[d20] Engel - Naprosté nadšení pro tuhle hru.

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Uživatelský avatar
Tiara
Příspěvky: 12
Registrován: 10. 7. 2008, 19:23
Bydliště: Praha

[d20] Engel - Naprosté nadšení pro tuhle hru.

Příspěvek od Tiara »

Engel
(anotace)
Obrázek

Tak jsem zkusila zas něco nového. A asi teď chvilkunebudu chtít hrát nic jiného ( ne, to přeháním, - ale zas tak moc ne ).
Vlastně jsem se ke hře Engel dostala úplně čirou náhodou. Jako vlastně ke všemu co se týše sci-fi, fantasy......a fandomu všeobecně. A slovo dalo slovo a tak jsme hráli. A mě ta hra úplně pohltila ( to nejsem žádná naivní puberťanda ). No......A teď zkuoším rozhýbat v tom směru Andor. Už mám čtyřčlennou skupinku a zítra snad začneme hrát ( bude sranda, nemáme totiž rafaelitu ).
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Vitaj u nás, Tiara!
Som rád, že sa ti hra páčila (aj keď o nej neviem nič ;) ) a dúfam, že ťa tu uvidíme častejšie. To mi pripomína..


... zaraď sa do fronty a príjmy tento koláčik a plyšového anjelika.


(Ak súhlasíš, prehodím túto tému do O hraní obecně, ak teda niekto neplánuje pridať sem aj zápis z hry...?)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Tiara
Příspěvky: 12
Registrován: 10. 7. 2008, 19:23
Bydliště: Praha

Dík za uvítání

Příspěvek od Tiara »

Nemám nic proti tomu, ale tohle mělo být úplně jinde. Totiž ve fóru [d20 Engel] Engel na Southconu - zrychlený zápis.
Pokud se to fórum tak opravdu jmenuje a není to jen název tématu od Dalcora, na které všichni reagovali.
Uživatelský avatar
Tiara
Příspěvky: 12
Registrován: 10. 7. 2008, 19:23
Bydliště: Praha

Dodatek

Příspěvek od Tiara »

Ona to měla vlastně být reakce na rozvíjenou debatu o té hře.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Čo sa Ti na Engelovi páči? Ktoré elementy?

A vedela si, že originálny nemecký Engel od Feder und Schwert používa na vyhodnocovanie namiesto kociek špeciálne arkánové karty (pribalené k príručke, asi variant tarotových kariet, spolu 27)?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tiara
Příspěvky: 12
Registrován: 10. 7. 2008, 19:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tiara »

Bifi píše:Čo sa Ti na Engelovi páči? Ktoré elementy?

A vedela si, že originálny nemecký Engel od Feder und Schwert používa na vyhodnocovanie namiesto kociek špeciálne arkánové karty (pribalené k príručke, asi variant tarotových kariet, spolu 27)?

Nooo.........Hraju za Gabrielitu, Takže asi Gabrielité, bych řekla :D


Ad to s těmi kartami: Nee, to nevím. Já to hrála v angličtině a v adaptaci na bodový systém WoD.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Ja Engela skoro nepoznám, takže viac detailov by som ocenil.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Bifi: No, ono se na tydle otázky docela těžko odpovídá... mě se často třeba líbí nějaké RPG jako celek jednotlivých elemetů, než že by se líbil jeden konkrétní...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Presunul som tému do d20.

Fritzs: OK, ja ale nepotrebujem vyčerpávajúcu analýzu. Ide o to, že sa nám sem pripojí nový užívateľ (super), ktorý je totálne nadšený z jednej RPG a chce sa o to podeliť (ešte lepšie) a napíše post, ktorý sa dá zhrnúť slovami "Engel d20 je super!!! Ďakujem Sathel!" (čo je OK).

Ja viem o Engel len toto: Je to postapokalyptická hra v našej budúcnosti, kde prejavy Satana sú hmotné a kde kľúčovú rolu z nejakého dôvodu hrajú anjeli. Pôvodne je nemecká, potom ju prebrali WW a prerobili ju do Storyteller systému. Anjelov je niekoľko rádov (Michaeliti, Rafaeliti...) a hráčska skupina by sa mala skladať z jedného príslušníka každého rádu. (Kde je zloženie družiny na škále medzi fighter-cleric-thief-wizard z DnD a Rus-Nemec-Brit-Francúz-Amík z Cold City, to neviem určiť.) A okrem toho, že sa páči Dalcorovi a mástroval ju na nejakých akciách, neviem o Engelovi vôbec nič.

Takže moje prirodzená reakcia na "Engel je super!!!" je "Prečo?". Prečo sú napríklad Gabrieliti (alebo anjeli celkovo) kúl? Čo vlastne postavy v hre robia? Prečo bola hra so Sathel taká super? (Keď sa niekomu niečo páči, tak to snáď kvôli niečomu je, nie je to "len tak".)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tiara
Příspěvky: 12
Registrován: 10. 7. 2008, 19:23
Bydliště: Praha

:-)

Příspěvek od Tiara »

Bifi: No, víš.....někdy to ale je prostě "Jen tak" :D

Někdy to nemá žádné podrobné, nebo srozumitelné vysvětlení.
Ty tvrdíš, že Engel neznáš? Vždyť jsi to byl ale ty, kdo mi pověděl detaily o německém originále, které jsem nevěděla.
Já o nich vím jen to, co lze zjistit během tvorby postavy a hraní........A od včerejška tedy také to, co jsem se dočetla v pravidlech.
Ta mám ( v angličtině ) a ráda ti je pošlu mailem, jestli chceš.
Můžeš si pškně počíst. :D
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Pracovne sa okrem iného venujem aj teóriám a technikám hodnotenia a keď mi niekto povie, že sa pre niečo rozhodol "len tak", všetko sa vo mne krúti a mám sklon to nazvať nedostatkom sebareflexie. :D Ak by som s Tebou robil interview, tak by som z Teba asi niečo vytiahol, ale nechcem Ťa tu verejne spovedať.

Pravidlá neposielaj, nemám kapacitu ich čítať. (Ale ďakujem za ponuku.) Nezaujímala ma otázka "Vnímal by som Engel d20 ako dobrú hru, ak by som si prečítal pravidlá?", ale "Čo sa na Engelovi d20 (príručke, systéme, prostredí, samotnom hraní...) Tiare páči?".

Ak by si si našla čas, môžeš aspoň niečo napísať o vašej hre (či už tej, ktorú si hrala so Sathel, alebo tej na Andore).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Jemně jsem upravil název vlákna, aby se v tom dalo orientovat. Nenechte se rušit. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Clon
Soldier
Příspěvky: 31
Registrován: 11. 12. 2007, 14:37
Bydliště: Nový Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Clon »

hmm

Mě se Engel d20 taky velice líbí, ale ten hlavní element je ten svět...
Systém: klasika d20, ale ten svět... Já bych se nad ním mohl rozplývat snad měsíc ;)
Kdo mě nezná, rychle pozná...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

http://www.d20.cz/recenze/dalsi-vydavatele/3485.html

Bifi, Engel nemá se Satanem nic společného, už jenom proto že v něm neexistuje klasická křesťanská církev v žádných jejích aspektech. Naopak církev v Engelovi jako teokratický systém vychází velmi volně ze knihy Genesis, ale jejím , modifikovaný, základem je Genesis Secundus od otce Judy, ve kterém se oslavuje Bůh všemohoucí a 7 archandělů. Církev jako taková jen vypomáhá andělům - ve skutečnosti vládna ona.

K tomu Protivníkovi, hlavním "záporákem" je Lord of Flies, což by podle Tóry/Koránu/Bible/Sumerských a dalších mýtů měl spíše být Belzebub, jeden z nejvyšších démonů z propast a Vévodů pekel. I když občas, jak píšu dále, je jméno Belzebub určeno i samotnému Satanovi. Citace z článku Andělé a Démoni - vysvětlení>
Beelzebuba (zmiňuji, pozn. autora) proto, že Engel zmiňuje jako nepřítele lidstva Pána much, což je Beelzebub, který z různých vyprávěnek a legend známých i u nás bývá také označován za Lucifera. Baal Zebub Baal Zevuv byla jedna z mocností uctívaná ve filištínském městě Ekronu. Jedná se o stejného Boha v polytheistickém semitském náboženství nazývaného Baal. Většina textů však používá termín Beelzebub jako jiné jméno a podobu Satana.
O Engelu se dá mluvit jen velmi povrchně proto aby se nevyspoilovala zákaldní zápletka a pointa celé hry.

Arcana rules mají překlad do Angličtinya co jsem četl stačí mík kalsické Tarotové karty. Německá verze má více než jen 4 v angličtině vydané přiručky (Engel, Pandoramicum, Creatures of the Dreamseed a Order Book: Michaelites). WOD pravidla jsem viděl, děkuji enchci zlatá d20, zvláště se zabudovaným třeba sanity points a pár dalšíma vychytávkama (True20 na příklad)

Výhodou systému je narposto neuvěřitelná (a věrná) atmosféra postapokalyptického světa.

Hráčům Engleu doporučuji přečíst si knihu Rozsévač větru, najdete v knihkupectvích.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Dalcor, ďakujem za vysvetlenie. Škoda, že sa toho nedá prezradiť viac. Rozmýšľam, že si možno toho nemeckého Engela kúpim (v poslednej dobe som prepadol nemeckej DeGenesis.)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host