[4e] D&D 4e - Obecná diskuze

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[4e] D&D 4e - Obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG

Hrdinové rozličných fantastických ras a povolání se v této hře vydávají vstříci dobrodružství. Čekají je epické bitvy a zapeklité úkoly. Jak hrdinové vítězí a přežívají různé nástrahy, zlepšují se: postupují po úrovních, získávají rozličné síly a magické předměty. Mohou se tak postavit ještě nebezpečnějším nestvůrám a nástrahám.

4. edice D&D je v rámci rodiny Dungeons & Dragons považována za černou ovci, která se od jiných verzí liší výrazným důrazem na podrobný taktický boj s přehršlem speciálních schopností a efektů. Je hrou, kterou ocení především příznivci taktických bojů na čtvercové mapě, vyváženého systému a postupného zlepšování schopností postav.

Trojici základních příruček tvoří Player's Handbook pro hráče, Dungeon Master's Guide pro pána hry a bestiář Monster Manual.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Peekay »

Myslim, ze hej.

(zeby preto boli ludia najpocetnejsou rasou? $lol$ )
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Blaine »

Naoki píše:Další dotaz: počítá se bonus na saves (třeba ten z featu od humana) i do death saves?
Ano, pocita, je to save jako kazdy jiny.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Naoki »

My jsme to zatím brali že ne. Přece jen, umirání není tak úplně "a condition that a save can end", protože mechanika házení je trochu jiná. Na druhé straně nikde jsem nenašel výsloveně napsané nic ani pro jedno ani pro druhé.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Naoki »

Tak jsem poslal dotaz wizardům a ty je odpověď:

Yes, any saving throw bonus will also apply to a safe versus death.

Právě teď lidi získali u mě spoustu dalších bonusových bodů do oblíbenosti :D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Blaine »

Naoki: kazda rasa ma sve plusy a minusy. Coz je na 4ed zajimave - je jednou jakou zakladni rasu si vezmes, prakticky vsechny maji neco do sebe.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Naoki »

Jasně, ale přesto jsou rasy, které sedí víc a které sedí míň. Do mého topu patří např. lidé a trpaslíci
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od zrzavec »

Trpaslík je parádní, ale já bych ho asi nehrál...:D :D :D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Sammael »

Tak ja mam strasnu chut si zahrat trpaslika s dvoma sekerami a chovanim ako wolverine.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dnd 4e

Příspěvek od PetrH »

hej hola hosove (pripadne slecny) hrajte nekdo u rytire? docela ybhc se chtel nekdy jen jako pozorovatel na chvili juknout? nebo nekde v praze:) bylo by mozne ze zvedavosti toto zrealizovat? pripadne do SZ, ta zde nesazim plevel:)
Uživatelský avatar
Geralt
Příspěvky: 40
Registrován: 21. 2. 2008, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Geralt »

PetrH píše:hej hola hosove (pripadne slecny) hrajte nekdo u rytire? docela ybhc se chtel nekdy jen jako pozorovatel na chvili juknout? nebo nekde v praze:) bylo by mozne ze zvedavosti toto zrealizovat? pripadne do SZ, ta zde nesazim plevel:)
Na 19/9 je v plánu World D&D Day, tentokrát ku příležitosti vycházivšího DMG 2. Na programu bude hraní kratšího dobrodružství a všichni zájemci jsou vítáni, takže si můžeš přijít do Černého rytíře rovnou zahrát a 4e vyzkoušet.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od zrzavec »

Sakra...DnD Day...a jak to má člověk všechno asi stíhat, co? :D :D :D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dnd 4e

Příspěvek od PetrH »

Geralt píše:
PetrH píše:hej hola hosove (pripadne slecny) hrajte nekdo u rytire? docela ybhc se chtel nekdy jen jako pozorovatel na chvili juknout? nebo nekde v praze:) bylo by mozne ze zvedavosti toto zrealizovat? pripadne do SZ, ta zde nesazim plevel:)
Na 19/9 je v plánu World D&D Day, tentokrát ku příležitosti vycházivšího DMG 2. Na programu bude hraní kratšího dobrodružství a všichni zájemci jsou vítáni, takže si můžeš přijít do Černého rytíře rovnou zahrát a 4e vyzkoušet.
no super, 19.9 si davam do diare:) diky
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Alternative Skill Challenge Systems

Příspěvek od Quentin »

Obsidian 1.2

Narazil jsem na to pri procitani 667. Mate s tim nejake zkusenosti? Conlai?
Naposledy upravil(a) Quentin dne 13. 8. 2009, 08:00, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Učenie sa rituálom

Příspěvek od eerieBaatezu »

Každé povolání může umět jakýkoliv rituál, (až na určité Bardovy rituály).

K provedení rituálu je sice potřeba feat "Ritual Caster", který má prerekvizitu "Trained in Arcana or Religion", ale díky featu "Skill Training" může být jakékoliv povolání "trained" v jakémkoliv skillu. Některá povolání jako Wizard nebo Cleric mají feat "Ritual Caster" jako bonusový už od první úrovně, ale takový hraničář musí absolvovat všechny ty featy k tomu, aby mohl rituály provádět, čili je to pro něj stejně namáhavé jako třeba pro bojovníka nebo darebáka (můj oblíbený překlad slova "rogue" :D ).

/offtopic/ Což se mi mimochodem zdá poněkud divné, protože kromě trained skillů není mimo bitku ničím jiným, než kdokoliv ostatní, (alespoň mám zatím z pravidel takový pocit).
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Obsidian Skill Challenge System

Příspěvek od Aljen »

Skusenosti s tym nemam, ale vidi sa mi to len o daco menej nefunkcne ako original.

Jasne je to pokus ako munchkinom obmedzit pouzivanie best skillov. Ten pocit z obmedzovania pribehotvornosti v definovani konkretnych DC, umelom natahovani sceny-sekvencie a tlacenia do munchkinu (zvolim best skill a nasrobujem to na to? Alebo dam uplne krepy skill kde mam nulu ale bude to super originalne aj ked ta +2 mi prd pomoze.) je uplne proti mojim hrackym ssnaham.
A delenie na segmenty ... ach jaj.

vyzera to lepsie ako oridinal. Optional pravidla a obmedzenia problematickych casti...
Ja si vsak aj tak radsej ahram Mytkovu verziu (no jo High-trust gaming okrem ineho)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů