Novinky ze světa RPG

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: RPG News

Příspěvek od PardGalen »

Noc, a french dystopian paper RPG wich take place in Prague, Olomouc, Ostrava...

https://www.gameontabletop.com/cf269/no ... DovHFnfbYo
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od Rillae »

Dovedete si někdo představit Conan Exiles jako PnP? No, Modiphius evidentně dovede :eyecrazy:

https://www.modiphius.net/collections/c ... cebook-pdf
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG News

Příspěvek od Selhan »

PardGalen píše: 29. 5. 2020, 19:49
Huh, systém vypadá dost midschool, ale jsem docela zvědavý, protože... proč se to sakra odehrává v Česku? :D Máš k tomu někde víc informací?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od PardGalen »

Selhan píše: 16. 9. 2020, 14:59 Máš k tomu někde víc informací?
Nemám. Nebyl čas sledovat to nějak víc. Měl bych to zkusit oprášit.

Jinak bude Urban Shadows druhá edice https://www.kickstarter.com/projects/ma ... ref=5zn9h9
Nevím zda to ještě někoho zajímá. Mě ta první docela zklamala.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od Selhan »

Mě to ještě zajímá, dík za info. První mě nezklamala, protože jsem od ní neměl nějaká vysoká očekávání - ale proto mi přijde, že jestli to hodlají nějak vycizelovat, tak bych tomu i dal šanci.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od Selhan »

Nová Harperova hra podle recenze na Cannibal Halfling vypadá dost dobře.

https://cannibalhalflinggaming.com/2020 ... on-review/

Harper slibuje, že se to dá hrát jako "zero-prep one-shot", takže to určitě můžeme zkusit třeba na příští slezině, ovšem podle té recenze mi přijde, že tomu lépe sluší krátká kampaň... Hmm... Neláká to ještě někoho?

Obrázek
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od Selhan »

Nevím, kam jinam tuhle poznámku upíchnout, ale možná Vás také bude zajímat, že DriveThruRPG si údajně bere provizi 30 % - což už mě osobně teda přijde ne zrovna hezké.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od Sosacek »

Selhan píše: 14. 11. 2020, 10:18 Nová Harperova hra podle recenze na Cannibal Halfling vypadá dost dobře.

https://cannibalhalflinggaming.com/2020 ... on-review/

Harper slibuje, že se to dá hrát jako "zero-prep one-shot", takže to určitě můžeme zkusit třeba na příští slezině, ovšem podle té recenze mi přijde, že tomu lépe sluší krátká kampaň... Hmm... Neláká to ještě někoho?

Obrázek
To je stary, ne?

Aha, ona je to druha edice. Ani jsem netusil, ze to puvodne bylo od Harpera.

By bylo zajimavy udelat komparativni studii 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od Selhan »

Aha :D Vidíš, to jsem si ani nevšiml.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od Pieta »

Selhan píše: 21. 11. 2020, 13:41Nevím, kam jinam tuhle poznámku upíchnout, ale možná Vás také bude zajímat, že DriveThruRPG si údajně bere provizi 30 % - což už mě osobně teda přijde ne zrovna hezké.
To je takový standard digitální distribuce, ne? Steam tuším měl taky 30% (i když jsem slyšel něco o tom, že Epic je donutil jít s podílem dolů, ale nemám to nakoukané). I Kickstarter si bere něco jako 8-10% z vybrané částky.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od Sparkle »

Selhan píše: 21. 11. 2020, 13:41 Nevím, kam jinam tuhle poznámku upíchnout, ale možná Vás také bude zajímat, že DriveThruRPG si údajně bere provizi 30 % - což už mě osobně teda přijde ne zrovna hezké.
Podle mě je to v pohodě cena. Uvědomte si, že oni potřebují zohlednit i třeba to, že pokud by někdo na drivethruRPG umístil obsah porušující copyright (což provozovatelé serveru nemusejí tušit, nelze mít přehled o všem, co kdy vyšlo), a byly s tím legální problémy, tak by případnou pokutu slízl ten server (pokud nemá superprávníky, což ale nemusí stačit, spor tohoto typu prohrál svého času i Amazon). Ano, je to debilní, ale bohužel zákony jsou tak nastavené (svého času jsem si o tom hodně zjišťovala).
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od ShadoWWW »

Spíš je to o tom, že ti dává statisíce zákazníků přímo pod nos. Musí provozovat servery (desítky let), držet platební brány aj. DMsGuild si bere dokonce 50%, a přesto se to vyplatí.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od Sosacek »

30 % je hodne. Servery stoji pakatel, a pred pravniky kvuli porusenim copyrightu je chrani safe harbour.

Ja bych si teda na DTRPG nic nekoupil, hl;avne proto, ze tlaci watermarky, ale tohle je dalsi dobry duvod.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od Bouchi »

Sosacek píše: 21. 11. 2020, 16:59 30 % je hodne. Servery stoji pakatel, a pred pravniky kvuli porusenim copyrightu je chrani safe harbour.
Tuzemské prodejní portály e-knih (třeba Palmknihy nebo Kosmas) si běžně berou 35 %.
Aspoň že už je minulostí ta kardinální debilita s 21% DPH na eknihy. (Akorát to teda nemuselo trvat přes 15 let.)
Obrázek
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky ze světa RPG

Příspěvek od crowen »

Si uvedomte, co vsetko musia platit, hosting je nic. Musia mat web, pravidelne udrziavany, musia platit security, pravidelny vyvoj, marketing, support, poplatky platobnym branam, niekto tomu musi sefovat, a vsetci, co na tom robia, maju nejaky plat, naklady na kancelarie, poistenie, zamestnanecke odvody, penzia atd. Tych 30% je podla mna OK (a berie si to aj Google a Apple vo svojich app store). Ved nech si ludia tie peniaze usetria, a robia si marketing, distribuciu a support sami, ked si myslia, ze sa to da lacnejsie.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů