Život postav a jejich možné směry!

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

od kedy dava smart -1 a nie -2....

a v ciastocnom kryte... tak mu to supne rovno do hlavy... tam nema ani pancier takze si hodi proti 10 a je to rovno S

proste a co ze lepsia municia... oproti obycajnej to nie je zase take vynimocne a nie je to take brutalne ako apds...

a strelne zbrane 3-4 ... no ako sa to vezme kludne mu daj aj 5... a ked ma 7 kociek na strelbu jednu aj druhu tak aspon jednu 6 hodis zatial co on musi mat tyzch uspechov 9 aby nedostal nic...
a 9 uspechov proti 10... to nie je sranda...

ono treba vyuzivat herne mechanizmy ktore sa naskytaju... on je v kryte tak ja mierim... on ma vysoky pancier ja mam lepsiu municiu
a tym nemusis ohrozit ostatnych...
a hlavne ako vravim blby ingram ma na ulici tak 40% ludi... 50% predatora a tycz zvysnych 10% su runeri s inou vybavou...

a hlavne v takej nizjkej stvrti ked sa potuluju tam gangy nemaju problem nejak nenosit zbrane ako ingram kedze policia tam velmi nechodi pretoze to tam vsetkemu vladnu gangy,mafia a pod...

ja neviem ale ja mam taky pocit ako keby sa ti zdalo ze ked das nieco silnejsie tak ho zabijes a ked to nedas tak mu nic nespravis...
a co.. nemusi rovno umriet... ved existuje dogwagons a pod... a aj keby on ma pocitat s tym ze proste na neho na ulici moze vytiahnut kde kto buchacku...
a ked nechce umriet alebo nic podobne tak nema vyvolavat roztrzky...

btw ma zaujima ako bude vzdy v kryte :o) z 90% postava nie je v kryte takze fakt neviem...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Shadowman

smartling I dává -1 a smart II dává -2 :)
dvojku bych bral u profíků, a tak ...

no s tím mířením do hlavy bych to bral jako hloupost nejde oto ho beztrastně zabít... jak by to asi bral... a efektem by bylo že by se bud¡nasral a nehrál ..což nehcci, a nebo hrál novou postavu a tu ještě více maximalizoval na vlastnosti.. ... tedy nenaučil se nic... jen to že musí ještě víc.

jj ale jak jsem uvedl, munice bude pak na všechny vylepšená a pokdu dámho tak dám každého slabšího....

jo to máš pčavdu ale pokud má nepřítel jedne či dva úspěchy tak podle pravidla o rezervách "pokud padne z rezerv více úspěchů než útočníkovy na útok tak se střelba zcela mine účinkem". Takže jeden úspěch a jeho rezervy 4-5 kostek proti 4 je reálné dát ???

Já jako mág se stavím tak bych v kritě byl a nejsem li tak se do něj přesunuji co nejdřív.. a on často sedí v autě... chodí v zadu... prostě klasika.. to ale asi dělají všichni magici. i když občas se nedá schovat. :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

to mas odkial smarltik 1 dava -2 smartlink 2 dava -2 a naviac poskytuje -1 pri strelbe z granatometu lebo je to nepriama strelba...

smartlink 2 vysiel vo Fields of Fire tam bolo este naviac dane ze dva za mierenu strelbu len +2 a nie +4 ale toto pravidlo sme zrusili...

btw SR 2 strana 89 tabulka modifikatorov smartlink so smartgunom -2 ;o)
laser dava -1...

no zabit... ono ho nemusis zabit aj take odstrelene koleno (to hlavne) je brutalne ;o) staci nejak V (a tam jeho VESTA nesiaha) a uz si nezachodi.. musia na operaciu noveho kolena atd..
a postava neumrie ale je to potom fun co potom ta postava ma robit ;oD
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Shadowman:
smart.. .máš pravdu nevímkde jsem to vzal :)
Pravda jě že by tomělo být asi častější u nějakejch mafiánů nebo lepčích gangů...

Asi stím dělat zatím nic nebudu .. jen počkám až to někdo odnese a nebo někdo bude říkat že je to divné ... doufám že to neodnesu já :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Nevím, kdo tu psal, že postava s Int 5 odolá kouzlům mířeným na inteligenci ... leda náhodou. Hrál jsem riggera s touto inteligevcí a nikdy jsem neodolat ani jednomu pitomému kouzlu (kromě toho nehážou se náhodou proti vůli? I když ono to vyjde nastejno).
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jerson: utocny kouzla proti vuli, iluze proti inteligenci.

tady jde o to ze magove maji jeste navic magicky rezervy. diky tomu maji na odolavani kouzlum cca 2x vic kostek nez podobnej nemag.

MaxiDag: proc by to nemelo byt castejsi?

ve ctvrty edici stoji asi 10k fufniku a ma 0.2 essence, coz je zhruba stejne jako za novou motorku (nebo za starsi auto) - a co takovej mafian oceni vic? motorku nebo smartlink? nemyslim nejaky gangstery co si vydelavaji prepadanim babicek v parku :) myslim skutecny mafiany, at uz jsou ruska mafie, puvodni tradicni italska mafie (pokud ovsem ve vasem svete italska mafie nerozvazi pizzu jako v Snehu, hehe) nebo yakuza.

ale je mozny ze ve stary edici neni cyberware tak levnej a tudiz tak castej, prece jen, SR4 je v roce 2070 a technologie asi pokrocila, ze. a nebo ty jako GM chce aby byl min castej, to je ok :) ale pokud je levnej a prinasi vyrazn vyhody pak by byli blbi kdyby ho nepouzivali a to jak hraci tak mafiani.
But nobody came.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jerson píše:Nevím, kdo tu psal, že postava s Int 5 odolá kouzlům mířeným na inteligenci ... leda náhodou. Hrál jsem riggera s touto inteligevcí a nikdy jsem neodolat ani jednomu pitomému kouzlu (kromě toho nehážou se náhodou proti vůli? I když ono to vyjde nastejno).
jsou kouzla kde odoláváš inteligencí nebo rychlostí...
a nacíc maník jak jsem psal je šaman, takže takových 6 kostek má v rezervách :) a odoláš pokud Gm nedá účinnost kouzla 6 a víc :)
si vem kouzlo s hodnocením 5. Ty házíš 9=5+4(rezervy) na odolání. proti cč:5 stačí tak 2-3 úspěchy což není tak nemožné. a jeho kouzlo s emine účinkem... protože u těchto kouzel je zasažený nějak omezen... a za každé dva čisté úspěchy je modifik. +1 :) takže když má 4 úspěchy a tu mu 2 seazíš.. tak +1 není moc velké omezení...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Omlouvám se Sosáček to již zdůvodnil.
Sosacek píše: MaxiDag: proc by to nemelo byt castejsi?
no nemyslel jsem si to ale myslím že to bylo tím že jsem to nepromyslel :) no už to budu používat častěji :)
Sosacek píše: ale je mozny ze ve stary edici neni cyberware tak levnej a tudiz tak castej, prece jen, SR4 je v roce 2070 a technologie asi pokrocila, ze. a nebo ty jako GM chce aby byl min castej, to je ok :) ale pokud je levnej a prinasi vyrazn vyhody pak by byli blbi kdyby ho nepouzivali a to jak hraci tak mafiani.
jj ok koukl jsme (SRe2) a stojí 0,5 esence a 2500 Yn :) takže ještě lebvnější.. a to co je v katalogu L&S kterej používáme asi bude ještě lepší a o trochu dražší :)
takže jem to jen podcenil u nějakejch mafiánů :) No příště to vylepším :)
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

ono staci mat blby laser co dava -1 a uz je to celkom dost poznat...

ako vravim treba sa naucit vyuzivat vsetky herne machanizmy a nie sa striktne drzat niecoho...

v SR existuje na vsetko protizbran... takze staci trosku porozmyslat a je to...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Shadowman píše:ono staci mat blby laser co dava -1 a uz je to celkom dost poznat...

ako vravim treba sa naucit vyuzivat vsetky herne machanizmy a nie sa striktne drzat niecoho...

v SR existuje na vsetko protizbran... takze staci trosku porozmyslat a je to...
jojo já laser používám... :)
používat munici která je vylepšená pro nějaký gang je dost opruz, a pokud ji zase bude nosit každej mafian tak si ji hráči ani nemusí shánět...
Víš ono je to dvousečné..pokud nepřátelé mají hafo vylepšené munice, tak ji musíš také prodat hráčům... pak se, ale souboj stává spíše vojenským setkáním, a tam my nesmětujem, není-li to dáno situací. Takže u nás těžko seženeš vylepšenou munici :) sice se to dá ale není to zase tak jednoduché.. .:)

Díky za názor. Budu o tom přemýšlet.. ale spíše to nechám tak a až na to někdo doplatí tak to budu řešit... třeba se to nestane. :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

1) Zajímalo by mě, podle jakých hrajete pravidel
2) Ten trpasličí šaman, jak si hrotí ty atributy a má jen 4 kouzla, umí krom toho ještě neco jineho? Myslím střílet dobře, či tak?
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

OneIceOne píše:1) Zajímalo by mě, podle jakých hrajete pravidel
2) Ten trpasličí šaman, jak si hrotí ty atributy a má jen 4 kouzla, umí krom toho ještě neco jineho? Myslím střílet dobře, či tak?
Hrajem podle 2e grimoaru, L&S Katalog, a pak nějaké domácí pravidla. :)

jo umí střelbu na 5.. ale to je myslím tak všechno... docela mě zlobí kduž takovým stupidním způsobem vede tvorbu postavy.. on ji totiž na začátku maximalizoval... síla a charisma a rychlost na 1 :) a zbytek dal na co nejvíc... A u nás hrajem na malý výskyt metalidí takže na čistého kouzelníka musel dát přioritu A a B :)

No pak jsem dáel hráli tak že jsem prováděli na nějaké složitější věci testy a tam se mu to hrozně nevyplatilo... takže se snaží ochránit svou postavu... Konečně dal dokupy charakter s životopisem... a taky něco hrál... protže jsem mu pohrozil ztrátou výhod totemu a popřípadě ztřeátou mag. schopností (moc to nehrál... můj pocit je ten že se bál že umře a tak se mu nechtělo neco tvořit - teď už šance na rychle umrtí pominula a tak se dal do hraní):)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hm. V SR neni problém někoho zlikvidovat separé... pokud netrváš na tom bejt bezpodmínečně fér.
Postav zápletku na pomstě někoho, komu někoho zabili (někoho herně nepodstatnýho - bráchu, co dělal barmana nebo tak) a tvrď, že si cíl určil náhodně kostkou... neřikám, abys ho takhle hned odstřelil, jen můžeš zkoncentrovat pozornost na něj a způsobit tak, aby ohrožení ostatních nepřerostlo únosnou míru.
Tohle mě jen tak napadlo... řešení je určitě víc
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů