. Jedna dávka a všichni byli mrtví, což byla moje poslední akce - od té doby jsem fungoval jen jako řidič, co má neustále potíže s autem, a už jsem si ani nevystřelil.
Nevím na kolik to ovlivňují právě pravidla - když jsem napíchnutý na auto, tak nemá smysl si na cokoliv házet, pokud mě nesleduje jiný rigger minimálně s jedničkovým rigem - ujedu nebo uletím všemu nemagickému. Takže když nám chce poslední z GMmů připravit překvapení, tak si na protivníky neháže a oni nás prostě dříve než později najdou, což mě zase štve - můžu se snažit jako debil a nikam to nevede. Nebo nám strčí do cesty policajty, aby nás nepřátelé mohli dojet.
No a když protestuju, že bych se taky chtěl uplatnit, tak mi auto vysadí po útoku hromového ptáka, a zatímco já pobíhám okolo nepoužitelného vraku a měním pojistky, tak ho lovec dostřelí brokovnicí.
Takže jediné problémy co jsem zatím řešil bylo vyklepání pancíře (hodnocení 6, který pták téměř prorazil(!)), nový lak a opět nový lak, když mi onen lovec postříkal auto růžovou barvou.

(Takže dost možná i proto nejsem k SR a zvláště zpracováním riggerů moc objektivní)
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

heel k tom,u riggerovi měl by jsi si promluvit s GM zda by jsi neměl vyměnit postavu že tě to takhle nebaví... Myslím, že pokdu se hdohodnete.. a zjistíš že on nezmění postoj udělej si jiné povolání.

Další věcí je že hráči vždzckz hroyně lamntují kdzž je překonám yato když se jim povede ujet nebo se jim podaří utéct tak nepadne ani slovéčko .. "uh to bylo ofou zase jsem utelky jen tak tak." Takže problém vidím také ve skupině.. každej si hraje svoje... často je to tím že mezisebou postavy málo mluví .. pokud se nejedná o Děj...

tak asi tak :)

A všechno je v rujkou GM který může všechno změnit a udělta tak, aby situace byla zábavná? :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

nechcelo sa mi to cele citat.... vacsino som vsak precital...

ale shadowrun ma par chyb a pravidla ktore v podstate neviete upravit...

napriklad pistol Five Seven.... bez problemov prestreli standarnu policajnu nepriestrelnu vestu bez toho aby nejak vyrazne spomalila pripade akokolvek pozmenila drahu naboja... a na 500 metrov bezproblemov prestreli titanovy plat...

a v SR je to lahka pistol 6L....

proste SR ma chyby ale aj napriek tym chybam je to najlepsi rpg system aky som hral... prisposobivost atd taku ziaden system nemal....

a pokail hrate s rozumom a riadite sa priblizne terajsim svetom az na par zmien tak nikdy nemoze dojst k tomu aby vam ludia pobehovali po ulici s viac ako pistolou atd...

u nas aj vela postav oic ma... a preco nie... ved nikto nepovedal ze nemozes mat vela falosnych uctov takze o tebe nevedia nic... a stopovanie oic je hlupost... to sa neda... a aj keby tak zbehnes za techhnikom nech tu hlupost vyberie a mas pokoj...

vsetko zalezi na tom ako si to kto vylozi a ako sa k tomu postavi...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Shadowman píše: ....
napriklad pistol Five Seven.... bez problemov prestreli standarnu policajnu nepriestrelnu vestu bez toho aby nejak vyrazne spomalila pripade akokolvek pozmenila drahu naboja... a na 500 metrov bezproblemov prestreli titanovy plat...

a v SR je to lahka pistol 6L....

u nas aj vela postav oic ma... a preco nie... ved nikto nepovedal ze nemozes mat vela falosnych uctov takze o tebe nevedia nic... a stopovanie oic je hlupost... to sa neda... a aj keby tak zbehnes za techhnikom nech tu hlupost vyberie a mas pokoj...
tak ta pistol je snad jedno jestlito v realu je jinak né? je to jen jmého a hlavně kdo se vyzná ve zbraních ... :) Já ne. A je mi jedno jestli v realu ta dělá něco jiného.. důležité je že se dá z čeho vybrat :) tedy že jsou rozdílné zbraně.

OIČ: no tak u nás nikdo na začátku neměl.. dne jsme si sehnalynějaká falešná aby jsem mohli lépe proplouvat mezi hlídkami a tak :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

no ide o to ze ostatne pistole ti standarnu vestu neprstrelia a tato ano... samozrejme este D Eagle...

takze v SR by si lam ignorovat vesty v podtste co sa ale nedeje... ale to je jedno...

a s oic ani u nas nikto nezacinal respektive teraz uz aj zaciname niektory...da sa to hrat aj s oic.. staci byt vynaliezavy a nehrat striktne podla pravidiel a samozrejme nerobit uber hluposti....
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Jerson:
hele hrál jsem také dva Runy které vydala FASA a myslím že mě dost naučili o té volnosti použití pravidel, jak se dá co řešit... jmenuje se to Ztráta krve a další jednoduchý je Hymalajská pomsta :)

Kdyby si je váš GM přečtl (nebo ty) možná by to změnilo radikálně postoj :) sice ztráta krve je dost katastrofická a my ji hráli jan proto aby jsme se od toho něco naučili .. a pak jsem ji dal přečíst všem hráčům... a dál ten děj nerozvádíme ale hodně mi to pomohlo v tom jak se co tvoří a udrželo mě to nauzdě při mojichplánech NP a jejich schopnostech :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Dag: Poslyš, Dagu... Možná jeden dlouhej příspěvek s nadpisama místo těch pěti, co ty na to, hm?
Tuk-Enek byla naprosto PERFEKTNÍ postava! Víš, o kolik odpočinkovější oproti Sienovi a jiným vážným postavám bylo hrát postavu, která vidí svět jednoduše a každý problém má své řešení, přinejhorším vyjádřené v kilogramech trhavin?

Co se týče zbraní - zraň sama průraznost neovlivňuje, jde o vlastnost munice, zbraně se týká jen tím, kterou municí se z ní střílí (ráže apod.)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Shadowman píše:proste SR ma chyby ale aj napriek tym chybam je to najlepsi rpg system aky som hral... prisposobivost atd taku ziaden system nemal....
Nabízí se otázka, jaké jiné systémy jsi hrál ...

MaxiDog - Himalájská pomsta byl náš první run s prvním GM, mám jí doma a zrovna o ní jsem mluvil - první akce, kdy jsem jednou sondou zlikvidoval všechny tři maníky.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Jerson píše:
Shadowman píše:proste SR ma chyby ale aj napriek tym chybam je to najlepsi rpg system aky som hral... prisposobivost atd taku ziaden system nemal....
Nabízí se otázka, jaké jiné systémy jsi hrál ...

MaxiDog - Himalájská pomsta byl náš první run s prvním GM, mám jí doma a zrovna o ní jsem mluvil - první akce, kdy jsem jednou sondou zlikvidoval všechny tři maníky.
Že bych to bral osobně? MaxiDog :)

No toje hezké, ale nechápu kde se ti podařilo jen tak proletět Seatllem s sondou s kulometem ve stojanu :)
To asi osamělá hvězda někde chrápala :)

U nás to probýhalo tak, že si kluci pronajali vedlejší pokoj a vyčkávali co se bude dít :) Pak jim maníci málem utekli, protože byli nepozorní a než zaraagovali ,tak ti tři šli už přes recepci ven :)
Ovšem rychle je dohnali a když je oslovily se sbraněma v rukou tak maníci odpověděli střelbou... . Pobyli je docela rychle...
Decker v domě ovšem neměl takové štěstí a nepodařilo se mu ochránit data a museli vypnout celej systém :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

Jerson píše:Nabízí se otázka, jaké jiné systémy jsi hrál ....
gurps,drd,dnd,adnd,vtes...

bolo toho par.... ale fakt je ten ze najviac nam vyhovuje shadowrun pretoze tie pravidla su fakt prisposobive a nepotrebujes k nim hafo handbookov atd....

2Tuk nj to mas pravdu FS striela 5,7 mm v podstate ako jedina pistol na svete... a preto ma taky prieraz...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů