Mutant / Mutant Chronicles / Doomtrooper

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Mutant / Mutant Chronicles / Doomtrooper

Příspěvek od Markus »

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

:arrow? Anotace rodiny Mutant

:arrow? Představení herního světa Mutant Chronicles (napsala Sparkle)
Mutant a Mutant Chronicles je série švédských her, z nichž některé byly přeloženy do angličtiny. Jednotlivé tituly se žánrově liší, vždy se však odehrávají v temné budoucnosti lidstva. Zatímco původní Mutant (1984) byl tradiční postapokalyptická hra, pozdější tituly se žánrově posunuly ke kyberpunku a k dieselpunku v podobě slavné dílčí linie Mutant Chronicles (1. edice vyšla v roce 1993). Následující hry z této rodiny někdy navazují na tradici postapokalypsy, někdy na tradici dieselpunku.
Jednotlivé tituly:
:arrow? Mutant (1984)
:arrow? Mutant 2 (1986)
:arrow? Mutant 2089 (1989)
:arrow? Mutant R.Y.M.D (1992)
:arrow? Mutant Chronicles (1e) (1993)
:arrow? Mutant Chronicles (2e) (1997)
:arrow? Mutant: Undergångens arvtagare (2002)
:arrow? Mutant: Year Zero (2014)
:arrow? Mutant Chronicles (3e) (2015)
:arrow? Mutant: Hindenburg (2020)
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Gediman »

Sice trochu OT, ale je to v názvu, tak co.

Chystá se nová edice Doomtrooperu. Více info zatím jen tady.
www.facebook.com/doomtroopergame

Zdá se, že se éra MC vrací. Doufám, že to vydrží, protože fakt, že na každé věci pracuje někdo úplně jiný, vypadá trochu... podivně, přinejmenším. Už třeba z toho vyplývající designová nejednotnost mezi novým RPG a Warzone mi vadí. A IMHO ne moc důvěryhodně vypadá i fakt, že Prodos (výrobce Warzone) dělá na třech dalších hrách - současně.

Plus, Modiphius (vydavatel MC RPG) teď získal práva na Star Trek, tak dělá RPG z něj. Nicméně pro MC toho už udělal dost, takže tady mi to moc nevadí.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od eerieBaatezu »

Kua, další vlna nostalgie, Doomtroopera jsme jako děcka pařívávali na základce. Obrázek

Jsou někde nějaké bližší informace, na tom FB toho nemůže moc najít. Jinak tam ale dost kecají o Modiphiu, tak třeba nějak budou spolupracovat, alespoň ilustrace by mohly být stejné.
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Pepa »

A bude to kartičkové jako stolní? Protože já jsem z toho pochopil, že to sice kartičková hra bude, ale že bude počítačová.
McVitas
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 8. 2017, 14:49

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od McVitas »

Zdravim fandy a pamětníky Doomtroopers :) Mám dotaz. Hrával jsem to kdysi. Měl jsem skoro jen samé Paradise Lost karty. Teď jsem se snažil najít nějaké seznamy a obrázky. Našel jsem to na uloz.to i jinde a Paradise Lost má prý 124 karet. Já jsem ale přesvědčen, že jsem u někoho viděl jednu kartu, která nikde v těchto seznamech není tak nevim jestli to byla nějaká neoficální nebo co. Byl to rasputinský tank a měl fakt vysoké hodnoty snad kolem 20. Podobně jako Biotroll z černé legie (Bio giant anglicky). Viděli jste to někdo nebo se mi spletly vzpomínky do nějaké nesmyslné představy :)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od OnGe »

Nebyl to náhodou Bitevní tank Grizzly?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
McVitas
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 8. 2017, 14:49

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od McVitas »

Ha. Takže Rasputinci už nic lepšího než Ocasňáka nemají jo? Tenhle je koukám z Bauhausu :)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek

edit: Jééé, ono to je digital card game...
Obrázek
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Gediman »

Heh... jsem si všiml, že firma Prodos Games přišla o práva na Mutant Chronicles, takže wargame Warzone: Resurrection minulý rok skončila. Místo toho pracují na jiné hře z vlastního science-fantasy světa, aby už práva řešit nemuseli.

AvP se ale pořád drží.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Jerson »

Zrovna včera jsem doma našel pravidla k druhoediční Warzoně a říkám si, zda by ji ještě někdo chtěl.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jsem začal pařit betu Doomtroopera na Steamu. Škoda, že je to v angličtině, nejvíc nostalgie mám když zase vidím ty názvy jednotek a věcí a tak, jenže my ty kartičky měli česky. :)

Ta dieselpunk/World War I atmoška je furt boží.

Obrázek

Škoda, že změnili layout karet. Tyhle starý mi přišly v pohodě čitelný a všechno.
Obrázek
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Muzzug »

Mutant Chronicles 3rd Edition na Humble Bundle.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Gediman »

Btw, ve volném čase dělám na encyklopedii Mutant Chronicles.
Zatím je hodně "under construction": nemám tam moc obrázky, přibydou další kategorie atd... musím to ještě pořádně promyslet.

Zatím chybí informace z Warzone 4. edice a RPG 3. edice. Nevím, jak to pojmout... je to v podstatě retcon, a to v některých případech dost velký. Bohužel/bohudík, já jsem zastánce původní verze.

Hodnota pro RPG... asi jako rychlý (a český) přehled zajímavých informací pro GMy i hráče. Kdyžtak sdílejte dál, kdybyste třeba narazili na někoho, kdo hraje RPG 3. edici :) (např. vím, že nedávno nějací týpci hráli a streamovali).

Doporučuji kouknout na historii vzniku Mutant Chronicles, kde se dozvíte, co mu předcházelo, co všechno vyšlo a jaké byly pokusy a vzkříšení.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů