ADnD 2e vs DnD 3e (v čem je co lepší)

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět

Co se vám více libí?

DnD 3e / 3.5e (D20)
26
46%
AdnD 2e
17
30%
Myslím že to je jedno, obojí je šunt
7
12%
Myslím že je to jedno, obojí má své pro i proti
7
12%
 
Celkem hlasů: 57

Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: ADnD vs DnD (v čem je co lepší)

Příspěvek od Pracující logaritmus »

No, jestli jsou zrovna TOHLE zásadní rozdíly...
vážnou fóbii z pavouků- vada
kompulzivní čestnost-ideál
iritující osobnost-rys
To, že drowové už na povrchu neztrácej schopnosti je taky dost velký mínus.
Můžu se zeptat proč? Opravdu mě nenapadá herní styl, ve kterém je tohle výhoda.
ale minuta na level kouzla v 5E je IMHO furt málo
OK, tady mě napadá, ale pokud to nemá být jediný styl, tak už to moc víc hrotit nejde. A tohle zrovna jde triviálně zhouseruleovat.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: ADnD vs DnD (v čem je co lepší)

Příspěvek od Rillae »

Pracující logaritmus píše: 14. 8. 2018, 17:27 No, jestli jsou zrovna TOHLE zásadní rozdíly...
vážnou fóbii z pavouků- vada
kompulzivní čestnost-ideál
iritující osobnost-rys
no, fóbie z pavouků, v takovym Menzoberranzanu nebo Ched Nasad si budeš kazdou chvíli házet na willpower, kompulzivní čestnost, lhát budeš jenom když to bude otázka života a smrti a i jenom na trochu zavádějící informace si musíš hodit na willpower, a iritující osobnost... to je nádhera, na willpower si házíš při sociální interakci, a při failu musíš roleplayovat. Jo, dostaneš to do novejch edicí díky house rules, ale v 2E oplátkou za disadvantages máš extra body na tvorbu postavy. A navíc to tvrdě tlačí do roleplayingu, vem si tu srandu, když máš zbabělýho rytíře purpurovejch draků, nešikovnýho zloděje, a půlku družiny línou jak vši $D (a ze strany DM penalizaci na XP když na to kašlou)

Pracující logaritmus píše: 14. 8. 2018, 17:27 Můžu se zeptat proč? Opravdu mě nenapadá herní styl, ve kterém je tohle výhoda.
Výhoda to herního stylu to asi fakt neni, ale taky je to naprosto zbytečná změna fluffu, která má podle mýho jedinnej důvod v tom, že bylo strašně cool hrát drizzt-klony

Pracující logaritmus píše: 14. 8. 2018, 17:27 OK, tady mě napadá, ale pokud to nemá být jediný styl, tak už to moc víc hrotit nejde. A tohle zrovna jde triviálně zhouseruleovat.
Jo, zhouserulovat de cokoliv, jestli ukecáš hráče, v tomhle případě wizarda. Veterán druhý edice nejspíš problém mít nebude, ale začátečník, co zná akorát 5E ti nejspíš omlátí PHB o hlavu. Nehledě k tomu, že se spíš bude snažit ukecat DM na zhouserulování opačnym směrem, k 3E.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: ADnD vs DnD (v čem je co lepší)

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak Skills and Powers je nejlepší DnD knížka všech dob. $D S tím se těžko soupeří. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: ADnD vs DnD (v čem je co lepší)

Příspěvek od Rillae »

eerieBaatezu píše: 14. 8. 2018, 18:19 Tak Skills and Powers je nejlepší DnD knížka všech dob. $D S tím se těžko soupeří. :D
Tak to rozhodně netvrdim, pro mě sou lepší, nebo spíš důležitější jiný, ale co se PO:SP týče, maj věci, co by se IMHO jako volitelný pravidla měly nechat, nebo aspoň z pravidel transformovat na guidelines, a ne je vyházet
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: ADnD vs DnD (v čem je co lepší)

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ale já to tvrdím. Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: ADnD vs DnD (v čem je co lepší)

Příspěvek od Rillae »

Combat and Tactics, ta je na stole při každý session, ty nádherný crit hits a jejich následky máme zhouserulovaný napříč edicema
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů