[4E] Shuriken and Smoke Bombs

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Conlai »

Tak si tak říkám, že čtvrtá edice by byla skvělým systémem na hraní ninjů ve stylu Naruta (Naruto, Naruto Shippuden). Tým ninjů propracovávající se skrz hodnosti, od geninů po chuniny, možná i jóniny, rozplétající intriky, plnící mise a chránící svou vesnici.

Podle zákonitosti narutovského shinobiverse by se Healing Surges daly přejmenovat na čakru, kterou by kromě léčení mohly postavy v boji směrovat a tím si obnovovat powers, případně dělat jiné vylomeniny (navyšovat poškození, zvyšovat útok nebo dosah sil... asi skrz nějaké speciální techniky (feats?)).

Je to ideální platforma pro hraní 4E, kterému myslím vyhovuje akční přístup "jsme vysláni na misi" vedoucí k setkání se zajímavými protivníky v zajímavých lokacích. Asian flavor beru jako bonus.

Co si o tom myslíte?
Napadají vás nějaké další úpravy pravidel?
Zápletky?
Nepřátelé?
Arény?
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Naoki »

Healing Surges mi na čakru fakt nesedí. Přeci jen, když Naruto použivá svůj second wind tak to taky není závislé na jeho hodnotě čakry. Spíš pokud bychom chtěli opravdu použít ten koncept tak bych si počkal na PHB3 a použil bych psionické povolání (které mají ty své body a to už by nějak napasovat šlo).

A když už je o tom řeč tak budou pravděpodobně nevíce odpovídat i fluffově. Přeci jen, kolik tam běží divine postav...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Pieta »

Conlai píše:Co si o tom myslíte?
V základních pravidlech jsou různé varianty, mezi nimi wuxia. Nejzásadnější úprava je, že kde pravidla říkají "teleport", znamená to "salto". IMHO naprosto geniální.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Blaine »

Conlai: Ja bych do toho sel, abych pravdu rekl, dovedu si to hodne dobre predstavit. Dokonce jsem jako DM uz tohle odzkousel. Zkusil jsem vytvorit monstrum, ktere umi stinove klony. Dal jsem "auru", ktera na zacatku kazdeho kola vytvorila 4 miniony, kteri museli byt adjacent k tvurci. Zustavali na nich efekty - tzn. marka, daze atd. A jeste, aby to hraci nemeli tak jednoduche, tak jsem vzdy promichal tvurce mezi klony, tj. jednoho klona jsem dal na puvodni misto a tvurce dal na nejake nove, takze vzor vytvareni klonu byl pokazde jiny.
Jine dalsi schopnosti jsem nezkousel prevadet.

Imho si myslim, ze "chakra" se da napasaovat na vsechny "zdroje", ktere postava ma - at uz action point, pocet zbyvajicich encounter, daily abilit, pocet healing surgu. Ja se domnivam, ze neni treba prilis mnoho uprav na to, aby se dalo hrat neco v Narutoverzu. Staci se vzdycky dohodnout, jakou postavu a jake schopnosti chce kazdy hrac hrat. At uz to je nejake ocni jutsu - sharringan je krasna encounterova utilita, ktera bude davat treba combat advantage, na vyssich lvl uz by mohla davat i nejake imm. interupty, kdy hrac bude schopen predpovedet souperuv utok a prerusit ho. Kibovi schopnosti jsou zase ranger s beastem jako vysity, skoro zadna uprava neni treba. A je toho vic.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Conlai »

Blaine: Já o Surges jako o čakře uvažuji hlavn proto, že mě láká ta možnost použít čakru jako univerzální životní sílu, kterou mohou ninjové použít k léčení i k "nabíjení" a posilování svých schopností. A kterou lze vyčerpat (hláška "Nemáš už žádnou čakru" věští problémy).

Viděl bych to tak, že by měl ninja možnost provést "chakra channeling" akci (asi standard), kterou by mohl obnovit encounter power (1 surge) nebo daily (2-3 surges). Léčení by bylo stále možné jen skrz Second wind, případně s pomocí powers (Imma medic ninja, yo).

Navíc bych potom uvažovat o jutsu umožňujícím kradení a blokaci chakry (hlavně u protivníků). Když už o těch možnostech ninja protivníků mluvíme, napadá mě:
- tebou zmiňované stínové klony
- substitution jutsu, ne, nezasáhls mě, ale kus dřeva - asi encounter, negace útoku a teleport o x polí (see, I'm really here)
- copy jutsu, sharingan, encounter nebo recharge (brutální), schopnost zopakovat poslední power, kterou proti uživateli byla použita
- interception strike - close burst, interrupt proti Will s možností přerušit útok, který schopnost aktivoval.
- superior defense - damage reduction proti fyzickým útokům, pokud neposkytuje combat advantage (tj. je nutné jej alespoň flankovat, aby neměl perfektní obranu)
- redirecting tai-jutsu - reakce na neúspěšné útoky, shift attacker x squares
- techniky založené na elementech - katon, suiton, mokuton jutsu...
- kradení chakry - svinstvou už u Wraithů z DnD, natož když by to byl zdroj pohánějící schopnosti
- blokace chakry - podobné jako Neji nebo Hinata, efektivně blokující léčení a možnost obnovovat si powers
- vyvolávání obřích zvířat
- proměna v démona, zřejmě trvající několik kol, během kterých mají postavy šanci měnícího se ninju zabít

Naoki: Thread-killer. 8) :wink:
Uživatelský avatar
Shortymort
Příspěvky: 235
Registrován: 4. 7. 2009, 11:09
Bydliště: Jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Shortymort »

Aj, škoda, že neznám DnD 4E, protože jinak bych se zapojil s chutí ještě větší - Naruto je super, jako manga rozhodně a i ty Kroniky zlého větru ujdou $P ...
Conlai píše:copy jutsu, sharingan, encounter nebo recharge (brutální), schopnost zopakovat poslední power, kterou proti uživateli byla použita
Nevzpomínám si, že by to používalo víc postav než "copy ninja Kakashi", bývalý člen ANBU...když už jsme u sharinganu, genjutsu jsi myslím nezmínil.

Dobrá inspirace je zde: http://narutofan.com/information/jutsu%20guide/ mírně SPOIL...
Under the bridge...trollin'
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Conlai »

Toho Naruta jako inspiraci beru hodně volně, rozhodně ne kanonicky. Tím pádem by "něco jako sharingan" mohl mít někdo úplně jiný, kdo v sobě nemá ani kousek Uchihy (pun intended). 8)

No jasně, genjutsu. To je věc na celé minizápletky a skill challenges (aneb jak se dostat z pekla).
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Blaine »

Vyvolavani obrich zvirat mas uzasne poresene u druida, nejde to udelat lip, imho.
Promena v demona - zajimava vecicka, hlavne u oponentu, casovy limit na sundani, nez se promeni a vsechny nas sunda.
substituce - jasny souhlas, suprova utilita.
Jinak s vetsinou souhlasim. Jedine co bych se bal, je prave to dobijeni schopnosti, za pouzti HS. Tam by sis asi musel trochu pohrat s matematikou souboju - viz doporucovane 4 encountery denne -> priblizne mnozstvi HS kazde postavy odvijejici se od jeji role a predpokladanemu mnozstvi dmg, ktere obdrzi. Dostaval by ses do situace, kde by ti proste HS dochazeli velmi rychle, pokud bys ponechal stejne mnozstvi jako je ted. Samozrejme, pokud by jsi pocital s jednim soubojem za misi, ve kterem by vsichni ninjove vystrileli vsechno co maji, tak nevidim problem pri zachovani stavajicich poctu HS. Ale zase se bude ninja zalozeny na roguovi tvarit osklive, protoze nema dost HS, narozdil od fightera, ktery jich ma hafo.
Pokud das vsem stejne, tak tenhle problem samozrejme odpadne. Kazdopadne to od tebe vyzaduje partu, ktera to bude chtit hrat, bude chtit hrat specificke jutsu a sami (ve spolupraci s ostatnimi, aby si nikdo nepripadal odstrceny a slaby) si ty jutsu pripravi.
Me osobne by se takova hra libila jako hraci, jako DM bych se bal toho, ze to budto nedokazu nadesignovat ty souboje, aby byli zajimave nebo ze naopak zbytecne prestrelim.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Naoki »

Naoki: Thread-killer. 8) :wink:
Promiň nebylo to tak myšlený :D Jasně, teď když si to rozepsal tak to hned vypadá lákavější, ale na druhé straně to co zmínil Blaine je taky docela důležité neopominout. Buď by se teda překopali komplet classy (což by byl příšerná dřina, ale zase bych si to určitě rád pak zkusil zahrát :) ) nebo se musíme smířit s tím, že defendři se pak stanou absolutně uber (hlavně palach teda).
Jak říkám, úplně bych nezahazoval ty power pointy u psioniků. Možná by se to dalo kombinovat tak, že by se sečetli power pointy a HS a výsledné číslo by byla čakra, ale tam se obávám že power pointy jsou stejné pro všechny classy tak by se to tímhle asi nevyřešilo :think: Další možnost by byla hledat inspiraci v psionicích ze 3,5 a podle těch hodnot trochu upravit stávající classy.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Blaine »

Naoki: Power pointy u psioniku jsou porad nedostatecne. Funguji jenom jako substituce za encounterovky. Tzn. Daily ability a utility zustavaji nezmeneny (pozor, me se tahle mechanika zamlouva, libi se mi). A diky tomu jich je porad budto malo a nebo jsou prilis omezene. I kdyz, pokud bys rekl, ze kazdy ninja ma nekolik super silnych schopnosti, na nez ma chakru a nemuze je pouzit bez poradneho odpocinku - viz Kakashiho ultimatni Sharingan (takova ta vysavaci vec, ktera Deidarovi ukousla ruku), pripadne Amateratsu, tak bys tim mohl simulovat daily.
Myslim si, ze lepsi je dokonce, kdyz HS bude chakra nez psionicke pointy. Pokud nejaka mechanika z PHB3, tak rozhodne kombinace standart akce a move akce v jedne technice - jako u monka.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Naoki »

Dobře, ale ber že třeba občas použivaj jistou techniku celkem běžně a pak za jistých okolnostech ji prostě naboosti - stejná technika jen se silnějším efektem (momentálně mě bohužel napadá jen klony Naruta, běžně jich děl tak 3-5, ale občas dá super boost a může jich být i stovky). Pro takový případ si právě myslím, že power pointy (nebo nějaka podobná mechanika, jako ten zmiňovaný součet PP a HS) se docela hodí.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Blaine »

A co takhle odlisit "daily" a "encounter/at-will" stejnou schopnost. Normalne mit u kazde schopnosti jeji daily vyuziti - stovka klonu, udela to jednou za den a vic ne, ale stale bude moci pouzit jeji "normalni" encounterove vyuziti.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Naoki »

I to by šlo. Koneckonců i amateratsu a kakashiho ultimatní sharingan jsou v podstatě boostem at-will či encounter techniky.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Naoki »

Trochu jsem se podíval na Conlaiem vypsané dovednosti a něco bych k tomu dodal:
substitution jutsu, ne, nezasáhls mě, ale kus dřeva - asi encounter, negace útoku a teleport o x polí
V jednom díle to Sakura používala spíš jako at-will, i když při tom se jí často stávalo, že dostávala nějaké poškození. Možna by mohla být silnější tebou navrhovaná verze (popř. jako upgrade za připlacení chakrou) a slabší verze by místo negace útoku snížila zranění na polovinu, či dala nějaký bonus n všechny obrany.
- copy jutsu, sharingan, encounter nebo recharge (brutální), schopnost zopakovat poslední power, kterou proti uživateli byla použita
Možná sustain standart? Uvažuju ještě o sustain chakra (takhle mmch funguje kakashiho sharingan, což by mohl být nápad na vedlejší efekt v případě podobných operací).
superior defense - damage reduction proti fyzickým útokům, pokud neposkytuje combat advantage (tj. je nutné jej alespoň flankovat, aby neměl perfektní obranu)
S tímhle mi napadla schopnost: lighting speed - bonus na rychlost, když se ve svém kole pohne aspoň o x polí, bere se že flankuje jednoho nepřítele dle jeho výběru
vyvolávání obřích zvířat
nemusí jít jen o obří zvířata. Při málo chakry nebo jejího špatného využivání vyvolávali Naruto a Jiraya docela malé žáby a Jiraya pravidelně vyvolával sice trochu přerostlé žáby, ale ne Gamabuntu :) Navíc měl různé druhy žáb, které vyvolával.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Shortymort
Příspěvky: 235
Registrován: 4. 7. 2009, 11:09
Bydliště: Jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: [4E] Shuriken and Smoke Bombs

Příspěvek od Shortymort »

Naoki píše:nemusí jít jen o obří zvířata. Při málo chakry nebo jejího špatného využivání vyvolávali Naruto a Jiraya docela malé žáby a Jiraya pravidelně vyvolával sice trochu přerostlé žáby, ale ne Gamabuntu :) Navíc měl různé druhy žáb, které vyvolával.

...viz. Kakashiho psi. Já jsem co se týče Naruta dost purista a líbilo by se mi, kdyby některý summony měly vícero shopností a vlastní inteligenci.
Zajímavý je, že na boj ale využívala většina ninjů hlavně jednoho. Jiraya měl svojeho Gamakena, Bunta je myslím v současnosti Narutův a ještě se tam objevil čtvrtýho žabák, jsou asi stejně velcí...

Btw. dlouho jsem to chápal tak, že ninja vyvolává jen ten druh zvířat, se kterým vytvořil pakt, žádný jiný...pak přišel Pain a vlastně taky Sasuke, kteří mě zmátli (nikdo další tam myslím nebyl)
- vy byste v 4E mohli brát buď 1 druh na hráče, nebo umožnit, aby se ninjové/protivníci specializovali na summony a měli paktů víc
Naoki píše:S tímhle mi napadla schopnost: lighting speed - bonus na rychlost, když se ve svém kole pohne aspoň o x polí, bere se že flankuje jednoho nepřítele dle jeho výběru
a myslíš lightning speed který používal Konoha yellow flash alias 4. hokage, nebo jako vyšší rychlost ninjů proti normálním "smrtelníkům"?
Under the bridge...trollin'
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů