[4e] D&D 4e - Obecná diskuze

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[4e] D&D 4e - Obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG

Hrdinové rozličných fantastických ras a povolání se v této hře vydávají vstříci dobrodružství. Čekají je epické bitvy a zapeklité úkoly. Jak hrdinové vítězí a přežívají různé nástrahy, zlepšují se: postupují po úrovních, získávají rozličné síly a magické předměty. Mohou se tak postavit ještě nebezpečnějším nestvůrám a nástrahám.

4. edice D&D je v rámci rodiny Dungeons & Dragons považována za černou ovci, která se od jiných verzí liší výrazným důrazem na podrobný taktický boj s přehršlem speciálních schopností a efektů. Je hrou, kterou ocení především příznivci taktických bojů na čtvercové mapě, vyváženého systému a postupného zlepšování schopností postav.

Trojici základních příruček tvoří Player's Handbook pro hráče, Dungeon Master's Guide pro pána hry a bestiář Monster Manual.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dnd 4e

Příspěvek od PetrH »

dekuji a ja jdu ve vsi skromnosti :oops: cisti vase dobrodruzstvi;)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od ShadoWWW »

Tak teď se dívám, že jsem si omylem objednal Draconomicon 2 dvakrát a dnes v noci mi to už zaúčtovali a poslali. :( Kdyby měl někdo o ten jeden zájem, mile rád jeden prodám.

Cena 540,- Kč
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

[4E] Keep on the Shadowfell - překlad

Příspěvek od ShadoWWW »

Přeložil jsem úvodní dobrodružství pro DnD 4E - Pevnost na Stínopádu. Více viz sekce Překlady.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Sparkle »

Jaky mate nazor na domaci upravu wizardovych cantripu, aby se casem taky trosku zlepsovaly? Muj kouzelnik je na 21. urovni a prijde mi fakt divny ze se za tu dobu zdokonalil v leccems ale cantripy ma furt stejny jako kdyz mel level 1.
Aspon zvetsit maximalni vahu kterou je schopen premistit telekinezi by bylo fer na 21. urovni ne?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Kompletní překlad [D&D 4E] Player's Handbook

Příspěvek od ShadoWWW »

Na Kostce se objevil kompletní slovenský překlad Příručky hráče.

Není to sice překládané podle klíče, takže některé termíny se mohou zdát zláštní (např. ecounter (power) není přeložené "na střetnutí", ale "sústredená", minor actions nejsou drobné akce, ale kratke akcie, pokračující zranění (ongoing damage) je trvalé zranenie, a čveřice útoků melee-ranged-close-area, podle klíče překládané nablízko-na dálku-nakrátko-plošný je překládaný jako na dosah-na dialku, na blízko, na plochu aj.

Taky do překladu nejsou zahrnuty errata, ale autor slibuje zahrnout errata během července.

A je to kompletní překlad a o to de. Link k přímému stažení.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Kompletní překlad [D&D 4E] Player's Handbook

Příspěvek od Alef0 »

Ty kokos!
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
comix
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 8. 2010, 21:08
Bydliště: Bratislava V

Re: Kompletní překlad [D&D 4E] Player's Handbook

Příspěvek od comix »

d&d pravidla akurat citam. ale vidim, ze players handbook odlozim na neskor a stiahnem prelozenu verziu a konecne slovnik pojde bokom :)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Quentin »

Co si myslíte o hybrid fighter/cleric? Dokáže pořádně zastat roli defendera?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
xyzzy

Re: Dnd 4e

Příspěvek od xyzzy »

Quentin píše:Co si myslíte o hybrid fighter/cleric? Dokáže pořádně zastat roli defendera?
určitě dokáže. Pokud navíc hodí na encounter 5 všechny sudé power se pro každý lichý level stanou tilesama a naopak.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Quentin »

xyzzy: Tak teď jsem tě vůbec nepochopil.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Dnd 4e

Příspěvek od BasilisK »

Nevím jak ve 4e, ale podobnou postavu jsem hrával (relativně) často. Téměř vždy jsem ji ale "tlačil dopředu" nebo "hrdě držel střed" :D .
V Baldur´s Gate 2 se mi osvědčil multi Hraničář/Cleric se dvěmi kladivy (jedno z nich byl ten Crom Fyer nebo jak se jmenovalo) - jestli by tohle nějaký GM povolil tak by to byl docela záhul (i když nevím jak moc se lišili běžná ADnD pravidla oproti těm počítačovým).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Ikartas
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 12. 2010, 10:34

Re: Kompletní překlad [D&D 4E] Player's Handbook

Příspěvek od Ikartas »

Chtěl jsem si stáhnout ten překlad, ale nějak to nejde.
Normálné se mi zobrazí to okno uložit soubor, ale když ten soubor stáhnu, tak má 0 bajtů a adobe reader ho není schopný přečíst.

Nevíte v čem by mohl být problém ?
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Kompletní překlad [D&D 4E] Player's Handbook

Příspěvek od smrq »

asi jsem debil, ale nikde jsem nenasel funkcni odkaz, kde bych si to stahnul. :(
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Mytko
Příspěvky: 1191
Registrován: 6. 5. 2005, 18:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní překlad [D&D 4E] Player's Handbook

Příspěvek od Mytko »

smrq píše:asi jsem debil, ale nikde jsem nenasel funkcni odkaz, kde bych si to stahnul. :(
ShadoWWW píše: A je to kompletní překlad a o to de. Link k přímému stažení.
klikni na kuzelne slovko Link.
DRD2
"I thrust that you understand it isn't just the Narator's job to make sure everybody's having fun. It's everybody's job to make sure everybody is having fun."
- Jonh Wick, Houses of the Blooded
Uživatelský avatar
Mytko
Příspěvky: 1191
Registrován: 6. 5. 2005, 18:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní překlad [D&D 4E] Player's Handbook

Příspěvek od Mytko »

Jedna poznamka na ktoru som zabudol... Treba byt zaregistrovany a prihlaseny na d20.cz.
DRD2
"I thrust that you understand it isn't just the Narator's job to make sure everybody's having fun. It's everybody's job to make sure everybody is having fun."
- Jonh Wick, Houses of the Blooded
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů