Battlegrid

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.

Battlegrid ve svých d20 hrách

používáme
13
59%
nepoužíváme
9
41%
 
Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Battlegrid

Příspěvek od Conlai »

Vymýšlím, jak podomácku vyrobit battlegrid pro DnD, d20 atd. Jsem si celkem jistý, že použiji lihovku, ale co jako podložku? Zatím mě napadlo lino, nebo takový ten pogumovaný ubrus (beze vzoru)...
Máte nějaké nápady nebo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Niečo gumené, z čoho sa dajú mazať prepisovacie fixky. Bifi má originál, tie fixky na ňom držia (niekedy až príliš ;) ).

Ono by sa dala použiť aj pevná plocha (tabuľa alebo sklo), ale ide asi o skladovateľnosť...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

v 3,5e jsme ho pouzivali tak na tretinu boju, protoze ostatni byli bud proti malemu poctu nepratel, nebo nejak extremne posazene - v lanech, za letu, na malem mustku, na strese - a battlegrid se poradne nedal ani pouzit.

v 4e planuju stavet boje na battlegrid, jak jen to pujde, protoze na soupani ma hafec postav ability.

s vyrobou asi neporadim, pouzivam ten z pravidel :/ hned me napadla sachovnice, ale to je moc komorni na tvejch 5-6 hracu (DMG pise pro sesticlennou grupu minimalne 16x10 ctvercu). Napad s lihovkou a ubrusem je dobrej
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Kapadeska? Sololit? V OBI se dá koupit 2mm deskový polystyren - ten by možná byl nejlepší... nevypadá vůbec jako klasický polystyren, lihovka by na něm držela a bylo by to kchůl (Bjarke Ingels je používá na architektonické modely).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

K každém větším hypáči v oddělení papír/kancl prodávají bílou nástěnku s popisovači. Plech cca 70x50cm oboustraně nastříkaný bílým emailem s dřevěným rámem a fixy k tomu, které se stírají hadrem. Celé to stálo asi stovku.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Tak už na to len nastriekať grid a máš vymaľované 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Jako battlegrid používáme sestavitelné dílce z kartonu podle vzoru samotných WoTC (jak je prodávají v krásných knihách za nemalý peníz) - dají se z tohy rychle dělat dungeony, i příroda a převýšení (poležení dvou na sebe s domluvou, že to smymbolizuje výšku třeba 5 stop.

No ale nejlepší bitvy byly asi v těch plně vymodelovaných terénech, to je úplně jiná kategorie ;-)
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Když jsme naposled hráli, tak jsem to nouzově vyřešil poslepovanými listy A3, na které jsem nakopíroval ručně narýsovaný grid. Výhodou bylo, že to bylo přes celý stůl.

Zajímavě zní ta nástěnka, co doporučuje Ebon, u polystyrenu bych si měl strach, že jej rozlámu... ale možná na to taky kouknu. :think:

S tím, jak se vyvíjí věci okolo 4e, ale takézvažuji, že bych si objednal "originální" battle mat, něco jako má Bifi...
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Battlegrid

Příspěvek od zrzavec »

Používám klasickou tabuly . takovou tu mazatelnou. Onehdá jsem jí koupil za dvě a půl kila v tescu a už několikátý rok funguje. Když bych na ní lihem nakreslil síť, mohla by být dobrá i na DnD, díkec za nápad :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Battlegrid

Příspěvek od Bifi »

Mne sa veľmi osvedčili skladacie gridy (flip-maty) od Paizo, ktoré sú s krásnou potlačou. Dá sa ne kresliť fixkami a ľahko sa to zotiera, sú skladné a dobre prenosné (na rozdiel od tých, čo sa musia rolovať), akurát keď sa rozložia tak nie sú úplne rovné.

Tu: http://paizo.com/store/paizo/gameMaster ... reFlipMats
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Battlegrid

Příspěvek od Joe »

Bifi píše:Mne sa veľmi osvedčili skladacie gridy (flip-maty) od Paizo, ktoré sú s krásnou potlačou. Dá sa ne kresliť fixkami a ľahko sa to zotiera, sú skladné a dobre prenosné (na rozdiel od tých, čo sa musia rolovať), akurát keď sa rozložia tak nie sú úplne rovné.

Tu: http://paizo.com/store/paizo/gameMaster ... reFlipMats
Noooo až tak megaľahko sa to nezotiera, ale.... dá sa 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
lotrando
Příspěvky: 586
Registrován: 28. 6. 2007, 09:28
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Battlegrid

Příspěvek od lotrando »

já mám vyrobenou síť na plachtě papíru a na ní pokládám Dungeon Tiles. Výhoda je v tom, že se u větších map dají položit jen překážky a objekty a zbytek je prostě volný terén. Není to tak pěkné, jako když to člověk vyskládá poctive ze tří sad DT, zato je to mnohem flexibilnější. Některé DT si dělám sám pomocí Dunjinji. Narozdíl od celých map to štří náplně do tiskárny, tisknu zas jen objekty, třeba i s podkladem, a pokládám na síť. Ušetřím spoustu zelené nebo černé za plonkové čtverce mezi nimi.
Petr "Lotrando" Kulda
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Battlegrid

Příspěvek od Bifi »

Joe píše:Noooo až tak megaľahko sa to nezotiera, ale.... dá sa 8)
Si to mýliš s tou zvinovacou z Moskvy. Neviem, či si tie rozkladacie vôbec videl, mám woodland a inn/greenfield.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Battlegrid

Příspěvek od ShadoWWW »

Celou svou sbírku vystřihovánek jsem sbalil do archivu, můžete si je stáhnout zde:
Je to 5 částí RAR archivu, celkově to má 434 MB.
Jsou to všechno dosud nepublikované věci tady na foru, jedina již publikovaná vystřihovánka je GM Ultimate Screen. Tak stahujte, stojí to za to.

1. část
2. část
3. část
4. část
5. část
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Battlegrid

Příspěvek od zrzavec »

Parádní, fakticky to za to stojí. Díky! a třikrát hurá: HURÁ HURÁ HURÁ
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů