Exalted

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Exalted

Příspěvek od RPG Fórum »

ObrázekObrázekObrázek

:arrow? Anotace 1. edice
:arrow? Anotace 2. edice
:arrow? Anotace 3. edice
Exalted je high fantasy hra s vlivy ze světových mytologií a anime. Zaměřuje se na epickou fantasy. Prostředí Exalted se nazvá Age of Sorrows nebo druhý věk lidí - svět ovládaný bohy a elementy. Postavy jsou vyvolení některého z bohů a "povzneseni" (Exalted), čímž získají schopnosti dalece za hranicemi obyčejných smrtelníků.

1e (2001, White Wolf) - Storyteller system
2e (2006, White Wolf) - Storytelling system
3e (2016. White Wolf a Onyx Path) - Storyteller system
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Bifi: Tahle recenze Tě nepřesvědčí o ničem je strašná. Co je ale podstatné - Dívka ze sna je MÙJ zápis z hraní!! Jasné!? Můj, můj a můj!!!! Psal sem se tu s nim celou věčnost a jednou sem ho málem celej smazal, tak ho přestaň připisovat Quasitovi!

Jen žertuju... zas tak moc mě to nebere. Kromě toho Quasit jako hráč na něm má svůj nepopiratelný autorský podíl...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Myslím, že Quasit psal Denní klub, ne? :wink:

Sosáčku: Přeháníš. Recenze není od toho, aby ti lidi přišli říct: "Kůl, jdu si to zahrát." Recenze je dobrá i od toho, že ti lidi řeknou: "Tak tohle mě nezajímá. Díky tobě jsem si na to mohl udělat názor."

Recenzí nekonvertuješ lidi na hru (to by byla spíš reklama). Recenzí pomáháš lidem udělat si představu o tom, jaká hra je. Pokud ta představa bude: "Fuj, tohle mě nezajímá", nevztekej se. Pomohl si dalšímu člověku udělat si názor... a o to přece jde, ne :wink:

BTW, mě Exalti taky nezaujali, a přesto vám děkuju. Bez vašich textů bych si o nich jen těžko udělal názor.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Á kurva. Ozaj, môžu moderátori mluvit sprostě? :8oO
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Miniisterstvo Roleplayingu varuje: Názor utvořený z těchto textů je s těžkou pravděpodobností velmi zkreslený
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dobrá, kecám. Názor na Exalty už mám delší dobu. Tyto texty mě v něm jen utvrdily :P
Pafouk

Příspěvek od Pafouk »

Jediné, v čem se musí kombit u exalted, jsou Charms a posléze skládat charms do komba, aby byly účinnější. Když hrajete nějakou postavu déle a opíšete si fungování jednotlivých charmů, nezapomenete, jak, co, kdy, použít.
Jinak Exalted je první hra, kterou znám, kde vás někdo odmněňuje(kostky navíc, moty, Willpower) za to, když uděláte akci mnohem složitěji a hezky jí popíšete. Sistém je jednoduchý, až na Combat, který je občas zdlouhavý.
Na exalted se mi líbí variabilita, z každé Kasty se dá například udělat válečník, nebo vyjednavač, nebo na co si vzpomenete:-)))
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Pafouk: Ano to je pravda. Charmy jsou vskutku variabliní a kastový systém je docela pěkný. A je taky pravda, že Exalted jsou první hrou (nebo alespoň jednou z prvních), která systém odměňování tohto ražení používá a je masově rozšířena (ano bylo to tu už dřív ale ve hrách, které skoro nikdo neznal jak mě kdysi opravil Pieta).

Ano charmy umožňují mnhé a právě charmy umožňují udělat válečníka či vyjednavače z jakékoli kasty. Ale nic to nemění na tom, že nemám nervy ani trpělivost listovat tisícem stran charmů (nadsázka, kdyby to někteří nepochopili). V tomto ohledu se mi více líbí Scion svými několika desítkami a ne stovkami.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Jiron píše:A je taky pravda, že Exalted jsou první hrou (nebo alespoň jednou z prvních), která systém odměňování tohto ražení používá a je masově rozšířena (ano bylo to tu už dřív ale ve hrách, které skoro nikdo neznal jak mě kdysi opravil Pieta).
Tak to bacha, já bych určitě o Feng Shui neprohlásil, že je to hra, kterou skoro nikdo nezná. Skoro nikdo nezná třeba Dragon Fist, nebo podobné záležitosti, ale Feng Shui je velmi známá. Akorát ne u nás.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Pafouk

Příspěvek od Pafouk »

A v tom, že je jich několik set je ta variabilita...

Nicméně, když si řekneš, chci být válečník, stačí ti na pročtení několik desítek charmů (cca 60).
U vyjednavače je to míň, u stelzaře zase víc. Jo, je toho víc než Giftů, nebo Disciplín, ale o tom ta hra zrovna je... mančkyni si vyhrajou a nemančkyni taky:-)))
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Pieta: Promiň, taky sis všiml, že jsem tě necitoval ale upravil to co jsi mi řekl. Omlouvám se. Každopádně to nic nemění na tom, že Feng Shuei mi nepřijde masově rozšířená hra.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Kto vie spísať prehľad systému, použitom v Exalted 2nd Edition? Viem, že vychádza z WoD (ktorý nepoznám) a že niektorí ho nepovažujú za najlepší.

Ako to je, čo obsahuje, čo sa v ňom používa a ako sa to celkovo hrá? Poprosím trošku obšírnejšie, nie len "je výborný" kontra "nie je to nič moc" $D
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Stručně, protože sám ho moc neznám - základ je WoD, ale místo iniciativy jsou tiky, čili taková minikola - uděláš akci a příště hraješ tak o tři až šest tiků pozdějš.
Navíc se místo aktivní obrany používají defense values - podle dovedností a atributů má každý minimální počet úspěchů, které musí oponent hodit, aby jeho útok vůbec uspěl. Defense values můžou být různé - dodge, parry, mentální...
To mi přijde jako nejzákladnější rozdíly.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

To hej, len keby som ešte poznal WoD (storyteller) do takej håbky :roll:

Takže keď to niekto rozvedie viac, budem povďačný!
(Sosi anywhere?)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Devět atributů, třicet skillů, hází se počet kostek skill + dovednost podle toho, o co se pokoušíš, na každé kostce je 7, 8, 9 jeden úspěch, 0 dva úspěchy. Nebo tak nějak.
Jeden úspěch stačí na běžnou akci za běžných okolností, pět úspěchů na legendárně těžkou věc.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Lepšie, c'mon Pieta, you can make it! 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 6 hostů