Rejpave dotazy k DnD

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Zamčeno
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

vite jaky dnd povolani jste? zkuste to tady: http://www.okcupid.com/tests/take?testi ... 6472625027
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak to sem tušil... Arcane Trickster; 18% Combativeness, 53% Sneakiness, 82% Intellect, 19% Spirituality
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Wizard
33% Combativeness, 30% Sneakiness, 58% Intellect, 8% Spirituality

Eh, cože? Já a čaroděj?
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Spellsword
77% Combativeness, 33% Sneakiness, 58% Intellect, 16% Spirituality

:-)=
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 167
Registrován: 3. 7. 2004, 23:03
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Wizard
11% Combativeness, 23% Sneakiness, 58% Intellect, 8% Spirituality

A podivuji se tomu stejně jako Jerson.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Já su taky Wizard
37% Combativeness, 36% Sneakiness, 76% Intellect, 8% Spirituality
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Spellsword
59% Combativeness, 10% Sneakiness, 82% Intellect, 44% Spirituality

Bohužel paladinství nedosáhnu kvůly temné historie, ale Bladesingers jsem měl vždycky rád. Paladin býr nemůžu neboť jsem také agnostik.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Warhammer
Příspěvky: 130
Registrován: 7. 6. 2004, 12:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warhammer »

Dalcore celkem necekane vysel Paladin me :cry:
Ja a paladin :eyecrazy:


Paladin
66% Combativeness, 26% Sneakiness, 44% Intellect, 55% Spirituality
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Warhammer píše:Dalcore celkem necekane vysel Paladin me :cry:
Ja a paladin :eyecrazy:


Paladin
66% Combativeness, 26% Sneakiness, 44% Intellect, 55% Spirituality
U tebe bych spic cekal Blackguarda... $lol$
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Warhammer
Příspěvky: 130
Registrován: 7. 6. 2004, 12:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warhammer »

All: Mam dotaz, ale ne rejpavej k DnD 3.5:D

Buckler-Axe, Dwarven (Complete Warrior)
..........+1 shield bonus to AC. As with any shield, when you attack with a dwarven buckler-axe, you do not get the shield bonus to your AC. Like a spiked shield, a buckler-axe can be enhanced as a weapon, as a shield, or both, but such enhancements must be paid for and applied separately..................

Prelozit si to dovedu ale s aplikaci do souboje uz je to horsi :oops: Mohl by mi nekdo rict jak to funguje? Stit ktery je i zaroven zbran jako off-hand. Takze kdyz s nim zautocim v full round attacku tak zadnej bonus za shield neni? Pred kolem se rozhodnu jestli ho budu mit jako shield nebo jako zbran a plati to cele kolo??? Nebo se to tyka primo te chvile v utoku a po zbytek kola je to shield? :eyecrazy:
Alnag píše:U tebe bych spic cekal Blackguarda... $lol$

:P :P $P $P :-)=
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Asi jo :oops:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ »

Warhammer píše:All: Mam dotaz, ale ne rejpavej k DnD 3.5:D
Buckler-Axe, Dwarven (Complete Warrior)
..........+1 shield bonus to AC. As with any shield, when you attack with a dwarven buckler-axe, you do not get the shield bonus to your AC. Like a spiked shield, a buckler-axe can be enhanced as a weapon, as a shield, or both, but such enhancements must be paid for and applied separately..................

Prelozit si to dovedu ale s aplikaci do souboje uz je to horsi :oops: Mohl by mi nekdo rict jak to funguje? Stit ktery je i zaroven zbran jako off-hand. Takze kdyz s nim zautocim v full round attacku tak zadnej bonus za shield neni? Pred kolem se rozhodnu jestli ho budu mit jako shield nebo jako zbran a plati to cele kolo??? Nebo se to tyka primo te chvile v utoku a po zbytek kola je to shield? :eyecrazy:
Tyhle věci obvykle platí celé kolo. T.j. od tvé akce až do tvé následující akce.
Prostě se rozhodneš se tím bucklerem bránit a útočíš jen druhou zbraní a pak se ti od té doby počítá bonus k AC. V další kole ale tou věcí chceš útočit, tak se ti až do tvé další akce nepočítá do AC pro všechny útoky, které na tebe v tu chvíli jsou.

Někde jsem viděl soupis featů a snad právě v CW byl nějaký na to, abys mohl útočit rukou s bucklerem a zároveň se s ním účině bránil.

BTW neviděl jsem CW, jak ta šílenost vypadá? Buckler s bodcem si dokážu představit, ale se sekerou?
Uživatelský avatar
Warhammer
Příspěvky: 130
Registrován: 7. 6. 2004, 12:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warhammer »

LZJ píše: Tyhle věci obvykle platí celé kolo. T.j. od tvé akce až do tvé následující akce.
Prostě se rozhodneš se tím bucklerem bránit a útočíš jen druhou zbraní a pak se ti od té doby počítá bonus k AC. V další kole ale tou věcí chceš útočit, tak se ti až do tvé další akce nepočítá do AC pro všechny útoky, které na tebe v tu chvíli jsou.

Někde jsem viděl soupis featů a snad právě v CW byl nějaký na to, abys mohl útočit rukou s bucklerem a zároveň se s ním účině bránil.

BTW neviděl jsem CW, jak ta šílenost vypadá? Buckler s bodcem si dokážu představit, ale se sekerou?
diky :D jsem nejak tapal :-)

jo ten feat jsem videl, ale nevedel jsem kdyz je tohle jako zbran a buckler dohromady jestli to treba nefunguje jinak :-?

Kdybych sem umel vlozit obrazek tak ti ho ukazu ale je to zaostreny buckler s ctyrma vyrezama takze to hoooodne vzdalene pripomina tlustou dvoubritvou sekeru $lol$
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ »

Warhammer píše: Kdybych sem umel vlozit obrazek tak ti ho ukazu ale je to zaostreny buckler s ctyrma vyrezama takze to hoooodne vzdalene pripomina tlustou dvoubritvou sekeru $lol$
To vypadá nebezpečně i pro uživatele :think:
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Rejpave dotazy k DnD

Příspěvek od eerieBaatezu »

Vždycky jsme hráli ADnD 2nd s player options příručkami a když jsem potom viděl DnD 3, tak mi to přišlo jako stejná hra s jinými obrázky. :D To jsem trochu přehnal, ale zase tak moc velké rozdíly, abych musel jednu edici zatracovat a druhou vyzdvihovat jsem nikdy nenašel.

Jednou z věcí, které mě hodně mile překvapily na 3nd bylo konečně to, že věci jako kradení a lezení po zdech může dobře dělat každý a ne, že to má u povolání napsaný jen Rogue, jak to bylo v 2nd, čili krok zpět (vlastně kupředu) k old DnD. I když je to tak trochu paradoxní, v 3nd je díky featům jistý stupeň osvobození od svázání charakteru vybraným povoláním, na druhou stranu to zase více zavazuje do systému a řešení čísílek.
Taky jsem dost koukal na přistřižení délky kola z celé minuty na 6 vteřin, ale v poho.

:?: edit: Může mi někdo poslat odkaz na diskuzi o HP? Našel jsem jenom tento příspěvek Bifiho, ale už k němu nebyla moc diskuze a na D20.cz se k tomu bylo vyjádřeno jako čistě z hlediska 4e.
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů