[svět] Ravenloft

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[svět] Ravenloft

Příspěvek od Markus »

Obrázek

Ravenloft je herní svět laděný do žánru gotického hororu, zasazený na „polosféru děsu“, která se skládá z oddělených ostrůvků reality plovoucích v čarovné mlze. Každému ostrůvku vládne temný pán, z nichž nejznámější je upírský hrabě Strahd von Zarovich. Ravenloft je svět upírů, vlkodlaků, duchů, golemů a jiných stálic tradičního hororu.

Svět byl původně představen ve stejnojmenném dobrodružství Ravenloft pro první edici AD&D, ale získal si takovou popularitu, že pro druhou edici AD&D už vyšel v podobě regulérního herního světa s celou řadou doplňujících příruček a materiálů. Pátá edice D&D ho vrátila na výsluní vydáním nesmírně populární kampaně Curse of Strahd.

Odkazy:
:arrow? Anotace a přehled produktů v databázi
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [svět] Ravenloft

Příspěvek od Markus »

Vaarsuvis píše: 30. 8. 2021, 20:41 Přidal jsem do databáze Ravenloft II. Zatím jsem na to mrknul a mé počáteční dojmy jsou mírně rozpačité.
Jéé, díky!

Tvé dojmy jsou asi správné. :) Ale nemůžu soudit, četl jsem jen to první a to druhé ne. Vím jenom, že moc dobrou reputaci nemá. Zatímco v prvním se ten railroad teprve klubal, v tom druhém už jede naplno?
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [svět] Ravenloft

Příspěvek od Passingby »

Stylová kreslená mapa zemí kolem Ravenloftu z roku 1998

V metaplotu Ravenloftu/Domains of Dread se nevyznám, ale ostrov z části obklopený mořem a zčásti mlhou mi do toho starého Ravenloftu moc nezapadá. Dobrý sken ve vysokém rozlišení jsem bohužel nenašel.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů