[d20] Pathfinder (1e)

Diskuze o rodině Dungeons and Dragons, nejhranějších RPG současnosti. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 922
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49

[d20] Pathfinder (1e)

Příspěvek od Jarilo » 3. 5. 2010, 16:41

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG
Pathfinder představuje klasické dobrodružné fantasy RPG postavené na pravidlech 3.5 edičního DnD. Oproti svému předchůdci nabízí veškerá pravidla, včetně rad pro DM, v jedné takřka šesti set stránkové knize. Pathfinder přináší upravená a rozšířená pravidla, nové či vylepšené skilly, kouzla a magické předměty. Systém například umožňuje vybrat si jeden ze tří stupňů rychlosti vývoje postavy.
Na Tvorbě se mimo jiné podílel i Monte Cook, autor další hry vycházející z pravidel 3.5E DnD - Arcana Evolved.

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Dalcor » 23. 3. 2011, 12:40

No pokud bude v družince Cavalier s bojově zaměřenými taktikami a budou se správně používat Bojové manévry pak naopak si myslím že i na High Levelech budou bojové postavy mít co na práci. Cavalier může na vysokých úrovních při charge dávat hodně přes 150 dmg...(Viz Cavaliers Creed). Což mě je jedno, ale jako matematické vyjádření Cavalierského Power Buildu to je celkem zajímavé čísli
Zatím mají družiny pod mým vedením 8. level /Začínáme 4 knihu Council of Thieves/. Pak budu vyprávět.
Advanced Feats: Cavaliers Creed published by Rite Publishing
That’s Quite a Charge tab
So just how much damage can the 20th-level tawny knight do on a charge? Without taking into account magic items, a small lance does 1d6 damage. A two-handed grip gives us +7, Power Attack yields +18, basic challenge is a cool +20,
Bloody Banner is +4, and knight’s challenge tacks on 20. Not a bad start.
Spirited charge is triple damage as is supreme charge as is the lances critical multiplier, totaling seven times normal damage using the multiplier math in d20, which add on the “additional” damage from each effect in play. Now the
challenge damage is “extra damage,” which you don’t multiply, but Power Attack and Strength do “bonus damage” which is multiplied. Supreme charge and Bloody Banner add to all damage rolls, so that multiplies too.
Add it all up, and that gives us 32–37 times 7 for 224–259 plus 20 more for as much as 279 damage. Even an un-buffed
average non-critical hit is about 192 damage, whichis serious business.

Samgar
Příspěvky: 11
Registrován: 27. 10. 2010, 01:36

Re: Pathfinder

Příspěvek od Samgar » 23. 3. 2011, 12:47

Ta myšlenka není špatná, ale pokud máš v grupě arcane castera- fly a whatever, třeba fireball-WIN WIN. Tohle combo je pořád silné-Fly je jedno z nejsilnějších defensivních kouzel a je nízkolevelové-nikdy nechybí na mém spell listu. Přidej k fly greater invisibility a máš vystaráno.

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Dalcor » 23. 3. 2011, 12:55

Je dost věcí které ti můžou zrušení zrušit, nebo oponentovi létající stvůry. Counterspelly a pod. Ano je to imba, ale dá se s tím, hlavně v dungeonu :)

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7698
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Bajo » 23. 3. 2011, 13:02

Ha, Dalcor žije 8)
Hrajete nějaké dobrodružství od Paizaků? Docela by mě zajímali nějaké reference ohledně kvality.

Samgar
Příspěvky: 11
Registrován: 27. 10. 2010, 01:36

Re: Pathfinder

Příspěvek od Samgar » 23. 3. 2011, 13:37

Dalcor píše:Je dost věcí které ti můžou zrušení zrušit, nebo oponentovi létající stvůry. Counterspelly a pod. Ano je to imba, ale dá se s tím, hlavně v dungeonu :)
Určitě máš pravdu, nicméně i v dungeonu se caster umí efektivně bránit (displacement,mirror image, greater invisibility atd.). Pokud to bude focuslej transmutátor nebo conjurator-vyhází tam summony nebo nahází buffy na grupu a má vysmáto. Pointa toho je, že pokud nebude v dungu nebo kdekoliv antimagic field,dead-magic zona nebo tam někdo nebude házet každé kolo counterspell,nebo dispel (díky tomu, ale zase nebude dělat nic jiného), má protě caster navíc. Možná to vypadá, že mi to imponuje, opak je pravdou. Vadí mi síla casterů a i jejich možnosti, které jiné classy nemají. Rád je hraji ne z důvodu jejich "combatní" síly, ale velmi pěkné variability i v nekombatních situacích- naštěstí je v dnd(i v pathfinderu) spousta necombatních kouzel.

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Dalcor » 23. 3. 2011, 13:49

Momentálně jedu tři Adventure Path

Kingmaker - vedu jako DM Dokončili jsme první knihu, začínáme budovat království. Kingmaker je o tom, že vás z Páni mečů z Rostova pošlo vybudovat nové správní celky na území, které je jakýsi nárazníkový pás mezi Brevoyí a Říčními královstvími. Země nikoho. Po zabití místního vldce banditů lze začít budouvat království. První kniha má určený konec- zabití Stag Lorda a počátek budování Baronátu. Jinak je zde celkem asi 20 1-3.lvl encounterů, některé příběhové (bandit camp napomáhající infiltraci do pevnosti stag lorda), některé čistě "náhodné". Je to o průzkumu hexové mapy kdy encountery /víly, staý důl, trosky chrámu, koboldi/ můžou mít na budování království vliv. Moje družina například uzavřela s koboldy mír a obchodní smlouvy. V druzé knize jsou popsány pravidla pro zprávu království a pár událostí, plus lineární dobrodružství. Celkem zatím bezvadné všichni si to užívají a chtějí se soustředit spíše na vlastní budování než na ty další knihy.

Council of Thieves. Jsme DM. Tady jsme dodělali třetí knihu. Hra se odehrává v Cheliaxu, ve městě Westcrown, kdysi hlavním městě kde kdysi zemřel bůh Aroden. Westcrown je sužován úpadkem, stínovými bestiemi a pod. Družina je součástí boje za větší enzávislost na rodu Thrunů a zároveň figurkou v mocenském boji v Radě zlodějů, faktickými vládci westcrownu. Jedná se samozřejmě o lineární dobrodružství, musím říct že většinou skvěle napsané, až ve třetím díle mi trochu chybělo že hádanky se řeší pouze hodem a nejsou tu opravové puzzle. Jinak je to většinou o boji, druhý díl je naposto skvěly protože umožňuje odehrát divadelní hru /mám jí skoro celou přeloženou/. Sice je to hlavně řešeno performem, je zde kompletní scénář i s web enhancementem na webu, takže je možno obsadit role hráči a odehrát to.Byla to super zábava. Chystám se ten text i s dalšími postavami vydat.

Legacy of Fire. Hraju. Jedná se o 3.5 ne p PFRPG hru. Odehrává se to na pozadí bojůl mezi efreety a džiny v Katapešti. Zatím toho moc říct nemohu, protože jsme ještě nedohráli první knihu takže si jí nemohu přečíst, ale je to zatím dobrá zábava a zajímavé /arabské/ prostředí.

A chystám se rozjet Serpent Skull

Alteor
Příspěvky: 28
Registrován: 4. 1. 2012, 19:51

Re: Pathfinder

Příspěvek od Alteor » 5. 2. 2012, 12:57

Existuje niekde preklad hry? Dik

Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Pathfinder

Příspěvek od Alef0 » 5. 2. 2012, 13:35

Neexistuje. Zatiaľ je to príliš veľký moloch na preklad. Namiesto toho sa môžeš spýtať na d20.cz na stav prekladu D&D štvrtej edície, resp. 3.5 edície.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Sniper » 12. 2. 2012, 11:52

Tak jsem si to na Pragoffestu koupil... přinejhorším do sbírky :) Ale myslím že tato varianta nehrozí, rozhodně je to dobré čtivo a hodně nápadů se mi líbí.

Ale v mnoha věcech vidím stále ponechané chyby starých edic a jsem rád že mám odmástrovanou kampaň ve 4kách, takže můžu přebrat některé myšlenky, třeba že nejsou savy, ale vždy si hází útočníci proti příslušné obraně, že se pro ukončení efektu hází zjednodušený 50/50 sejv (a není si potřeba pamatovat jaké bylo DCčko efektu), ruší se full-round akce apod.. Výsledkem je že si zase uděláme vlastní pravidla, beroucí si myšlenky z Pathfindera a zjednodušení ze 4řek. Uvidím jak to dopadne :)
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial

Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 3532
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Pathfinder CZ

Příspěvek od ShadoWWW » 4. 7. 2012, 16:06

Neboť se opět o něco přiblížila možnost vydání Pathfindera v češtině (než se možná ztratí v nedohlednu), je třeba pohnout diskuzi trochu dále.

Jako první (a snad ne jako poslední) vyjde nejspíš Beginner's Box (dále BB). Nebudeme si nic nalhávat, cena licence + výrobní náklady nejsou zanedbatelné a počet potenciálních kupců jakékoliv hry na hrdiny je velmi nízký. Mám tedy dva dotazy:

1) Jakou nejvyšší cenu byste byli ochotni zaplatit za překlad BB?
2) Jaký způsob propagace by byl podle vás nejlepší, aby se o hře (překladu) dozvědělo co nejvíce lidí?

Doufám, že se do diskuze zapojí co nejvíce lidí.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pathfinder CZ

Příspěvek od PetrH » 5. 7. 2012, 12:13

Pokud by obsah byl totozny s tim co hlasa original tak 690 je dobra cena:)

Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3499
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder CZ

Příspěvek od crowen » 5. 7. 2012, 13:49

PetrH píše:Pokud by obsah byl totozny s tim co hlasa original tak 690 je dobra cena:)
Ved to je menej ako cena originalu po prepocte na CZK a to treba pocitat s tym, ze pribudnu naklady na preklad a novu sadzbu plus sa toho vyrobi radovo menej ako US verzie a teda to zakonite bude drahsie

Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder CZ

Příspěvek od Peekay » 5. 7. 2012, 15:44

Ale ved ho chlapca nechajte, on sa pouci po kolizii s tvrdou realitou :D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 5910
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Pathfinder CZ

Příspěvek od Fritzs » 5. 7. 2012, 22:33

Peekay píše:Ale ved ho chlapca nechajte, on sa pouci po kolizii s tvrdou realitou :D
Nadějí opovrholali již staří řekové, ale myslím, si, že by se to prodalo i za 950 CZK, nebo i víc. Otázka kolik kusů...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder CZ

Příspěvek od Peekay » 6. 7. 2012, 09:20

Pri tom, kolko je to stran (odhadom by to mohlo byt tak 200-250 normostran), sa obavam ze celkove naklady by si nedostal pod 1000 CZK na kus, ak chces mat ten preklad spraveny aspon trochu k svetu. A to by si este musel mat nadsenca a la Alef, ktory profesionalny layout spravi zadarmo.

(ak by si chcel mat komponenty porovnatelne s originalom, dostanes sa urcite s cenou este vyssie - ved len ten Flip-mat co je vnutri stoji 9 dolarov kus)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů