Jaký setting pro RPG má nejvíc materiálů?

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 16:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Jerson »

Nordoslav píše: 5. 5. 2021, 16:17 bych řekl že na prvím místě je Marvel, pak DC, Star Wars, Star Trek...
A opravdu to jsou materiály použitelné pro RPG hru?
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Pepa »

Nedokáži poskytnout odpověď, ale slyšel jsem, že o mnohých světech DnD toho je popsáno a známo mnohem víc než o některých zemích třetího světa...

Fact or Fiction?
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Světy a settingy

Příspěvek od KDolecek »

Aegnor píše: 5. 5. 2021, 17:57 Tak, ale není to stejné pravda u FR?
Dost možná. Ono je to těžké porovnávat, když nemáme jasná kritéria, ale máš pravdu, že ten rozdíl nebude tak velký.
Jerson píše: 5. 5. 2021, 18:30 A opravdu to jsou materiály použitelné pro RPG hru?
Příjde mi, že jsi vágní zadání doplnil ještě nejasnější otázkou.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Rillae »

Jersone, jestli ti jde primárně o lore/fluff, tak krom již zmiňovaných bych se nebála přidat MechWarrior. Přímo pro MW toho sice moc nevyšlo, ale použít můžeš cokoliv, co je pro Battletech, a toho už zas tak málo není
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Jerson »

KDolecek píše: 5. 5. 2021, 19:51Příjde mi, že jsi vágní zadání doplnil ještě nejasnější otázkou.
Tím jsem se chtěl zeptat, zda do toho Nordoslav třeba počítá i komixy, ve kterých jsou ukázané superschopnosti hrdinů, ale v RPG by bez pravidlové implementace byly docela obtížně použitelné - a zda taková pravidlová implementace existuje, a zda jsou schoposti hrdinů zobrazovány v komixech nějak konzistentně, tak jak to obvykle vyžadují hráči RPG.

Protože jedna věc jsou příběhy psané podle odehraných sezení DnD nebo třeba využívající možnosti Shadowrunu, a něco jiného superschopnosti, které se liší podle jednotlivých sérií a občas i sešit od sešitu, přičemž s jejich využitím v RPG nikdo nepočítal.

Je to nějaký čas, když mi už nevím kdo ukazoval, jak moc nekonzistetní a občas i hodně podivné schopnosti má v komixech třeba Superman.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Nordoslav »

Spíš jen tak pro zajímavost, Forgotten Realms má:

173 sourcebooku (Dobrodružství, campaign seeting a doplňky)
292 novel , z nichž 48 napsal Salvatore
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Nordoslav »

Jerson píše: 6. 5. 2021, 08:44 Tím jsem se chtěl zeptat, zda do toho Nordoslav třeba počítá i komixy, ve kterých jsou ukázané superschopnosti hrdinů, ale v RPG by bez pravidlové implementace byly docela obtížně použitelné - a zda taková pravidlová implementace existuje, a zda jsou schoposti hrdinů zobrazovány v komixech nějak konzistentně, tak jak to obvykle vyžadují hráči RPG.
Jansé že počítám i comixy - ten lore, zápletky a postavy tam jsou a ve chvíli, kdy používáš nějaký volnější systém jako FAE tak je i pravidlová implementace velice easy.

A že comixové schopnosti nejsou konzistentní? Who cares? Důležité je, aby dával smysl u stolu ve chvíli, kdy je přejímáš do svého pojetí tohohle světa a udržel je konzistentní v rámci svého settingu. Forgotni taky absolutně nedávají smysl když se přečteš některé příručky, tak půlka světa by se zhroutila po neschoností nějaké základní sebeobživy a obrany a druhá půlka by shořela v plamenech magokalypsy. A nikdo to neřeší protože jednak fun a pak implementace u stolu.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Jerson »

No, a hraje někdo ta superhrdinská RPG podle volného systému?
Moje otázka se týkala materiálů vydaných pro hraní RPG, tedy které jsou tak zamýšlené a napsané. Knížky psané podle RPG určené k ukázání settingu se počítají. Knížky možná využitelné pro hru jako podkladové materiály už jsou hodně volný výklad "materiálu pro RPG setting".
To zda jsou tyhle materiály dobré nebo špatné, a zda se dají nebo nedají použít společně je pak na debatu - jsou pro společné použití určeny, ale nedají se použít společně, tak bych je počítal, i když to jsou hodně špatné materiály.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Selhan »

Jersone, hele muzu se zeptat, o co ti jde? K cemu je dobre porovnavat settingy na kila?

Jinak porad si myslim, ze vzhledem ke sve dlouhodobosti Forgotten Realms vedou, ale omlouvam se Aegnorovi, ma pravdu, ze kdyz bereme pouze pocet settingovych prirucek, tak WoDy se svymi 'X by night' do toho docela slapaly. Jen ve vysledku porad mam za to, ze se nevydavaly ani polovinu casu co FL, a to taky udela rozdil.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Markus »

Jersone, IMHO jsi v tom udělal zmatek, když jsi řekl, že tě zajímá "lore"... protože teď píšeš, že přesně to tě nezajímá. :D

Lore je třeba i román. Jestli tě zajímají fakt herní knížky a herní materiály, tak chápu, že nechceš román... ale neříkej, že tě zajímá lore. :roll:

Jinak já s tebou v zásadě souhlasím. Lore je zlo, román není herní materiál a settingové knížky psané tak, že jsou plné fluffu a mají málo přímo hratelného materiálu, nemám rád. U těch White Wolfů bych se trochu obával, že dost toho bude právě fluff.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Nordoslav »

Jenom pejři mají 149 sourcebooků, takže WoD strčí hravě FR do kapsy. Ale hodně se tu zdvojuje obsah - nwod, owod, 20th anniversary...
A mohli bychom i použít argument, že ve chvíli kdy bereme WoD jako shared universe, tak bychom totéž mohli udělat i se settingy pro DnD, které jsou oficiálně propojeny minimálně Sigilem.
Jinak přijde mi to jako zajímavá teoretická otázka bez jakéhokoliv praktického využití :)
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Nordoslav »

Markus píše: 6. 5. 2021, 09:27 Jinak já s tebou v zásadě souhlasím. Lore je zlo, román není herní materiál a settingové knížky psané tak, že jsou plné fluffu a mají málo přímo hratelného materiálu, nemám rád. U těch White Wolfů bych se trochu obával, že dost toho bude právě fluff.
Díváš se na to svoji dost úzkou optikou - WoD hráči jsou poměrně věrní systému a tenhle "Fluff" vítají, protože jim dává širší možnosti, třeba zahrát si za nový klan a zažít oblíbený svět znovu jinak případně přenést kroniky do nových settingů a období
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Jerson »

Selhan píše: 6. 5. 2021, 09:22 Jersone, hele muzu se zeptat, o co ti jde? K cemu je dobre porovnavat settingy na kila?
To je celkem jednoduché. Rád bych věděl - alespoň orientačně - kolik knížek má doma hypotetický Vypravěč, který řekne "mám doma všechny materiály, které k danému světu vyšly, a z nich můžu čerpat informace pro své hry". A když to řekne víc Vypravěčů různých settingů, tak který toho bude mít doma nejvíc.

Bude to jedna knihovna metr na dva? Nebo knihovna pět na dva metry u jednoho a metr na metr u druhého? Teď vidím jen různé obří knihovny v pozadí některých RPG Youtuberů, tak mě to napadlo. Hlavně proto, že moje reálná RPG knihovna se vejde do jedněch desek, ale potenciální zabírá několik regálů knihovny, a všechny materiály jsou perfektně settingově konzistentní, i když si zároveň v řadě věcí odporují.

Navíc to že některé RPG settingy obsahují více materiálu než národní knihovny některých států jsem už slyšel taky. Prostě - zvědavost pro zvědavost, nic víc v tom nehledej. :-)
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Nordoslav »

Jerson píše: 6. 5. 2021, 09:52 "mám doma všechny materiály, které k danému světu vyšly, a z nich můžu čerpat informace pro své hry"
Parametry téhle otázky přesně naplňují comicsy, takže se vracím k původní odpovědi: Marvel
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů