Rejpave dotazy k DnD

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Merendil píše:Nevím kam bych to jinam napsal ta se zeptám tady :-)
Když to nenavazuje na diskusi nikde jinde, bývá lepší založit nové téma. Potom nedochází k tomu, že uvnitř tématu kritizujícího DnD se začnou řešit dotazy na něj.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Pjotr píše:Když to nenavazuje na diskusi nikde jinde, bývá lepší založit nové téma. Potom nedochází k tomu, že uvnitř tématu kritizujícího DnD se začnou řešit dotazy na něj.
... ne ze by se ta diskuse jmenovala dotazy k dnd nebo tak neco ...

anyway, jakej je v adnd2e smysl za dualclass/multiclas a proc je multiclass jen pro nelidsky rasy a podobne? zkousel jsem neco najit v prirucce, ale tam to berou jako naprosto neoddiskutovatelny fakt a nerikaji proc to tak je, a mne, jak uz je mym zvykem, PROC neobycejne znamena.

a druha vec - rychlost zbrani. to je vymysl BG, nebo to je v tech pravidlech popsano? protoze podle toho si muzu vzit mensi, ale rychlejsi zbran (a mit vic utoku) a nebo silnejsi a pomalejsi (a davat vetsi rany), coz pridava variabilitu a prijde mi zvlastni ze by to v 3e rusili.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Sosacek píše:a druha vec - rychlost zbrani. to je vymysl BG, nebo to je v tech pravidlech popsano? protoze podle toho si muzu vzit mensi, ale rychlejsi zbran (a mit vic utoku) a nebo silnejsi a pomalejsi (a davat vetsi rany), coz pridava variabilitu a prijde mi zvlastni ze by to v 3e rusili.
Nevím jestli se to tu řešilo už dříve, nepročítal jsem příspěvky předtím, takže reaguju jen na tenhle tvůj poslední příspěvek. Rychlost zbraně v 2E je záležitost, která se týká iniciativy. Číslo, které vyjadřuje rychlost zbraně se přidá k hodu na iniciativu. Obecně se tedy dá říct, že kdo má lehčí zbraň se kterou se lépe manipuluje, ten má větší šanci, že zaútočí dříve. Největší výhodou jsou tedy zbraně přirozené (ruce, nohy, tlama...) které mají automaticky rychlost 0 a hod na iniciativu nijak dál neovlivňují.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Vannax píše: které mají automaticky rychlost 0 a hod na iniciativu nijak dál neovlivňují.
Ehm a nemají náhodou postih za velikost pokud útočíš přirozenými zbraněmi?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

RE: Dalcor

Přirozené zbraně samy o sobě nemají postih za velikost. Ale jestli se budeme bavit o ostatních bonusech a postizích k INI, tak máš recht - velikost postav to taky může ovlivnit a můžeme dál počítat se zatížením, terénem, atd. atd.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

a s poctem utoku to nesouvisi? slo mi o to jestli si muzu v 2e vzit rychlou zbran a mit z toho nejaky vyhody. jednu uz mam, zautocim driv, ale zajimalo by mne jestli tam je jeste neco.

pokud to chapu sravne, tak ve 3e tenhle faktor neni, nebo ano?

a jak je to s tema multiclassama?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Sosacek píše:a s poctem utoku to nesouvisi? slo mi o to jestli si muzu v 2e vzit rychlou zbran a mit z toho nejaky vyhody. jednu uz mam, zautocim driv, ale zajimalo by mne jestli tam je jeste neco.

pokud to chapu sravne, tak ve 3e tenhle faktor neni, nebo ano?

a jak je to s tema multiclassama?
Když to vezmu do důsledku, tak čím větší rychlostní faktor zbraň má, tím větší, je šance, že se v daném kole vůbec k útoku nedostaneš. Když součet tvého hodu na iniciativu a různých bonusů a postihů (včetně rychlostního faktoru) přesáhne číslo 10, dostaneš se k útoku až v příštím kole. (Jestli neco takoveho je v 3e to nevim).

Příklad:
Hod na iniciativu = 7
Rychlost zbraně = 5
Výsledek = 12
Znamená to, že v tomto kole jsi bez útoku a v příštím kole je tvoje iniciativa 2.

Co se tyce nasobnych trid, priznam popravde, ze na tvoji otazku odpoved nemam, musel bych se trochu podivat do pravidel. (a mozna ani v zakladnich pravidlech to neni). Vim ze jsme to kdysi v nasi druzine nejak probirali, ale to uz je sakra dlouho a fakt si to nepamatuju.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Nic takového v DnD 3e není, protože to autoři považovali za moc složité. Hra se má hrát a ne u ní pořád počítat... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 150
Registrován: 27. 6. 2003, 11:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Horacio »

Vannax píše:Když to vezmu do důsledku, tak čím větší rychlostní faktor zbraň má, tím větší, je šance, že se v daném kole vůbec k útoku nedostaneš. Když součet tvého hodu na iniciativu a různých bonusů a postihů (včetně rychlostního faktoru) přesáhne číslo 10, dostaneš se k útoku až v příštím kole. (Jestli neco takoveho je v 3e to nevim).

Příklad:
Hod na iniciativu = 7
Rychlost zbraně = 5
Výsledek = 12
Znamená to, že v tomto kole jsi bez útoku a v příštím kole je tvoje iniciativa 2.
No vida ::o takhle jsme to nikdy nehráli a k útoku ses dostal i s iniciativou přes 10 8) Ale my se pravidel nikdy až tak nedrželi (ani nevím, jestli tam něco takového je) 8)
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Alnag píše:Nic takového v DnD 3e není, protože to autoři považovali za moc složité. Hra se má hrát a ne u ní pořád počítat... $P
V 3E jsou tedy všichni stejně rychlí. Jedno jestli bojuješ lotulisem nebo dýkou.... dyk je to skoro to samý.... Jednoduchost na úkor logice.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vannax píše:
Alnag píše:Nic takového v DnD 3e není, protože to autoři považovali za moc složité. Hra se má hrát a ne u ní pořád počítat... $P
V 3E jsou tedy všichni stejně rychlí. Jedno jestli bojuješ lotulisem nebo dýkou.... dyk je to skoro to samý.... Jednoduchost na úkor logice.
Ano. To je podstata posunu od ADnD 2e k DnD 3e. Logika a realističnost ustoupily jednoduchosti, rychlosti a hratelnosti.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Překročení hranice 10 je dost podezřele, když některé zbraně mají rovnou iniciativu přes deset (obouručák 11) to ani s možností tří útoků za dvě kola by sis ani jednou nesknul. :think: Ale my to s tou hranici 10 nehrajeme.

Dualclass je u lidi umožňuje na určité úrovni přestoupit na jiné povolání a začít v něm znovu. např válečník na páté se stane knězem a je kněz na první. Pokud použije své staré válečnické schopnosti tak za ně nedostává zkušenosti.

multiclass je pro nelidi a umožňuje hru více povolání zároveň, např. kněz-válečník, válečník-zloděj, u elfů dokonce trojpovolání válečník-mág-zloděj atd. Při multiclassu se všechny tři povolání dostávají zvolášť zkušenosti, takže klidně můžete mít jednu věc na páté a ostatní třeba jen na druhé. Pokud v jednom povolání přestoupíte tak třeba životy, co si hodíte se dělí počtem povolání a ty vám přibydou. např dvojpovolání přestoupí válečníkem, hodí deset a přibyde mu 5 životů. Saving a thaco má postava nejlepší číslo z danných povolání, válečník-kouzelník bude mít thaco válečníka a savingy kouzelníka.

Pokud vím bylo dělané nějak v souladu s možností růstu postav, jelikož jedině lidí mají neomezené levely, tak zase nemohou mít multiclass postavy, ale mohou pouze přestoupit na jiné povolání v rámci dualclassu.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Alnag píše:Ano. To je podstata posunu od ADnD 2e k DnD 3e. Logika a realističnost ustoupily jednoduchosti, rychlosti a hratelnosti.
To je posun asi takový jako od Dostihů a sázek k Člověče nezlob se. Někomu takovýhle posun k době kamenné možná vyhovuje. Mně ne.
Ebon Hand píše:Překročení hranice 10 je dost podezřele, když některé zbraně mají rovnou iniciativu přes deset (obouručák 11) to ani s možností tří útoků za dvě kola by sis ani jednou nesknul. Ale my to s tou hranici 10 nehrajeme.
Řekl bych, že hranice 10 je dost na místě. Postavy si pak rozmyslí, jestli se budou tahat s halapartnou, obouručákem a těžkou kuší nebo jestli zvolí lehké zbraně. Pak PC nevypadají jako chodící zbrojnice.
Dobře to ještě doplňuje systém dovedností na zbraně. To je taky super věc.
Já systém iniciativy se započtením rychlosti zbraně používám (i se zachováním hranice 10) a ze zkušenosti vím, že je to velice dobrá věc. Hráči rychle přehodnotili co pro ně souboj představuje a z namachrovaných bitkařů se celkem rychle staly normálně uvažující postavy.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vannax píše:
Alnag píše:Ano. To je podstata posunu od ADnD 2e k DnD 3e. Logika a realističnost ustoupily jednoduchosti, rychlosti a hratelnosti.
To je posun asi takový jako od Dostihů a sázek k Člověče nezlob se. Někomu takovýhle posun k době kamenné možná vyhovuje. Mně ne.
Ano, i tak se na to můžeš dívat. Na druhou stranu se zdá, že sázky a dostihy už nikoho moc nebavily. Zatímco Člověče nezlob se je pořád cool. $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Alnag píše:Ano, i tak se na to můžeš dívat. Na druhou stranu se zdá, že sázky a dostihy už nikoho moc nebavily. Zatímco Člověče nezlob se je pořád cool. $;)
Jo jo. Když nemaj děti na dovče přístup ke kompu, venku chčije a televize není v dosahu, pak i Člověče nezlob se začne být kůl...i pro rodiče! To je ovšem případ krajní nouze. Mám si to tak přebrat i v případě 3E? :lol:
Zamčeno

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů