[d20] conan d20

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: conan d20

Příspěvek od Quentin »

Prad hranim Conana doporucuju precist nejake povidky od howarda ... tak po styrech, peti pribezich mate celkem dobrou predstavu.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
lotrando
Příspěvky: 586
Registrován: 28. 6. 2007, 09:28
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: conan d20

Příspěvek od lotrando »

Quentin: stalo se, ale nepomohlo :), jsem holt asi zaseklej ve fantasy a sword a sorcery mi tak nejde
Petr "Lotrando" Kulda
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: conan d20

Příspěvek od Lemmy »

Bifi píše:Camp a Carter sa rozhodli, že Howardove poviedky zoradia do chronologického poradia, aby medzi ne mohli vkladať svoje - a samozrejme podľa toho aj jeho poviedky upravovali. Totálne nevhodný prístup - okrem toho, že poškodzujú posmrtne autorove dielo (prvýkrát vyšli Howardove poviedky v pôvodnom znení až pred pár rokmi!), tak aj menia ideu SnS na "epické fantasy ťaženie v prepracovanom svete". Bleh.
Hlavně že se jeho povídky po čase vůbec vydali. Tito dva pánové na oblibě Conana myslím mají přímo lví podíl. 8)
Bifi píše: SnS tu bolo dávno pred "epickým world-building world-saving continent-spanning ťažením v družine zloženej z dobrákov rôznych rás a špecializovaných povolaní so špecializovanými powers a jedným zradcom v ich strede" (t.j. čo ľudia obvykle myslia pod termínom "fantasy" a dnes je synonymom typického Dragonlance/Forgotten Realms hrania).
Já Howarda považuju za zakladatele fantasy obecně (tímto prohlášením asi naštvu zaryté Tolkieny příznivce :>;o) ). Pod termínem fantasy si představím i takové sword and sorcery... v naší družině hrajeme vlastně něco mezi sword and sorce / fantasy / dark fantasy a ještě něco z jiného soudku k tomu (nemáme tolik epiky, nezachraňujeme svět, nikdo není úplný dobrák..). Pouze jsem psal, že někteří hráči by mohli mít problém s tím, že se ocitnou na příštím sezení kdesi a nebude se řešit, co se dělo mezi tím, jak se tam dostali a tak. Ale asi je to o tom, jak si psal - pokud by se hrál Conan, chtělo by to aby s tímto všichni členové byli obeznámeni a souhlasili s tímto (napadá mě, že vlastně jeden z mých hráčů vůbec nezná Conana v literární tvorbě).

Quentin: Ono takové Conanovské Sword and Sorcery je občas těžké pojmout. Občas se snažím vložit nějaký element z tohoto, ale vždy to zůstane u toho elementu. Buď to neumím pojmout nebo se prostě instinktivně vracím ke svému stylu vypravěče a jiný neumím.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: conan d20

Příspěvek od Pieta »

Jak to tady čtu, tak mám strašnou chuť zahrát si nějakou S&S.
Řada příběhů, kde na začátku každého se ocitáme na místě, o kterém nikdo dřív neslyšel, a na konci každého jsou mrtví všichni až na hrdinu, to má prostě šťávu. (-;
Lemmy píše:Já Howarda považuju za zakladatele fantasy obecně (tímto prohlášením asi naštvu zaryté Tolkieny příznivce :>;o) ).
Zakladatelem fantasy obecně je přeci autor Gilgameše. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: conan d20

Příspěvek od Pieta »

Pieta píše:Jak to tady čtu, tak mám strašnou chuť zahrát si nějakou S&S.
Řada příběhů, kde na začátku každého se ocitáme na místě, o kterém nikdo dřív neslyšel, a na konci každého jsou mrtví všichni až na hrdinu, to má prostě šťávu. (-;
Úplně jsem v tom nadšení zapomněl na původní otázku - jak moc se v CD20 věnují pravidlům žánru?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: conan d20

Příspěvek od Aljen »

Napriklad tak ze medzi sessnami postavy minu polovicu lootu na zeny, chlast a obzerparty.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: conan d20

Příspěvek od Pieta »

Aljen píše:Napriklad tak ze medzi sessnami postavy minu polovicu lootu na zeny, chlast a obzerparty.
Jasně, klasika.
(Ostatně už jsem na rpg.net viděl návrh, že v S&S by postavy měly levelovat podle toho, kolik toho prohýří. (: )

Nemyslel jsem, jestli tam jsou pravidla pro žánr. Myslel jsem, jestli se tam trochu rozebírá, co je to ta S&S a jak to správně hrát.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů