Líbí se vám d20?

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

d20 je pre mňa komplexný systém. Pre nováčika aj zložitý, pretože kým sa dostaneš do všetkých závislostí a nuansov, potrvá to... minimálne jednu kampaň o dvadsiatke sedení. (Aspoň pre mňa ;)).
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

To můžu vyvrátit. Moje družinka pravidla celkem rychle pochopila a už po pár hraní se osamostatnili ce se týče hledání toho co potřebujou. Je ale pravda že u nováčku je lepší hrát bez těch nadstaaveb (nosnost, 5-feet step, grappling, speciální akce atd.)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

uvazoval jsem na pietuv popud o tom, proc hraju dnd, kdyz ty akce, co mam rad, se ve wushu hraji lip...

Mam z dracaku stale zafixovano, ze se na epickou uroven musi clovek dostat. Nejen nasbirat expy, ale zvyknout si na postavu, oblibit si ji, vazit si ji.

Proc tohle ve wushu nejde? Protoze po druhe hre je postava ohrana a omrzi. Zatimco v dnd dostavas ability pomalu, pokazde mas neco noveho a pokazde se mas na co tesit.

a pak ... uz jste si nekdy hodily spirited charge/power attack/smite evil za 3k8+90 $D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Quentin píše:Proc tohle ve wushu nejde? Protoze po druhe hre je postava ohrana a omrzi. Zatimco v dnd dostavas ability pomalu, pokazde mas neco noveho a pokazde se mas na co tesit.
Nemůžu potvrdit ani vyvrátit, druhá hra se stejnou postavou se v mý přítomnosti ještě nestala. (:

A potřebu se na epickou úroveň propracovat nemám - baví mě úplně začínající postavy, a baví mě drsňáci, ale propracovat se z jednoho do druhýho je práce a grind a klidně si to nechám ujít.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Neni ten problem spis v tom, ze v dnd jde o mechanicky existuci souboje, kdezto ve wushu si muzes popsat co chces, takze to nema zadnou hodnotu?

pieta: nojo. zuko ucici se blesky je typicky priklad nudne a nezajimve prace $D
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:pieta: nojo. zuko ucici se blesky je typicky priklad nudne a nezajimve prace $D
Siriene, okamžitě vrať Sosáčkovi heslo. Myslíš si snad, že bych tvou skolu demagogie nepoznal?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Pieta: WTF???
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Hehehe.

Znas pojem hypervizor, Pieto? $D

A vubec. Postava tkera se neco uci mi proste pripada zajimava. Tobe zjevne ne, tak jsem uvedl protipriklad, abych ukazal ze tvoje mysleni je vnitrne nekonzistentni. Mel bys se sebou neco delat $D $D $D

(luke skuwalker se ti urcite taky nelibil. a ichigo ucici se bankai, to ses musel celou dobu nudit)

Jasne, me v DnD asi taky ne, i kdyz nejaky dndcko a klerika/zlodeje bych si asi zahral. Magove jsou nudni, myslim dnd magove, ale klerikove jsou fajn, a zlodeji jsou super.

(plus, avatara musime pred sirienem utajit)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:A vubec. Postava tkera se neco uci mi proste pripada zajimava. Tobe zjevne ne, tak jsem uvedl protipriklad, abych ukazal ze tvoje mysleni je vnitrne nekonzistentni. Mel bys se sebou neco delat $D $D $D
Až půjde v D20 levelovat tím, že půjdu řvát na bouřku, budu ten systémm mít o něco radši. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

po zbezenm pohledu do PHB DnD 4e mam pocit, ze SW saga edition jsou porad lepsi

(ted abych se dal na prepisovani tech pravidel na high fantasy)

:cry:
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Pieta: nevim, treba v Exaltech to jde $D ale nechme offtopicu.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů