Jaký setting pro RPG má nejvíc materiálů?

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Vitus »

Nordoslav píše: 6. 5. 2021, 09:33 Jenom pejři mají 149 sourcebooků, takže WoD strčí hravě FR do kapsy. Ale hodně se tu zdvojuje obsah - nwod, owod, 20th anniversary...
A mohli bychom i použít argument, že ve chvíli kdy bereme WoD jako shared universe, tak bychom totéž mohli udělat i se settingy pro DnD, které jsou oficiálně propojeny minimálně Sigilem.
Jinak přijde mi to jako zajímavá teoretická otázka bez jakéhokoliv praktického využití :)
To jsem měl na mysli tím Spelljammer Multiversem, ten tuším ty settingy od TSR spojil tuším trochu dříve, než Sigil, ale nastudované to nemám :).
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Světy a settingy

Příspěvek od Vandalicus »

Btw aktualni prehled oficialni Forgotten Realms bibliografie si muzete stahnout tady: http://www.candlekeep.com/downloads/frbiblio.zip
Hafl
Příspěvky: 54
Registrován: 4. 4. 2015, 14:49

Re: Jaký setting pro RPG má nejvíc materiálů?

Příspěvek od Hafl »

Jerson píše: 6. 5. 2021, 09:08 No, a hraje někdo ta superhrdinská RPG podle volného systému?
Moje otázka se týkala materiálů vydaných pro hraní RPG, tedy které jsou tak zamýšlené a napsané. Knížky psané podle RPG určené k ukázání settingu se počítají. Knížky možná využitelné pro hru jako podkladové materiály už jsou hodně volný výklad "materiálu pro RPG setting".
To zda jsou tyhle materiály dobré nebo špatné, a zda se dají nebo nedají použít společně je pak na debatu - jsou pro společné použití určeny, ale nedají se použít společně, tak bych je počítal, i když to jsou hodně špatné materiály.
Já hraju superhrdinské RPG pod HERO 6e a není úplně volný systém, ale je to univerzální systém s hlavním zaměřením na superhrdiny a i ten Superman se v něm dá udělat se všemi těmi šílenými schopnostmi které kdy měl. Tohle jsem našel jako první výsledek na googlu a docela to sedí: http://www.newmuse.com/hero_rpg/comics_superman.htm

Já bych si jako setting s největším množstvím materiálů tipl oWoD, protože i když se hra v praxi většinou soustředí jen na jednu skupinu, tak i v upíří hře ti vlkodlaci, mágové a podobně existují a knihy to berou na vědomí. I když se hrají vlkodlaci, tak pro Pentex pracují upíři, technokrati a podobné existence.

Jedna věc, která by ale mohla kartami trochu zamíchat je Call of Cthulhu, které má docela velký počet oficiálních dodatků, co vyšly jen v Japonsku. Doma mám Cthulhu to Teikoku pro hraní v Japonsku 1920-1940 a takových knih je víc.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů