The Expanse Roleplaying Game

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

The Expanse Roleplaying Game

Příspěvek od Mizy »

Nikde jsem k téhle hře na fóru nic nenašel. Má s tím někdo zkušenosti? Svět Expanse miluju, takže o tom dost uvažuju. Ten AGE system nevypadá na první pohled úplně blbě. Drama die jsou pure luck, ale zas to přidá na filmovosti, což ja rád. :) Jakékoliv názory a zkušenosti jsou vítány.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: The Expanse Roleplaying Game

Příspěvek od Sosacek »

Ja jsem to nehral, jenom cetl, ale moc me to nechytlo. Typci co to hrali tvrdili, ze ta mechanika jak se svet sere (Churn) je zajimava, ale ze to je obecne dost slozite. To druhe byl i muj dojem.

Osobne bych hral Expanse v 2400.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: The Expanse Roleplaying Game

Příspěvek od Selhan »

AGE jsem zkoušel na oneshotech a moc mě neoslovilo. Je to takový ten rigidní systém, kde když ti padne dobře kostka, tak si můžeš vybrat ze seznamu dostupných stuntů, a ten má do detailu rozepsané podrobnosti, náležitosti a efekty, takže je to určitě velice balanced, ale vůbec mě to nebaví hrát. Což je teda moje preference - někdo preferující Pathfinder nebo podobné záležitosti možná bude nadšený.

Navíc ale teda ty stunty nedokážou zabránit základnímu problému her s novodobými střelnými zbraněmi - totiž že v soubojích akorát skočíš do half-coveru a pak do nekonečna hlásíš "já střílím".
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: The Expanse Roleplaying Game

Příspěvek od Joe »

Keďže prekladám Fate: Space Toolkit, tak som zvedavý na tamojší setting "Mass Drivers", čo je de-facto The Expanse s iným názvoslovím. Dostanem sa tam s prekladom cca za 4 mesiace asi, ale ja mám čas :)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: The Expanse Roleplaying Game

Příspěvek od sirien »

Selhan: o skok do krytu lepší než klasické "tak já útočim" z her se středověkými zbraněmi :D

Fate tohle zvládá dobře. Vampire 5e docela taky. Shadowrun svým specifickým způsobem taky. Tohle není o typu zbraní, ale o tom jak má ten systém zpracované možnosti smrtelných voleb a rozhodnutí a alternativních akcí. Just saying.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: The Expanse Roleplaying Game

Příspěvek od Selhan »

Když vezmeš nějaký modelový úplně obyčejný d20 systém, a odehraješ v něm souboj se středověkou výzbrojí, tak máš minimálně aspoň otázku, jestli jít do melee nebo se snažit držet si range. Když dáš soupeřům střelné zbraně, tak ti nezbude nic. Ne že by to nešlo řešit (a ne že by nešlo mít nudné fantasy souboje), ale hry s vícerannými bouchačkami jsou, dle mé zkušenosti, prostě v nevýhodě.
A AGE se s tím, za mně, nepopasovalo.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: The Expanse Roleplaying Game

Příspěvek od Jerson »

Pak použij lepší soubojový systém. Kdo ve střeleckém boji zůstane v krytu a střílí, ten většinou velmi snadno a rychle prohraje :-)
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: The Expanse Roleplaying Game

Příspěvek od Mizy »

Díky všem za příspěvky. Já dneska zjistil, že Infinity má i rpg a že jede na 2D20 s momentum a heat mechanikou. Možná to přehodnotím a skočím spíš do něj, bo Infinity wargame a její lore zbožnují snad ještě víc. :D
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů