[4e] D&D 4e - Obecná diskuze

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[4e] D&D 4e - Obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG

Hrdinové rozličných fantastických ras a povolání se v této hře vydávají vstříci dobrodružství. Čekají je epické bitvy a zapeklité úkoly. Jak hrdinové vítězí a přežívají různé nástrahy, zlepšují se: postupují po úrovních, získávají rozličné síly a magické předměty. Mohou se tak postavit ještě nebezpečnějším nestvůrám a nástrahám.

4. edice D&D je v rámci rodiny Dungeons & Dragons považována za černou ovci, která se od jiných verzí liší výrazným důrazem na podrobný taktický boj s přehršlem speciálních schopností a efektů. Je hrou, kterou ocení především příznivci taktických bojů na čtvercové mapě, vyváženého systému a postupného zlepšování schopností postav.

Trojici základních příruček tvoří Player's Handbook pro hráče, Dungeon Master's Guide pro pána hry a bestiář Monster Manual.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Peekay »

Preco myslis, ze potrebuju upravovat?

(stvorclenne party mi pridu lepsie, lebo to stavia hracov pred zaujimave takticke volby ohladne osob a obsadenia)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Naoki »

Protože se mi zdaj přílíš "Sudden Death"
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Quentin »

Staci kdyz ma vic postav z grupy heal. Proste ten, kdo vyhraje inic nekoho dropne no; dokud je vic zvedacu, tak se nic nedeje.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Blaine »

Udelej arenu co nejvic clenenou. Nedelej jenom obycejny kruh. Aby se dalo taktizovat. Pri jednoduche arene nema cenu nijak protezovat ranged classy - melee se dostanou na dosah prilis jednoduse. Pri slozite clenene arene se muze hodne taktizovat s covery.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Sparkle »

Quentin píše:Je pravda, že jsou všechna povolání bojově vyvážená? Jestli ano, proč má barbarian, ranger i rogue rozdílnej počet skillů, proč nejsou vyvážené i skill challenge?

Mimochodem ability mají na skilly šílený vliv, a přitom se každá váže k jinému počtu, takže musí být hromady znevýhodněných buildů.
Podle me je to proto, ze skillu z str/con/dex je sice malo, ale jsou to ty zasadnejsi ktere pouzivas castejc a v dulezitejsich momentech. Tim by se to melo vyrovnat. Treba endurance vs streetwise: na co se asi v prubehu kampane hazi casteji?.. plus vetsinou je dobrodruzstvi postaveny tak, ze kdyz failnes streetwise tak se to da udelat este nejak jinak, zatimco kdyz failnes enduranci tak zmrznes / umres na nemoc / jsi proste v loji...

Naoki píše:Vzhledem k tomu, že diskuze o skillech je na mrtvém bodě tak přejdu na něco jiného: Jak byste poupravili pravidla tak, aby šla udělat aréna mezi PC? Současná úprava mi připadá příliš Sudden Death, kdy striker s největší iniciativou vyhraje zápas. Napadla mě zatím jednoduchá úprava, kdy HP budou dvojnásobný a dmg poloviční. Bohužel při této úpravě budou healy velmi silné a postavy co jedou přes bonusy na bloodied posílené. Nějaké návrhy?
Toto jsem resila ve sve kampani taky, a byl to opravdu problem... PCcka si obcas chtely dat navzajem po drzce a system na to neni uzpusobeny. Zatim to mam vyreseny tak, ze kazdy postava ma krome "character sheet" verze i "monster"verzi, kterou tam supnu kdyz se mlatej mezi sebou, a ten kdo bitku vyprovokoval ma "character sheet" verzi a ten druhy monster verzi. Nic lepsiho me nenapadlo.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Naoki »

Zatim to mam vyreseny tak, ze kazdy postava ma krome "character sheet" verze i "monster"verzi, kterou tam supnu kdyz se mlatej mezi sebou, a ten kdo bitku vyprovokoval ma "character sheet" verzi a ten druhy monster verzi. Nic lepsiho me nenapadlo.
To je zajimavé řešení. Jak vytváříš tu "monster" verzi?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Sparkle »

Nejdriv typ monstra (brute, controller atd.) podle toho jaky je typ postavy, aby zhruba odpovidal. Level cca 3 nad oponentem, aby byly sance vyrovnany. Pak zkusim najit v monster manualu priserku ktera by tomu nejvic odpovidala (jsem lina vymyslet uplne vlastni potvory) a dohladim kosmeticke detaily (nebo vemu dve priserky a uplacam z nich jednu) plus vizualni efekty tech abilit si vymyslim vlastni (z otravene sipky bude magic missile atd.). Mam trochu vyhodu v tom ze PCcka jsou az na jednu vyjimku humani, takze nemusim vymejslet co by odpovidalo racialkam. I tak je jasny ze treba chudak wizard controller dostane po cumaku ale to uz asi osetrit nejde. Zas ma mnohem lepsi skilly tj sbali vic zenskych a mimo vypravy si vydela vic penez atd.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Blaine »

Sparkle píše:Nejdriv typ monstra (brute, controller atd.) podle toho jaky je typ postavy, aby zhruba odpovidal. Level cca 3 nad oponentem, aby byly sance vyrovnany. Pak zkusim najit v monster manualu priserku ktera by tomu nejvic odpovidala (jsem lina vymyslet uplne vlastni potvory) a dohladim kosmeticke detaily (nebo vemu dve priserky a uplacam z nich jednu) plus vizualni efekty tech abilit si vymyslim vlastni (z otravene sipky bude magic missile atd.). Mam trochu vyhodu v tom ze PCcka jsou az na jednu vyjimku humani, takze nemusim vymejslet co by odpovidalo racialkam. I tak je jasny ze treba chudak wizard controller dostane po cumaku ale to uz asi osetrit nejde. Zas ma mnohem lepsi skilly tj sbali vic zenskych a mimo vypravy si vydela vic penez atd.
Pro tohle jsou pravidla v DMG - je tam jak vytvaret Elitni NPC pomoci povolani jako Templatu.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Sparkle »

jj vim o tom ale nekamaradim se s cisly tak radsi predelavam hotovy potvory nez tvorim vlastni :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od kin »

Klidně se zkamaraď, je to tam vysvětlený dobře a je to jednoduchý.
Já sám jsem si takhle jedno npcčko připravil (to že jsme tu kampaň chvilku poté skončili a já ho nepoužil je jiná věc) a jde to rychle a vypadá a sedne to pak o něco líp než jen přepsaná potvora z dmg... :)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Naoki »

Jak jsem tu jednou vychyloval, že pushovat lze pouze od sebe, tak bych se rád omluvil a opravil: z docela zvláštních důvodů pushovat lze i šikmo a pokud má někdo dostatečně silný push tak i zig-zagem...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Blaine »

Ano, jedine co se u pushe musi splnit za podminku je, ze mezi tebou a cilem musi pri kazdem pushi vzrust vzdalenost o jedno policko.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od zrzavec »

Začali jsme novou kampaň a já si uvědomil, že proti všemu co jsem kde četl a slyšel, i DnD jde hrát velmi civilně. Je pravda, že systém je připravený spíše na taktické hraní, souboje a podobně, ale je dobré vědět, že DnD jde hrát i tak, že se bojuje minoritně a více kecá (a případně skilluje) :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dnd 4e

Příspěvek od PetrH »

RomiK píše:Začali jsme novou kampaň a já si uvědomil, že proti všemu co jsem kde četl a slyšel, i DnD jde hrát velmi civilně. Je pravda, že systém je připravený spíše na taktické hraní, souboje a podobně, ale je dobré vědět, že DnD jde hrát i tak, že se bojuje minoritně a více kecá (a případně skilluje) :)
ahoj spis je to off, ale da se cekat reportaz na vasem webu?
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od zrzavec »

Určitě, rozjeli jsme i psaní zápisů a tak. zatím je první na d20 (http://www.d20.cz/blog/RomiK/50713.html ... davaciForm) Ale ten není ještě tak povedený - to jsem sepsal jve volném čase hodně na rychlo. Ale pokusím se udělat i nějaký kde bude vidět víc styl hry od hráčů a promítnutí do hry jako takové...:)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů