Karma, věc hrdinů či odpad na dohazování kravin?

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Karma, věc hrdinů či odpad na dohazování kravin?

Příspěvek od OneIceOne »

Nadhazuji dískuzi na téma karmy. Moje první otázka zní: Myslíte si, že je karma neco hrdinského,co má postavu chránit ve smrtelných situacích či naprosto ztracených chvílích a nebo je to jen prostředek na dohození čehokoliv postava chce. U nás se teď objevila zajímavá myšlenka, když se postava učící se kouzlu asi 3x dohazovala za karmu. Resili jsme zda takovéhle dohazování nezakázat či nechat jen po zvážení gm, protože se podle některých z nás vytrací takové to hrdinské prostředí. Tak podme debatovat :-)=
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

karma vyjadruje podla mna skusenosti postavy

to vyjadruje to ze si mozes hodit este raz a nedostanes zasah rpetoze si natolkko skuseny ze vies ze ked sa pohnes tymto smerom super to nebude cakat atd...

na ucenie nieviem ci by som ju dovolil pouzivat... je to to iste ako by si chcel pouzit karmu na vnimanie...
na ucenie mas ucitelov ktory ti to cielove cislo znizia atym ulahcia sa uceniu... nemusis sa to naucit na prvy krat...
tak isto ked ides na skusku nemusis na prvy krat spravit aj ked sa ucis a ani na druhy krat a preto by sa na toto karma pouzivat nemala...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

já používám něco jako karmu, ale poněkud jiným způsobem, a jako atribut hrdinství postav je to velmi dobré. Hráči jí používjí ve vypjatých situacích a použití konkrétného počtu bodů musí nahlásit předem. Na učení novinek jí nedvoluju poižít, leda by šlo o vyučování jak znaškodnit výbušninu, když už běží časovač k nule.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Příspěvky: 26
Registrován: 26. 2. 2006, 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karma, věc hrdinů či odpad na dohazování kravin?

Příspěvek od Shadowalker »

OneIceOne píše:Nadhazuji dískuzi na téma karmy. Moje první otázka zní: Myslíte si, že je karma neco hrdinského,co má postavu chránit ve smrtelných situacích či naprosto ztracených chvílích a nebo je to jen prostředek na dohození čehokoliv postava chce. U nás se teď objevila zajímavá myšlenka, když se postava učící se kouzlu asi 3x dohazovala za karmu. Resili jsme zda takovéhle dohazování nezakázat či nechat jen po zvážení gm, protože se podle některých z nás vytrací takové to hrdinské prostředí. Tak podme debatovat :-)=
No já jsem se k tomu trochu vyjadřoval,ale takhle veřejně to bude skoro lepší.Vzhledem k tomu že já jsem ten čaroděj o němž je v předchozím příspěvku řeč...
Myslím že karma jak už tu někdo psal vyjadřuje zkušenost postavy a tudíž její pravděpodobnost že uspěje v LIBOVOLNÉ činnosti.
Uznávám že zákaz užívání karmy na učení kouzel má svůj smysl-proti tomu neprotestuju.Ovšem zakázat užití karmy pokud se snažim vyléčit svýho parťáka co je na S tak to mi přijde skoro jako šikana :-)= .Co si myslíte o tomto případu?
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

pokial kuzlis karmu vyuzivat mozes...

prave to vyjadruje tvoje skusenosti s kuzlami....
ked kuzlis nie je to ze zakuzlis a koniec ty drzis magicku energiu a transformujes ju v nieco.... a prave na to nieco ti skusenosti ost pomozu...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
Shadowalker
Příspěvky: 26
Registrován: 26. 2. 2006, 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowalker »

Shadowman píše:pokial kuzlis karmu vyuzivat mozes...

prave to vyjadruje tvoje skusenosti s kuzlami....
ked kuzlis nie je to ze zakuzlis a koniec ty drzis magicku energiu a transformujes ju v nieco.... a prave na to nieco ti skusenosti ost pomozu...

No jedná se o to,že OneIceOne mi to zakázal :>;o) .A právě o tom je můj nesouhlas s tímto postupem kterej on razí...
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Karma, věc hrdinů či odpad na dohazování kravin?

Příspěvek od MaxiDag »

OneIceOne:

ono jde o to jakou hru hrajete... asi se to dá brát dost individuálně...
U nás se to používá naprosto na cokoliv... přece jen, to že hráč bude ostatní zdržovat tím, že se bude muset dané kouzlo nebo danou věc učit opětovně (třeba tvorba fromulí, tvorba alchymistických a očarovávaných věcí) jen to posune čas a ostatní bud¡nebudou nic dělat enbo hráč nebude hrát.. protože nedovolit hráči, aby těchto schopností použil může být docela opruz..samozřejmě pokdu envymýšlí pořád něco..a nebo nechce umět něco co je s účinností 7+... tam už to zavání něčím jiným :)

Ovšem je to na druhou stranu opruz.. když skoro všechno hráč zvládne.. protože po několika bězích a to i s tím, že ho GM donutí, aby karmu pálil stejěn má 5-10 B a stím už pak konkrétní činost zopakuje 2-3krát...

Možná že by to omezilo pravidlo snížení přírustku volné karmy... třeba na 1/10 ale 1/100... pak by to nebylo tak "zneužitelné".

Osobně se ale musím přiznat, že takto volnou karmu využívám ..a to i u hledání vnímání, učení, vyvolávání...
Ovšem snažím se být rozumná a v případě že postava neví o nejakém nebezpečí nebo to pro ní není VELMY důležité pak se opakuje třeba jednou... nebo vůbec... při vyjednávání s kontakty ... případů kdy to většinou nevyužívám je dost, ale je také dost těch kde to využiji... ale jiní hráči mohou mít jiný přístup než já a klidně to používat kdykoliv..což není zrovna OK :)

Myslím si systém používání volné karmy jen ve extrém. případech je lepší ..ale má to svoji daň.. .:)
Zdraví Dag
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

hmm.

nevim jak v SR2, ale kdyz jsme hrali SR3 tak tam bylo pravidlo takovy ze se prirustek volny karmy casem zpomaluje. S celkovou karmou 1-50 jsme dostavali bod karmy kazdych 10 bodu celkove karmy (elfove pomaleji), s 50-100 kazdych 20 bodu a tak. bylo to trosku ciselne jinak, ale takovyhle byl princip.

Ale nevim jestli si to nas GM vymyslel nebo jestli je to oficialni soucast SR3.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Příspěvky: 26
Registrován: 26. 2. 2006, 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowalker »

Mám pocit že je to dost neoficiální zdroj...
Už jen proto že dochází k pálení karmy :cry:


Já nevím jak vy,ale u nás se karma pálí až nechutně často-to IOI moc dobře ví :-)=
Přísun karmy 1/100 mi pak tedy přijde poměrně šibeniční.Nevím kolik dostáváte za běh bodů vy,ale náš přísun je 2-7,víc jen ve ZCELA vyjímečných případech.To si nechci stěžovat-to je jen konstatování.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

to je otazka stylu hry. ja jsem za dva roky hrani nespalil jedinej bod karmy.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Příspěvky: 26
Registrován: 26. 2. 2006, 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowalker »

Sosacek píše:to je otazka stylu hry. ja jsem za dva roky hrani nespalil jedinej bod karmy.
No to je fakt hukot!Nespálit karmu?To máte asi dost laskavýho GM :eyecrazy:
Já spálil už desítky bodů karmy a nedovedu si představit že bych to neudělal...
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Spis jsme verili v opatrny pristup a hlubokou spolupraci :-)= a GM se nas taky nepokousel neustale zavrazdit, zeano.

EDIT: teda krome toho elfiho vevody. ale ten si za to mohl sam. a pak z toho obvinoval Michelle! idiot. kdyby ho Michelle chtela zabit tak to udela na miste a manovou strelou, pak spali telo ohnivou magii a nikdo se nikdy nic nedozvi $D jenze Michelle byla hodna holka a nikomu neublizovala ... nooo. teda. vetsinou.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 28. 2. 2006, 09:14, celkem upraveno 1 x.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Shadowalker
Příspěvky: 26
Registrován: 26. 2. 2006, 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowalker »

Sosacek píše:Spis jsme verili v opatrny pristup a hlubokou spolupraci :-)= a GM se nas taky nepokousel neustale zavrazdit, zeano.
Já si nemyslim že se nás GM pokouší zavraždit,ale nebezpečný věci vyžadujou riziko a to občas podle pravidel končí smrtí...
:cry: Já myslim že pokud jsi nepálil karmu tak jsou dvě možnosti vysvětlení:
1)Obtížnost hry jinde než u nás
2)Jsi daleko kvalitnější hráč než my a k tomu máš nehorázný štěstí...


Tak například boj s hlavnim záporňákem občas nějáké to spalování vyžaduje,pokud je to nějákej tuhoň.No nééé? :>;o)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ja nevim. proste jsme spolehali jeden na druheho a delali co bylo v nasich silach. a MYSLELI predtim nez jsme neco udelali. koneckoncu, neni jedno ze zakladnich pravidel preziti "think before you act. and beware that there are always consequences." ? Jasne, obcas jsem se nechal unest emocema postavy, ale tak to proste chodi 8)

My jsme byli takova lehci skupina. Nebyli jsme husty bouchaci co nekam nakraci a vsechny tam vykosi, my jsme spis shaneli informace, stopovali, lovili osamele cile, zkoumali, a tak podobne, takze jsme vzdycky museli vymyslet nejaky plan pokud jsme se museli nekou postavit, protoze v otevrenem boji bychom nemeli sanci.

Faktem je ze kdyz mas po dvou mesicich hrani treti postavu, jenom proto ze jsi mel smulu na kostky a proste ti to nepadlo, tak to neni moc velka zabava. Kdyz udelas chyby za kterou si muzes tak to nastve, ale kdyz ti umre postava protoze jsi mel proste smulu tak to nastve skutecne hodne, zvlast kdyz se ke svoji postave chovas jako k necemu vic nez k par cislum napsanym na papire. K cemu je ti piplat se s postavou, rozvijet jeji vztahy s ostatnima postavama, vypracovat se na nejaky misto v nejaky organizaci, konecne si koupit ten barak a mit tam velkej krb, kdyz ti potom ta postava umre protoze jsi mel zkratka smulu?

Nemam rad hry toho typu kdy si GM rekne "tak a ted tady nekdo umre" a jde vyrobit superhustyho zaporaka. vyvolava to ten dojem ze GM stoji proti hracum, coz je nesmysl.
But nobody came.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

Sosacek píše:hmm.

nevim jak v SR2, ale kdyz jsme hrali SR3 tak tam bylo pravidlo takovy ze se prirustek volny karmy casem zpomaluje. S celkovou karmou 1-50 jsme dostavali bod karmy kazdych 10 bodu celkove karmy (elfove pomaleji), s 50-100 kazdych 20 bodu a tak. bylo to trosku ciselne jinak, ale takovyhle byl princip.

Ale nevim jestli si to nas GM vymyslel nebo jestli je to oficialni soucast SR3.
To si vymyslel :>:o/
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů