Hry z řady World of Darkness / Chronicles of Darkness

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Hry z řady World of Darkness / Chronicles of Darkness

Příspěvek od Markus » 8. 11. 2015, 10:21

Vampire: the Requiem, Werewolf: the Forsaken, Mage: The Awakening a mnohé další... Tohle je obecná diskuze věnovaná všem vašim oblíbeným hrám z řady World of Darkness, starým i novým.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

:arrow? Na RPG fóru bývala samostatná sekce World of Darkness, která byla v roce 2015 archivována. Odteď prosím diskutujte o všem souvisejícím s WoD v této souhrnné diskuzi. Stále však můžete najít spoustu zajímavých informací v archivované sekci.

Odkazy:
:arrow? Anotace her ze staré řady World of Darkness
:arrow? Anotace her z nové řady World of Darkness (aka Chronicles of Darkness)
:arrow? Anotace Vampire: the Masquerade 5. edice, který není řazený do žádné z předchozích řad

Nordoslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry z řady World of Darkness / Chronicles of Darkness

Příspěvek od Nordoslav » 11. 5. 2021, 15:29

Selhan píše:
11. 5. 2021, 15:15
Tak na tenhle díl Sirotčince si to klidně i přečtu dopředu! :D Ale vážně, zahrál bych si nějakou takovouhle adventure nebo minikampaň. Nemám teď vůbec čas pročítat recenze, ovšem kdybyste na něco narazili, podělte se prosím
No to by sis měl přečíst dopředu, když to povedeš!
Hraju a tvořím modul pro kampaň Za Ledovou zdí: http://hexcrawl.nord.ninja
Instagram pro Ledovou zeď: https://www.instagram.com/zazdiRPG/
FB pro Ledovou zeď: https://www.facebook.com/zazdiRPG

KDolecek

Příspěvek od KDolecek » 11. 5. 2021, 15:40

No vlkodlaci mne vlastně jako hráče moc nelákají, tak když mi dáte do ruky nějaký modul, tak ho klidně načtu a povedu.

Selhan
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selhan » 11. 5. 2021, 15:56

Já? No, dobře no, sice se mi teda to pročítat zas tolik, abych to mohl vést, moc nechce (já popravdě vlastně vážně nemám rád pravidla :D ), ale i to bych byl ochotný zkusit, když seženeme něco, co bude stát za to.
Mohl bych Vám něco říci o Markyho PbtA evangeliu?

Aegnor

Příspěvek od Aegnor » 11. 5. 2021, 18:53

KDolecek: předpřipravené dobrodružství pro Werewolf the Forsaken (Chronicles of Darkness, tzn. nový Svět temnoty) jsou co jsem chytil tři.
- Manitou Springs - quickstart, předpřipravený postavy, rozdělené na pět epizod (každá epizoda je jedno sezení, když se to táhne tak i víc).
- Parlor Games - pouze předpřipravené dobrodružství (tzn. bez postav), osm scén, netuším na jak dlouho to může být. Použitelné i pro zapojení do vlastní kroniky.
- Coyote Falls - v podstatě to samý jako Parlor Games - dobrodružství, bez postav, 9 scén, taky netuším na jak dlouho to může být.
Parlor Games i Coyote Falls jsou psané dle SAS (tzn. pokud jsi četl nějaké jiné dobrodružství pro CofD, tak se orientuješ ve struktuře, kterou je to psané).
Všechny jsou vytvořené pro W:tF 1e. Překlopení do 2e by nemělo být moc složité (nejsložitější je to asi v Manitou Springs, kde máš vytvořený postavy), ale nezkoušel jsem to.

Selhan
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selhan » 11. 5. 2021, 19:00

A tys to hrál? Nebo aspoň četl? Je to dobré?

Aegnor

Příspěvek od Aegnor » 11. 5. 2021, 19:13

Vedl jsem Manitou Springs, a ... nevím, já si dobrodružství úplně netroufnu hodnotit. Nenudili jsme se u toho, ale jestli to bude stačit místním vysokým nárokům ... to fakt nechci odhadovat.
Je to o nově vytvořené smečce vlkodlaků, které bylo darováno území, a ona si ho musí ubránit.

Selhan
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selhan » 11. 5. 2021, 19:59

Tak když jste se nenudili, tak to zní fajn - co víc bychom potřebovali? :D Akorát teda musím přiznat, že mě ten nWoD tolik neláká.

KDolecek

Příspěvek od KDolecek » 11. 5. 2021, 20:01

A co jsi teda myslel, když jsi psal "zahrál bych si..."? :D

smrq

Příspěvek od smrq » 12. 5. 2021, 00:56

World of Darknes hry byly moje asi desetiletá láska a než se naše grupa rozpadla, nehrál jsem defakto nic jiného.
Je to fůra let a my mastili především VtM a pak Vampire: the Requiem. Teda spíše World of Darkness, protože jsem vyprávěl lidskou kroniku v upířím městě. Ale bavilo nás to za lidi tak moc, že celá grupa odmítla přejít na upíry a hráli raději slabé a zranitelné lidské nuzáky. :)

Proč to ale píšu. Zkoušeli jsme i WtF a musím říct, že to nebyla systémově dobře vystavěná hra. Setting nádherný, Izarias to dokonce přeložil do CZ... Jen tam byl jeden pitomý zádrhel. Mohli jste si vytvořit jakou chtěli postavu, bojová, nebojová, ale VŠICHNI vlkodlaci na sebe uměli vzít podobu vlčího monstra. A v ní se z nich stala mašina na zabíjení. Okamžitě se setřely rozdíly mezi postavami a bylo to jen o totální řezničině čehokoliv, co se hnulo.

VtR byla mnohem vychytanější, ale dojela na lásku staré gardy k původnímu světu a rozdělení klanů.

Než to vyšlo, pustili do světa malý sborník připravených VtR dobrdružství odehrávající se v New Orleans. Já to nikdy nehrál, ale při čtení z toho atmosfére doslova odkapávala. Hater to dokonce přeložil do CZ, ale marně to po letech na netu hledám. Začali jste jako lidi a během páru her se z vás stali upíři. Měl jsem to doma dokonce tištěné, poskytovali to zdarma jako promo. Možná by to hlubiny sklepa vydaly, ale nevím...
Naposledy upravil(a) smrq dne 12. 5. 2021, 14:39, celkem upraveno 1 x.
Radim "Smrk" Trčálek
Kdysi milec a překladatel WoD systému.
Dnes aktivně hrající Zapovězené země.

smrq

Příspěvek od smrq » 12. 5. 2021, 01:06

Ha, já to našel!
http://rekviem.wz.cz/

Danse de la Mort.
Radim "Smrk" Trčálek

Aegnor

Příspěvek od Aegnor » 12. 5. 2021, 09:20

smrq píše:Mohli jste si vytvořit jakou chtěli postavu, bojová, nebojová, ale VŠICHNI vlkodlaci na sebe uměli vzít podobu vlčího monstra. A v ní se z nich stala mašina na zabíjení. Okamžitě se setřeli rozdíly mezi postavami a bylo to jen o totální řezničině čehokoliv, co se hnulo.
No jo, ta možnost tam je. Ale (teď budu mluvit hlavně o W:tF 2e, kterou znám) je tam pár důležitých drobností, které to celé ovlivňují.
Za prvé v té podobě vydržíš jenom pár kol, než podlehneš Kuruthu a začneš ničit úplně všechno co vidíš (včetně členů tvé smečky :-) ).
Za druhé v té podobě musíš zabíjet a ničit - nemůžeš si do téhle podoby skočit jenom abys někoho zastrašil nebo tak.
Pak jsou takové ty limitace jako "pouze jednou za scénu" a "pokud se proměním v Gauru a nikoho nezabiju, tak se mi hejbe Harmonie".

Obecně je proměna v Gauru mezi vlkodlaky chápána podobně, jako kdybys v hospodské rvačce vytáhl granát. Tím dáváš naprosto jasně najevo, že ti teď jde jenom o vraždění.

EDIT: a třeba mám jednu postavu, která je pacifistická a odmítá se proměňovat do Gauru.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 12. 5. 2021, 09:47

smrq píše:
12. 5. 2021, 01:06
Ha, já to našel!
http://rekviem.wz.cz/

Danse de la Mort.
To jsou mi poklady, co nepřestává vydává internet!

Zkoukl jsem to a vypadá to skutečně jako kompletní a nešizený překlad, byť jenom v HTML.

Přidáno do databáze včetně překladu. Díky za vyštrachání, smrku!

smrq

Příspěvek od smrq » 12. 5. 2021, 14:46

Markus píše:
12. 5. 2021, 09:47
To jsou mi poklady, co nepřestává vydává internet!
Zkoukl jsem to a vypadá to skutečně jako kompletní a nešizený překlad, byť jenom v HTML.
Možná se někdy hecnu a vysázím to jako pdf. Počeštěné fonty mám ještě někde na HD z dob, kdy jsme na překladu VtR a WoD pracovali. Ale bude to již jen takové bezvýznamné a zbytečné memento. Nečekám, že to ještě někdy někdo bude hrát.

Mimochodem, kdesi se mi včera podařilo stáhnout i originální pdf.
Radim "Smrk" Trčálek

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 12. 5. 2021, 15:02

Stáhnout originál není problém, je zdarma.

Mimochodem, gratuluju k tvému prvnímu hodnocení v databázi. Jistě prvnímu z mnoha. :wink:

Sirien
Enfant terrible
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 12. 5. 2021, 16:44

Aegnor: můžeš mi pls říct co za seriály / filmy je k dispozici jako předloha pro Mage?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“