Líbí se vám d20?

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr »

A propo, Filtere, d20 není jen FANTASY hra
To já přece vím, jen jsem chtěl trochu popíchnout přispěvatele k přesnějšímu vyjadřování ;-).
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6651
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Mně na DnD (d20) vždycky odrazovala ta kostka s velkým rozsahem oproti modifikátorům (když už jsme u 3d6, to je skoro stejný případ, jen pravděpodobnost je na gausovce ;) - jde o ty exrémy). A ta nechuť tak nějak přetrvala i do dob, kdy už mi tyhle věci až tak moc nevadí. Ale u DnD mi to přijde pořád nepříjemné, když to má být víceméně taktická hra. Navíc jsem už příliš líný na komplexní systémy ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

boubaque píše:Mně na DnD (d20) vždycky odrazovala ta kostka s velkým rozsahem oproti modifikátorům (když už jsme u 3d6, to je skoro stejný případ, jen pravděpodobnost je na gausovce ;) - jde o ty exrémy).
ja to hraju uz dlouho a s dvacitkou jsem se nejak pod natlakem hracu smiril. Ale 3d6 to opravdu resi dobre, hody lezou do prumeru a extremy ... extremy musi aspon obcas padnout, abys mel taky nejake lolmomenty $D
Navíc jsem už příliš líný na komplexní systémy ;)
tohle samozrejme chapu, taky bych se nenechal ukecat na drd+ (pokud by za tim nebyl prislib opravdu dlouhe a dobre kampane)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7501
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Dalcor píše:Podívejme se na to takhle, pokud dobře chápu když připravuješ GURPS hru, pak si vybereš určitá pravidla která chceš použít a určitá která ne, nikdo ti neříká použij všechno co je anspané v této knize rpavidel. Jádro systému - tedy systém vyhodnocování a to co dělá d20 univerzálním systémem je pořád stejný. Při vydávání d20 bylo jasně stanoveno co musí systém splnit a co ne, proto je systém kompatibilní a proto je to jeden systém, ať už je to d20 Conan, AGOT, případně Spy Craft.
No a ja hovorím, že d20 mechaniku (t.j. pravidlový systém spočívajúci vo vyhodnocovacej mechanike a frameworku vlastností, levelov, skillov a featov) nie je možné hodnotiť bez kontextu, v akom má byť použitá - teda bez konkrétnej hry. To je ako keby si položil otázku "Je šrobovák užitočný?" - moja kontra k tomu je "V akej situácii?". Okrem istého streamliningu a bohatstva doplnkov nevidím v d20 žiadnu hodnotu per se.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

OK, máš pravdu, otázka by musel být položena - líbí se vám d20 SRD.

Můžu se zeptat v čem je Conan tak skvělej. Ještě jsem ho nečet, ale všichni o něm básní...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dík. Podle pospiu dávám přednost AGOTu, ale CONAN nezní špatně. Navíc raději z magických systému mám rád Sovereign Stone.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

DnD je skvela wargamingova takticka hra s prvkami roleplayingu. Miera tychto prvkov zavisi od danej skupiny hracov.

Ked hram hry, tak preferujem rolove hry s prvkami taktiky. 'nuff said.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Z toho, co jsem hrál, se mi d20 sice možná o chloupek, ale přesto líbí nejvíc. Svět a pravidla hry přesně odpovídají mým choutkám, :) všichni je máme v krvi a je k tomu spousta materiálu na netu i v obchodě. Klasické "core" Dnd mi už tolik nevyhovuje jako dřív, hlavně kvůli povoláním a jejich stíženému mixování, tak třeba i systémem magie; jak sesílání kouzel, tak i třeba tvorba mag. předmětů mi tam přijde taková podivná.

Ale tak to jsou drobnosti, přes něž se dokážu přenést - nebo si poradim svým vlastním domácím pravidýlkem :)
Denně se vyskytuju jen na http://www.d20.cz. I když bych rád, víc fakt nestíhám :)
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6298
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Quentin píše:alnag a jeho parta na d20 ti napisou snad kazdou fantasy postavu, co vymyslis
To bych rád viděl...

Sice to není přímo fantasy, ale budiž... dokázali byste někdo v d20 dát dohromady následující postavy (od IMHO nejlehčí, do IMHO nemožné):

Lucy (Elfen Lied)
Leliel (Neon Genesis Evangelion)
Immortal God-Emperor of Mankind (Warhammer 40K)
Satan (Bible)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

d20 prakticky neznám, myslím že to je hezký modulovatelný komplexní systém. Náhoda u d20ky je něco na co si stěžuju od chvíle, kdy jsem pochopil fungování skillů v DnD. Ale jinak průměr řekl bych.


A k DnD 3.5 jsem si jistou dobu chtěl dát takovýto podpis.

Myslím, že DnD je špatný systém, myslím že 3.0 verze je lepší než 3.5, myslím že systém skillů, levelů a odměn je nerealistický, CRka nekompatibilní s funkční hrou, DnD už dva roky nehraju.
JSEM FANDA DnD!

Ale pak jsem si řekl, že to je dětinské a příliš dlouhé.



EDIT:
Fritzs: Hustý!
To je výzva jak prase, pošli to na d20, chci vidět jak se s tím poperou.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6298
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Invictus: Stalo se! $D
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr »

Pak tu nezapomeň postnout výsledky, nemám čas sledovat d20 :-).
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Fritzs píše:dokázali byste někdo v d20 dát dohromady následující postavy (od IMHO nejlehčí, do IMHO nemožné):
Uplne staci vypytat si patdesiatnika majstra kovaca, ktory bude:

a) naozaj dobrym kovacom
b) lahko zabitelny priemernym nasratym mladym barbarom

Jasny spor, z principu fungovania d20 systemu a DCciek uvedenych pri Crafte.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

[quote="Markus v tematu "Co dela dobry system?""]Myslím, že jsi krásně vystihl můj postoj ke hrám: každá hra se jednou ohraje.[/quote]
treven pred nasi prvni spolecnou hrou, kdyz sme se handrkovali v cem to budem hrat píše:Je jedno, jakej hrajes system, hlavne ho musis mit poradne zazitej, abys mel na vsechno dobrej odhad a rychle reagoval, nekoukal do knihy a nezdrzoval
hral jsem dnd, zacalo me nudit, tak sem si dal conana. Hral sem conana, ale chteli sme se odreagovat, tak sme si strihli SW saga edition...

Vidite ... porad nova zajimava hra, ale stale ten jeden zazity system $D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů